Tajemné USO na scéně (2. díl): Rudé plameny u pobřeží

3625x 18. 07. 2018 1 čtenář

USO. Unidentified Submerged Objects. Právě o nich si budeme povídat

Bermudský trojuhleník

Na úvod mého druhého dílu se musím zmínit i o pověstném Bermudském trojúhelníku. Tato oblast někdy nazývána i Sky Trap je fascinujícími úkazy a podivnými zmizeními hodně známá. Nejvíce tento triangl proslavila kniha Charlese Berlitze – Bermudský trojúhelník. Je jasné, že ne všechny tajuplné příhody patří i do oblasti záhad – tedy téma, které zajímá vás i mě. Ale stále zůstává výrazné množství případů v kolonce „nevyřešeno“.

Ďábelské moře

Možná hodně z vás slyšelo o druhé lokalitě na opačné straně zeměkoule. Ano, myslím tím Ďábelské moře východně od Japonska. Váhám, jestli se mám vůbec zabývat těmito, dá se říci, notoricky známými anomáliemi. Ale zpět k tématu USO. Vyhneme se tedy zatím těmto lokalitám a podíváme se na další záhady stran „podmořské UFO“.

USO v Atlantském oceánu

Ne zvědavost, ale hrůzu vzbudil mysteriózní úkaz na manžele Jean a Lloyd Wingfieldovi. Pluli si takhle z Venezuely na Kanárské ostrovy, když asi 30km od anglického pobřeží spatřili uprostřed moře ohnisko rudých plamenů. Ze své jachty Aquasport sledovali vyšlehovat rudý oheň ze žlutých trubic. Nedivte se, že se manželé cítili velmi zvláštně. Určitě není moc lidí, kteří podivný jev v Atlantské oceánu nebo i jinde ve slaném živlu zaznamenali…

USO v Antarktidě

V roce 1974 se uskutečnila velká akce amerického námořnictva v Antarktidě. Ledové anabáze pod jménem Deep Freeze se zúčastnil brazilský hydrolog doktor Favella. Jednoho dne v těsné blízkosti jižního polárního kruhu užasle pozoroval prolomení ledové vrstvy neznámým objektem stříbřité barvy. Ten během chvíle nabral závratnou rychlost a zmizel na hlavou zkoprnělého brazilského hydrologa a jeho kolegů.

USO ve Středozemním moři

A co mysteriózní podívaná ze Středozemního moře, které je považováno za jedno z nejlépe probádaných slaných vod světa. V roce1976 byli italští rybáři svědkem vynoření neznámého objektu ve tvaru „umyvadla“ z hlubin slaného živlu mezi Evropou a Afrikou (Asií).

Možná i vy byste nevěřili tvrzení italských lovců ryb z Ascoli Piscenta – jenže cestující a členové posádky známé obrovské výletní lodi Queen Elizabeth při plavbě přes Atlantik pozorovali USO ve tvaru „velkého umyvadla“ také! Svědectví takového množství lidí popisované v britských novinách jako „tichý přízrak, který zmizel v moři“ se nedá jen tak odsunout stranou a svádět to třeba na davovou psychózu.

Že by trpěli davovou psychózou i američtí námořníci z lodi Tacoma Hairbour? Příslušníci US NAVY sledovali v blízkosti ostrova Maury (Pugetův záliv, Washington). 1.6.1947 pád jednoho ze šestice svítících disků letících v dokonalé formaci ve výšce asi 100m nad mořskou hladinou. Jenže –  byl to pád v důsledku nehody, či úmyslný ponor do slaných vod. Ohlušující detonace spíše naznačuje první variantu…

Další příklady USO

Vyberu ještě čtyři případy z mého zásobníku záhad a tajemství. 11. dubna 1965 pozorovali dva muži v australském státě Victoria z útesu u Wonthaggi zhruba patnáct minut dva cizokrajné dopravní prostředky, které se vynořili přibližně 800m od pobřeží. Zalarmované australské válečné námořnictvo zjistilo, že se v té oblasti žádná ponorka nezdržovala.

6. června 1965 přelétal pilot C. Adams spolu s kameramanem ostrov Island severovýchodně od Brisbane. Na moři u ostrova spatřili flotilu pěti vřetenovitých, neznámých, podvodních plavidel. Dva z nich byli asi 30m dlouhé. Nedaleko těch dvou nejdelších z formace manévrovali zbylé tři objekty.

12. ledna 1965 letělo letadlo DC-3 ve výšce 150m nad přístavem Kaipara. Kapitán letounu spatřil pod sebou „velrybu na mělčině“. Při bližším pohledu se však dala rozpoznat kovová kůže. Délku cizozemského plavidla odhadl na 30m a leželo asi 10m hluboko. Námořnictvo později sdělilo, že se nemohlo jednat o ponorku, protože podvodní plavidla těmi místy nemohou vůbec proplouvat…

13. listopadu 1965 zpozorovali dva lovci langust z Invercargillu (Nový Zéland) jak u Rugget Island ve vzdálenosti asi 300m vystupuje z moře objekt ve tvaru věže, k níž byla připojena podivná kostka. To vše ale během několika vteřin zmizelo zpět pod vřící vodou do hlubin…

Není pochyb, že zrovna tyto případy nemůžeme zařadit do kolonky neznámé přírodní procesy nebo do kolonky davová psychóza či do šuplíku s názvem nevěrohodní svědkové apod.

Nemá cenu se ani zabývat dalšími nesmyslnými argumenty slovutných vědátorů – připomenu i v denním tisku nedávno uveřejněné svědectví kapitána jednoho letadla, který v moři nad Kamčatkou uviděl velké červené kruhy. Vysvětlení vědců? Prý to byly podmořské sopky…A pro 99% lidí tato událost ztratila punc záhadnosti. Jenže jeden odvážný vulkanolog prohlásil, že sopky jsou přirozeně jeho obor, zná inkriminovanou oblast a hlavně pod mořskou hladinou v té lokalitě žádné podmořské vulkány nejsou!

Tajemné USO na scéně

Další díly ze seriálu

Napsat komentář