The Guardian: 67P není kometa, ale objekt ovládaný mimozemšťany

159357x 11. 08. 2016 1 čtenář

Ve středu 19.11.2014 odpoledne se Evropská vesmírná agentura (ESA) zapsala do galaktické historie, když sonda Philae z vesmírného programu Rosetta úspěšně přistála na letící kometě, což je poprvé, kdy bylo dosaženo tak mimořádného činu.

Tak jako u všeho, od přistání na Měsíci až po smrt Elvise, zanedlouho se vynořila i alternativní verze toho, „co se doopravdy stalo“, když sonda Philae přistála na kometě 67P.

Na webu UFOSightingsDaily.com, který se zabývá mimozemštany, byl zveřejněn email o tom, že tuto misi provedly NASA a Evropská vesmírná agentura v rámci zatajování pravého původu komety, která je objektem mimozemšťanů. Email údajně od anonymního zaměstnance ESA, který se rozhodl zveřejnit pravdu, obviňuje agenturu z „bezostyšného zakrývání“ snahou přistát na letící kometě, a připojuje fotografie, které odhalují „pravou vnitřní činnost komety 67P“.

Praví se v něm: „Ani na okamžik si nepomyslete, že by se vesmírná agentura náhle rozhodla vydat miliardy dolarů na výstavbu a vypuštění kosmické lodi na 12letou cestu jen proto, aby získala pár blízkých snímků náhodně vybrané komety, která si pluje vesmírem“.

„Kometa 67P není kometa. Asi před 20 lety NASA začala detekovat radiové signály neznámého původu z vnějšího vesmíru. Později se ukázalo, že signály pravděpodobně přišly ze směru této komety, nyní nazývané 67P. Na jejím povrchu jsou známky strojových součástí a nepřirozený terén.“

V závěru je zlověstná poznámka: „Ať je tento objekt čímkoli, nikterak nežádal, aby byl objevován či podrobně zkoumán.“

V komentáři k článku napsal přispěvatel Scott Waring, že se domnívá, že signály vyslané z komety byly „pozdravy“ pro lidstvo. „Pokud by to bylo varování, nedovolili by sondě ESA přistát.“ „Myslím, že přistání sondy ESA bylo něco jako první potřesení rukou. Pravděpodobně brzy dojde k dalšímu kroku. Struktury na kometě jsou stavby mimozemšťanů. Nemyslím, že by byly přirozené.“

A to není jediná konspirační teorie v souvislosti s kometou 67P a ESA. V září 2014 BPEarthWatch.com publikoval video

ukazující „zcela nové obrázky ve vysokém rozlišení“, které byly pořízeny z vesmírné lodi Rosetta.

Vypadá to, že jsou na nich dvě UFO, letící nad kometou, a na povrchu vysílací struktura podobná věži, která možná vydala ony tajemné radiosignály, které byly zachyceny ESA. „Tyto snímky nejsou normální,“ říká komentář k videu. ESA potvrdila, že kometa vyslala „tajemnou píseň“, což vyvolalo teorie, že je to ve skutečnosti vesmírná loď mimozemšťanů a její cvrlikání je mimozemský pokus o komunikaci.

Z komentáře: „Plasmové konsorcium Rosetty (RPC) objevilo tajemnou píseň, kterou vydává kometa 67P. Zdá se, že kometa vydává tuto píseň ve formě oscilací do magnetického pole v okolí komety, v pásmu 40-50mHz. To je hluboko pod možnostmi lidského sluchu. V této nahrávce byly frekvence zvýšeny, aby se tato hudba stala slyšitelnou pro lidské ucho.“

Scott Waring prohlásil na webu UFOSightingsDaily.com, že dle jeho názoru to není kód. „Je to způsob, jak tento druh mimozemšťanů vzájemně komunikuje bez mluvení. Forma telepatie vložená do jednoduchých radiosignálů. Je to jediný způsob, jak tento druh může komunikovat s námi. Jsou to jejich myšlenky. Oni nemluví.“

Dále dodal: „Získat nahrávku celého vzkazu a pak ho přeložit, to by bylo mimořádně důležité. Je to pozdravné poselství? Nebo je to varování před tím, co má přijít? My, lidé světa, to potřebujeme zjistit.“

Poznámka redakce: Součástí původního článku byla i videa, která už byla bohužel stažena.  Pokud se nám podaří najít jejich alternativu, do článku je doplníme.

Podobné články

15 komentářů k "The Guardian: 67P není kometa, ale objekt ovládaný mimozemšťany"

 • Sueneé napsal:

  Mimochodem, je opět dobrým žertem, že sonda se jmenuje Rosetta, což je bezesporu odkazem na Rosettskou desku, která posloužila jako základ pochopení hyeroglifického jazyka Kemet (Egypta).

  NASA i ESA si vždy potrpěly na různé hříčky a skryté významy. Je to test naší pozornosti.

  • Standa Standa napsal:

   Odkaz na rosetskou desku máte i ve jménu sondy Philae, což je název obelisku, jehož dvojjazyčné nápisy pomohly Rosetskou desku vyuštit.

   Oficiální vysvětlení názvů je takové, že vědci si od sond slibovali rozluštění některých záhad vzniku Sluneční soustavy.

   • Martin Horus Martin Horus napsal:

    Mimochodem jedna z dalších misí NASA by měla nést označení Cheops.

    Cheops resp. Chufu avšak správně Chnemchufui nebyl stavitelem žádné z Pyramid.

    Pojmenování misí NASA s odkazem na Kemet či související téma je mnoho, takže je to správně test pozornosti a bdělosti.

