Teotihuacán jako model sluneční soustavy

118410x 20. 01. 2014 1 čtenář

Na Mezinárodním kongresu amerikanostů konaném v roce1974 v Mexiku, vystoupil jistý pan Hugh Harleston se vzrušující přednáškou, která odborníky zneklidnila.

Harleston hledat v Teotihuacánu jednostku míry, použitelnou pro všechny budovy. Našel ji, bylo to 1,059 metru a dal jí mayský název hunab, což znamená něco jako jednotka. Bylo to měřítko použitelné pro všechny budovy a vzdálenosti ve městě. Pan Harleston pracoval s počítačem a ten vyplivl údaje, které vědce uvádějí v zoufalství. V pyramidách kolem citadely objevil údaje o průměrných oběžných drahách  Merkuru, Venuše, Země a Marsu. Pro průměrnou vzdálenost Země od Slunce mu vyšlo 96 „jednotek“, Merkur byl vzdálen 36, Venuše 72 a Mars 144 „jednotky“. Kousek za citadelou teče potok, který stavitelé Teotihuacánu svedli do uměle vybudovaného kanálu pod Ulicí mrtvých. Ten 288 „jednotkami“ udává přesně vzdálenost k pásu asteroidů mezi Marsem a Jupiterem. 

A také v pásu asteroidů se pohybují tisíce a tisíce úlomků hornin, stejně jako kameny v potoce. Ve vzdálenosti 520 „jednotek“ od osy citadely, od níž byly měřeny všechny vzdálenosti, leží základy nějakého neznámého chrámu. Odpovídají vzdálenosti k Jupiteru. A 945 „jednotek“ je vzdálen další chrám, z něhož jsou dnes zachovány také jenom zbytky základů. Budova označuje planetu Saturn. Konečně, ve vzdálenosti dalších 1845 „jednotek“, na konci Ulice mrtvých,  se nachází střed Měsíční pyramidy přesně nad údajem o oběžné dráze Uranu. Jestliže dále prodloužíme linii Ulice mrtvých, vyšplhá se v pozadí na vrcholek hory Cerro Gordo. I tam se nachází zbytky malého chrámu a jakési věže, stojící na starých základech. Kružnice o 2880 a 3780 „jednotkách“ označuje průměrnou vzdálenost Neptuna a Pluta. Zajímavé je, že velká Sluneční pyramida není součástí tohoto systému.

Další záhadou Teotihuacanu jsou podzemní prostory, které byly objeveny pod Sluneční pyramidou a vedle ní. Jsou potaženy několika vrstvami slídy. Slída je minerál, který se v dnešní době používá k izolaci, protože odpuzuje vodu, je žáruvzdorný a necitlivý vůči elektrickému proudu.

K zamyšlení stojí fakt, že prakticky na všech kontinentech jsou postaveny pyramidy. Každá lidská rasa je vystavěla, otázkou zůstává k jakému účelu?

 

Zdroj proloženého textu: Erich von Däniken, Ve stopách všemocných

Podobné články

11 komentářů k "Teotihuacán jako model sluneční soustavy"

 • Martin Horus Martin Horus napsal:

  Kdo chce vidět, uvidí..zní jedno krásné rčení.

  Stejné odkazy a indície vykazuje i Irský Newgrange, byl postaven „asi“ 3 200 let př. n. l, což by podle paradigmatické chronologie měl tedy být nejstarší architektonický div světa, vytvořený „kým si?“
  Dle výsledků výzkumu, jsou v Newgrange dvě architektonické zvláštnosti, jedna řada je přesné uspořádání naší sluneční soustavy a druhá řada patří a odkazuje na Sirius zjevně představující jeho planetární soustavu.
  http://www.ancient-wisdom.co.uk/Images/countries/Irish%20pic/newgrange%20plan.gif
  To je po Teotihuacánu další přímý odkaz, že ač “ kdo si “ budoval “ co si “ věděl moc dobře, “ co tvoří“

  „Slepý jen ten, kdo nemá otevřenou mysl“ . . vzkazuje lidem Thovt

 • S. S. napsal:

  Několik dotazů:
  1. Je někde doloženo to zoufalství, v něž byli podle autora uvedeni vědci těmi vyplivnutými údaji? Například fotografie brečícího auditoria nebo tak něco … ;-)
  2. Z kolika staveb vybíral pan Harleston hledané údaje? Pokud staveb bylo na výběr dost, bylo by spíše divné, kdyby nějakou shodu s libovolnou krátkou číselnou řadou nenašel. Navíc planety dovolují hledat celou škálu různých číselných řad (poloosy drah, průměrné vzdálenosti, doby oběhů, hmotnosti, průměry, doby rotace, sklony os, …), takže se pravděpodobnost nalezení shody s alespoň jednou řadou o dost zvyšuje.
  3. co se týče slídy: který druh slídy tam našli? Slíd existuje mnoho druhů. Navíc: žáruvzdornost slíd je zajímavá jen mezi průhlednými materiály. Byla tam z ní udělána nějaká okna? Protože jinak slídu asi v žáruvzdornosti trumfne obyčejný křemen s teplotou tání nad 1600°C (pokud ne, opravte mne).

  • M napsal:

   Mě by třeba zas zajímalo, jak je možné, že poměry vzdáleností drah, která číselně jakž tak sedí, neodpovídají obrázku. Stejně tak je zvláštní, že tam není naznačena různá velikost planet, nijak není zvýrazněna Země atd. Všechno jsou dle článku jen různé zbytky budov, kterými je ta oblast jistě poseta a najednou Uran je přesně u obrovské Měsíční pyramidy. Nedává mi to smysl. Žádnou Sluneční soustavu tam upřímně nevidím.

Napsat komentář