«« »»

Tajemné USO na scéně (1. díl): Panika na parníku

1. díl seriálu: Tajemné USO na scéně. Doposud vyšlo 2 dílů.

USO. Unidentified Submerged Objects. Ptáte se oč kráčí? Pokročilý angličtináři již ví, pro ty ostatní jde o Neidentifikovatelné ponořené objekty. Právě o nich si budeme povídat v mém dalším seriálu Tajuplné USO na scéně.

Nejen na obloze, ale i pod mořem a blízko hladin se vyskytují objekty, která evidentně neřídí žádná světová mocnost. Objekty roztodivných tvarů, velikostí a fantastických leteckých a podmořských schopností. Jejich pozorování je mnohem vzácnější; možná právě proto jsou pro milovníky této problematiky snad ještě zajímavější. Koneckonců, není se čemu divit. Na oblohu vidí každý, do hlubin oceánů už je to daleko těžší. A každý z vás jistě dobře ví, kolik že procent vodní masy na naší matičce Zemi jest (71%).

Začneme tedy chronologicky, od poloviny 19. století a uvedeme jen ty nejzajímavější případy.

Nejzajímavější případy USO

18. června 1845 uveřejnili Maltské noviny The Malta Times zprávu, že posádka britské plachetnice H.M.S. Victoria spatřila během plavby v Atlantiku tři velká svítící tělesa, která se vynořila asi půl míle od vody. Námořníci tento podivný jev sledovali deset minut.

V roce 1866 se loď jménem Scottia tak tak dostala do přístavu, kde v suchém doku zjistili a zadokumentovali, že otvor v trupu byl s největší pravděpodobností vyřezán. Díra měla pravidelný trojúhelníkový tvar a trup byl perforován dva a půl metru pod čarou ponoru.

Posádka lodi Lady of the Lake udiveně zírala 22. března 1871 na diskovité těleso, které se zničehonic objevilo při pravém boku plavidla. Kapitánovi nevěřili a mysleli si, že je podvodník. Toto fascinující divadlo sledovali téměř hodinu v tropickém Atlantiku…

V roce 1873 byli svědkem fascinující události námořníci na lodi Wulture v tehdy klidném Perském zálivu. A co viděli? Tehdy spatřili vynoření dvou zářících koulí a jejich následné zmizení směrem k nekonečnému Univerzu…

Těchto jevů zaznamenaných hlavně posádkami civilních i vojenských lodí není tolik, jako je případů s UFO, ale přesto se mi podařilo sesbírat a dát dohromady ty nejzajímavější. Tak budeme pokračovat…

Přesně v té samé lokalitě – jako u lodi Wulture – byla spatřena v roce 1888 námořníky z lodi Patna obrovská svítící kola. V námořnické hantýrce se jim říká „kola mořského ďábla“.

Loď Wulture

Štěstí měli znovu námořníci z výše zmíněné lodi Wulture. V roce 1879 se zase plavili dnes neklidnými vodami Perského zálivu a opět spatřili něco hodně neobvyklého. Zničehonic se jejich loď na klidné hladině silně rozhoupala. Po prudkém vlnobití se na povrchu moře objevili kruhovité otvory ze kterých vyzařovalo jasné světlo. Bylo nepopsatelně bílé a jeho intenzita byla popisována jako nesmírná.

Po hladině i pod ní se šířily vlny světla. Když pás záře, rozprostírající se od obzoru k obzoru přešel pod loď promítnul se zřetelný stín lodního trupu na vlastní plachty. Těsně před tímto úkazem se loď Wulture plavila oblastmi, ve kterých plavala jakási olejovitá až rosolovitá masa podobná rybím jikrám. Avšak jikry to nebyly. Pak už jen podivná světla zhasla a tajemná kola zmizela.

Britský parník Siberian

A teď se podíváme do roku 1885, kde se poblíž pobřeží labradoru u Cape Race objevilo UFO v té nejklasičtější podobě. Jenže protože se teď věnujeme podivným objektům pod vodou bude to USO.
Štěstí býti svědky této fascinující události měli cestující a posádka britského parníku Siberian. Bez  varování se z Atlantského oceánu vynořil celkem mohutný objekt ve tvaru disku. Ve vzduchu se zastavil a na několik okamžiků prostě nehybně visel. Najednou se dal do pohybu a přiblížil se k parníku na několik yardů! Na Siberianu vypukla panika. Naštěstí se neznámý hosté ve svém létajícím disku kochali pohledem na vyděšené, nedobrovolné svědky jejich exhibice jen krátce. Zhruba po pěti minutách fascinující spektákl skončil a USO se velkou rychlostí vzdálilo.

A protože ještě nějaký arzenál ohledně podmořských tajuplných jevů a záhadných USO mám, zkusím se s vámi podělit v dalším díle mého seriálu s názvem Rudé plameny u pobřeží Anglie.

Pokračování: Tajemné USO na scéně (2. díl): Rudé plameny u pobřeží [2285x]

Zdroj: J. J. Duffack – UFO hrozí z nebes
Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, autory v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 21486 a SS: 100.

Napsat komentář