«« »»

Tajemné sochy na Temehea Tohua – zobrazují mimozemské bytosti?

V Tichém oceánu existuje ostrov, na kterém zanechaly množství neobvyklých soch jeho starodávní obyvatelé. Nespočet podivných postav, vytesaných ve vzdálené minulosti, popisuje něco, co mnozí považují za bytosti z jiného světa. Některé z těchto soch zobrazují, co někteří pokládají na Reptiliánské bytosti. Mohou tyto tajemné, přesto však krásné sochy být něco více, než mytologické bytosti uctívané starověkými obyvateli Nuku Hivy, největšího z ostrovů Markéz ve Francouzské Polynésii? Nebo existuje možnost, že zobrazují starověké mimozemské bytostí?

Tajemná a přesto krásná místa naší planety. Prostřednictvím civilizací z dávné historie, kdy vznikly nesčetné kultury na nejúžasnějších místech na povrchu planety, je většina z nás hypnotizována starověkými památkami, jako jsou pyramidy v Gíze, Velká sfinga, Teotihuacan a Macchu Picchu, existuje však mnoho dalších míst, stejně velkolepých a záhadných. Jedna taková lokalita se nachází na Nuku Hiva, největším z ostrovů Markéz ve Francouzské Polynésii.

Najdeme zde starobylé archeologické naleziště Temehea Tohua, domov řady podivných soch, o nichž se mnozí autoři domnívají, že mohou zobrazovat i mimozemské bytosti, zatímco jiní nesouhlasí a naznačují, že záhadné vytesané sochy jsou výsledkem představivosti polynézských osadníků, jiní zase poukazují na možné staré setkání s mimozemšťany, které se odehrálo před písemnou érou historie.

Jak bylo uvedeno v nedávných studiích, první osadníci dorazili na největší z Markézkých ostrovů ve Francouzské Polynésii asi před 2 000 lety, nejpravděpodobněji ze Samony. Dávní osadníci ostrova tam vystavěli řadu podivných soch, které zobrazují bytosti, které vypadají zcela odlišně od lidí. Je to skoro jako kdyby dávní osadníci Nuku Hivy uctívali nějaké božstvo. Sochy vypadají jako bytosti z nějakého filmu o mimozemšťanech.

Otázkou je, co se staří umělci snažili zobrazit? Jsou tyto tajemné bytosti zobrazením jejich bohů? Nebo jak někteří teoretici starověkých astronautů naznačují, jsou tyto tajemné sochy důkazem dávného setkání s mimozemšťany, před tisíci lety?

Sochy vypadají velmi působivě. Z dálky vypadají jako nádherné sochařské práce, které zanechaly staří osadníci, ale po bližší prohlídce si všimnete fascinujících detailů. Sochy mají velké oči, velké podlouhlé hlavy, malá těla ve směsí se sochami s obrovskými těly, a několik dalších zvláštních rysů, které vás překvapí tím, co mohlo inspirovat staré obyvatele, aby tyto nelidské postavy vytesaly?

Reptiliánští bohové?

Je možné, že staří osadníci na Nuku Hiva uctívali plazí božstva? V současné době se z příběhů Reptiliánů neboli plazů vynořilo množství teorií a spiknutí. Různé starověké kultury, jako například starověcí Sumerové, líčili podivné bytosti s plazími rysy. O těchto tajemných bytostech se věří, že jsou to bohové, kteří jednoho dne sestoupili s nebe a usadili se na Zemi.

Pokud se například podíváme na období Ubaid (Obeidská kultura ve staré Mezopotámii), zjistíme, že před více než 7 000 lety obyvatelé starověké Mezopotámie uctívali tzv. Ještěrky (Lacerta). Je zajímavé, že důkaz o tomto kultu byl nalezen na archeologickém nalezišti Al-Ubaid, kde odborníci odhalili řadu předsumerských artefaktů, které se datují nejméně 7 000 let staré. Mezi těmito předměty byly objeveny podivně vypadající figurky se směsí humanoidních a reptiloidních tvarů. V Nuku Hiva, vzdálené od Mezopotámie, najdeme podobné sochy bytostí, podobných plazům.

Ve Francouzské Polynézii jsou na tomto ostrově některé postavy, které dokonce zobrazují to, co vypadá jako šediví mimozemšťané (Greys). Starodávní umělci ostrova nám zanechali vzkaz v kameni. Vytesávali podivné postavy s malými těly a obrovskýma podlouhlýma hlavama, které měly podivné, velké oči.

Když se na to podíváme z určitého archeologického pohledu, bylo by logické předpokládat, že ten, kdo vytvořil tyto sochy, postupoval při jejich tvorbě podle určitého vzoru, jak by jinak bylo možné, že na stejném místě najdeme dva druhy soch, které si nejsou příliš podobné. Kromě soch s obrovskými těly, nadměrnýma hlavama a ústy najdeme další postavy s různými jinými aspekty, jako jsou malá těla s velkými očima, relativně normálními ústy, ale s úplně jinou podobou, pokud jde o nos. Zatímco na větších sochách se zdá, že nos je protáhlý a rovný, menší sochy mají nosy, které připomínají lidský nos.

Tato směs různých uměleckých stylů vyvolává řadu otázek. Čím jsou tyto sochy? Jsou to vyobrazení cizích ras, které navštívily tento ostrov někdy v minulosti, jak to někteří výzkumníci naznačují? Nebo jsou tyto sochy výsledkem různých kulturních vlivů?

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 18078 a SS: 100.

Napsat komentář