Top 10 míst, kde na vás dýchne smrt

4678x 24. 10. 2016 1 čtenář
  1. Kaple mučedníků, Otranto, Itálie

V kostnici kaple jsou k věčnému spánku uloženy oběti masakru z roku 1480; jejích památku připomíná vysoký oltář se zlatými svícny. Nejznámější obětí masakru byl Antonio Primaldo, který přišel o svou hlavu při turecké invazi. Jakmile se jeho hlava dotkla země, měl údajně padnout na kolena a v této poloze, aniž by s ním někdo dokázal pohnout, vydržet do doby, než zemřel poslední člověk.

otranto

  1. Svatý Martin, Benátky, Itálie

Toto místo je jedno z největších, co se týče počtu lidských ostatků. Kosti jsou zde velmi pečlivě uloženy; jako knihy v knihovně. Počet zesnulých osob je 3893.

San Martino

  1. Hřbitov St Hilaire, Marville, Francie

Zřejmě jedna z nejvíce extravagantních sbírek kostí na světě. Snoubí se v něm krása a jednoduchost. Je unikátní v tom, že lebky jsou umístěny v malých skříňkách s pohřebními nápisy.

St. Hilaire

  1. Katedrála Nossa Senhora do Carmo, Faro, Portugalsko

Stěny a strop této kostnice jsou obloženy ostatky členů řádu Karmelitánů. Podlaha je zase dlážděna náhrobky hodnostářů a převorů.

Nossa Senhora

  1. Kaple svatého Michala, Hallstatt, Rakousko

Tato kostnice se proslavila svými malovanými lebkami. Skoro všechny jsou mužské; ozdobily je ženy, které své muže přežily. Ostatky byly však nejprve vyběleny na slunci (bylo potřeba uvolnit místo na zdejším hřbitově) a až poté dekorovány a uloženy do kostnice kaple.

St. Michael

  1. Hřbitovní kostel Všech svatých, Sedlec, Česká republika

Jedna z nejznámějších kostnic na světě. Je unikátní svou výzdobou a dekoracemi z kostí. Nejvíce impozantní je obří lustr.

Kostnice Sedlec

  1. Santa Maria della Catena, Palermo, Sicílie

Tuto dámu v čepci lze nalézt v kryptě kláštera Santa Maria della Catena. Je jednou ze čtyř panen stojících na římse a držících palmové listy jako důkaz triumfu víry.

Santa Maria della Catena

  1. Vincenzo Piccini, Chiesa dei Morti, Urbanie, Itálie

Je jedinou oblečenou mumií v této kostnici a je oděný do mnišského hábitu bratrstva Buona Morte, na němž má stříbrný odznak smrti.

Vincenzo

  1. Svatá Pankrácie, kostel Sv Niklause, Wil, Švýcarsko

Až do konce šestnáctého století byla oblečena do hábitu jeptišek, po převozu do města Wil si však vysloužila lepší zacházení a byla tak oděna do nádherného zlatavého brnění.

Pancratius

  1. Svatý Gracián, Waldsassen, Německo

Tato mumie se honosí oblekem z jemné tkaniny a šperků; je to příhodné, jelikož zemřel jako mučedník. Zemřel pro svou víru, a proto stojí nad kalichem se zaschlou krví.

Gracián

Podobné články

Napsat komentář