    • Standa Standa napsal:

     Američané používají jména, převzatá ze starověkých spisů, už od začátku dobývání kosmu (Juno, Thor, Jupiter, Merkur, Saturn, Apollo, Vodnář, Blíženci …).

     Předtím dávali občas Britové podobná jména lodím.

     Rusové preferovali spíše symboliku vědy, počasí a optimistického budování v opozici k Západu (Východ (dokonce  ve dvou různých verzích slova – světová strana a východ Slunce), Svítání, Svaz, Pozdrav, Mír (nebo Svět), Pokrok, Proton, Energie, Kosmos, Nadhlavník, Bouře, …    )

     • Martin Horus Martin Horus napsal:

      Zjisti si kdo a proč pojmenoval mise Apollo, pak možná pochopíš proč tomu tak bylo…..

      • Sueneé napsal:

       Richard C. Hoagland a Michal Bara vysvětluje koncepty emblémů pro mise Apollo. Je fakt cool, že je na tom souhvězdí Orion.

       Nemluvě o tom, že snad všechny státní vesmírné agentury mají ve svých emblémech „V“… těch jinotajů na Egypt a ET je tam více.

       Snad jen jedna poznámka, kterou vytáhl RCH. Člověk, který měl poslední slovo v tom, kde se má přistát a co se na Měsíci bude dělat, byl zapřísáhlým nadšencem starověkých egyptských náboženských rituálů. RCH tím naráží na onen rituál, který provedli hoši A11 těsně po přistání na Měsíci. Udělali to v naprosto specifcký čas (astronomický okamžik)… atd.

       • Standa Standa napsal:

        – u toho písmene V bude asi dost záležet na tom, co všechno chcete považovat za písmeno V. Pokud jakékoliv dvě čáry, které se potkají v nějakém úhlu, tak jej nejspíš budou mít v emblému nejen kosmické agentury, ale také většina všech organizací s emblémem. Pokud máte na mysli něco jiného, tak to zkuste přesně definovat a můžeme zkusit prozkoumat, zda ten znak mají v emblému kosmické aentury nějak statisticky častěji, než jiné technologické firmy.

        – pokud byli někteří z vedoucích činitelů NASA fanoušci starověké historie, tak se asi dá čekat, že její znaky propašují i do své práce.

        • Sueneé napsal:

         ad 1. to chce přesnější výklad než-li jsem naznačil svým komentářem. RCH jen tomuto tématu věnuje cca hodinovou přednášku, kde podrobně vysvětluje, proč právě „Apollo“ a proč právě tvar „V“ (byť různě pootočený a připomínající letadlo) je všude, i když se létalo v ofic. vesmírném programu na raketách.

         ad 2. je ovšem otázkou, odkud kam je to čisté fandovství a odkud kam je to až řekl bych „zednářská/iluminátská“ posedlost… :) Opět RCH vysvětluje v jedené ze svých přednášek více do detailů.

         • Standa Standa napsal:

          Myslím, že nějaké takové video jsem také viděl. Pokud si ale pamatuji, autoři nějak nerozebírali, kdy je ještě nějaký tvar písmenem „V“ a kdy už ne. Pokud bude definice dost volná, můžeme jej najít téměř všude.

          Orion, to je jiná. Ale v emblémech jednotlivých výprav už to souhvězdí myslím nebylo.

           

         • Sueneé napsal:

          Apollo 11 – Orel se snítkou? :)
          Apollo 12 – Plachetnice?
          Apollo 13 – zaběhlá praxe, uvádět jména. Kde jsou?
          Apollo 14 – tři rakety, ruská hvězda, symbol V
          Apollo 15 – symbol V; křídlo jako u letadla
          Apollo 16 – opět Orel a symbol V
          Apollo 17 – předpokládám, že socha Apollona? Orel; Galaxie; Saturn. A ano, také Měsíc.

          Jsou to moje postřehy ovlivněné mj. přednáškami RCH.

          • Standa Standa napsal:

           Apollo 11 – Orel se snítkou?

           – Orel bělohlavý je americkým státním znakem.
           Apollo 12 – Plachetnice?

           Americké vojenské námořnictvo. Všichni členové této posádky přišli z námořnictva.
           Apollo 13 – zaběhlá praxe, uvádět jména. Kde jsou?

           Měnil se 1 člen posádky. Nejspíš narychlo odstřihli. Ve znaku symbol Apollona (Slunce a spřežení).

           Apollo 14 – tři rakety, ruská hvězda, symbol V

           Znak navrhla posádka.  Půl roku před tím zahynuli při návratu z Vesmíru tři jejich ruští kolegové. Ty tři rakety jsoupodle Vás V?

           Apollo 15 – symbol V; křídlo jako u letadla

           Všichni přišli do NASA z amerického letectva. Je to 3x stylizované logo letectva.
           Apollo 16 – opět Orel a symbol V

           Americký znak a logo NASA
           Apollo 17 – předpokládám, že socha Apollona? Orel; Galaxie; Saturn. A ano, také Měsíc.

           Je to Apollon. Měsíc je na všech logách z výprav. Kosmické motivy podle mne mají trochu naznačit, kam by se měl program ubírat, kdyby ho kongres a vláda neukončily.

         • Standa Standa napsal:

          Mimochodem: obrácené bílé  V a Měsíc můžete najít i v logu české kosmické výpravy v tomhle připravovaném  seriálu:

          https://www.youtube.com/watch?v=ZDD8XafONaw

       • Ka napsal:

        To neco jako V=Symbol vektoru, nebo treba Vlash. Chyta se nekdo? :)

Napsat komentář