«« »»

Tajemné megalitické město Merv u řeky Murgab

V dávné době někdy před 5. stoletím před naším letopočtem se v blízkosti řeky Murgab nacházelo velké město na cestě (tzv. Hedvábné stezce), která spojovala Evropu a Afriku na vzdáleném východě. Město bylo blízko jižního cípu Karakunské pouště.

Masivní zdi nejspíše nejdůležitější stavby z celé městské zástavby dodnes majestátně ční nad povrch pouště, kde se pod písky nachází nejvýznamnější archeologické naleziště na světě. Na první pohled, soudě čistě z fotografie, ač nejvýznamnější, tak rozhodně nepůsobí dojmem, že by se daným místem archeologové masivně zabývali. Pokud máte další informace, prosím podělte se. 🙂

Merv se nachází v současnosti na území dnešního Turkmenistánu. Nedaleko jeho trosek nachází moderní zástavba města Mary.

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, autory a překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 15457 a SS: 100.

3 Responses to Tajemné megalitické město Merv u řeky Murgab

  1. Standa Standa napsal:

    Mega-lith by mělo znamenat velký-kámen

    Proč je to město nazváno v nadpise megalitickým, když jsou na fotkách stavby, postavené  z malých hliněných cihel?

Napsat komentář