«« »»

TV Sueneé & Svobodný vysílač (2. setkání): Moon Hoax

Sueneé: Když jsem zhruba před 15 lety poprvé slyšel o „konspirační teorii“, že lidé na Měsíci nikdy nepřistáli, že to byl jeden velký podvod ve filmovém studiu, přišlo mi to jako jeden hloupý vtip. Mimozemšťané kolem nás? Jasně, to beru, ale „falešné přistání na Měsíci?“, nic se nemá přehánět!!! Nebo že by ano…?

O 15 let dál a o něco více zkušeností a informací – musím uznat, že někde soudruzi nejen z Ruského svazu, ale v tomto případě i Amerického „svazu“ udělali chybu. A bohužel (nebo spíše bohu díky pro nás!) těch chyb nasekali tolik, že už je to natolik křiklavé, že je velmi obtížné je přehlížet. Podrobným zkoumáním se mi podařilo identifikovat necelou 100 případů.

Můžete stále strkat hlavu do písku a křičet: „Ale vždyť jsme to všichni viděli v televizi“ nebo „to by Rusové nikdy nedovolili“ a nebo „vždyť jsou fotky z 2009, které dokumentují, že jsme tam byli…“ a takových zarušených argumentů je víc.

Mohu říci jen: Ta skutečnost je na tolik fatální, šokující a šílená, že je pochopitelné, že to NECHCEME vidět…

Tímto vás zvu k záznamu TV Sueneé z živého vysílání na internetovém rádiu Svobodného vysílače, kde uvidíte fotografie, které budu komentovat pro posluchače.

Poslední soud je na vás! Pište, prosím, do komentářů pod video, zda jsou mé poznatky důvodem k zamyšlení a nebo zda jde jen o neopodstatněné nepochopení fyziky vesmíru, jak oficiálně prohlašuje NASA…

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, autory v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 15560 a SS: 100.

8 Responses to TV Sueneé & Svobodný vysílač (2. setkání): Moon Hoax

 1. Sueneé napsal:

  Jestli jsi ochotný mluvit se mnou do rádia nebo na kameru, tak klidně 🙂 Dáme třeba pak i hlasovat, čemu lidi dávají větší váhu. Takový rozstřel. 😉 Určitě by to mohlo být zajímavé.

  Ad příklad: Ano, můžeme tak udělat. Můžeš prezentovat oficiální pohled na věc.

  K tomu konkrétnímu případu jen dodám: I kdyby obletěly radiační pásy (pro tuto hypotézu jsem nenašel důkaz/svědka), pak budou vystaveni silné radiaci ve volném prostoru vesmíru po celou dobu cesty tam a zpět a pobytu na Měsíci. Dochovaní svědci, konstrukční plány, výpovědi astronautů, atd. potvrzují, že velitelský modul (pokud ano, tak nedostatečné), LM (podle výkresů vůbec), skafandry (podle dodavatele vůbec) neměly žádné zvláštní opatření proti působení van Allenových pásů ani proti radiaci volného prostoru. Přitom naměřené hodnoty záření jsou natolik silné, že by nepřežili ani pár hodin.

  • OKO OKO napsal:

   Zajímavé by to bylo bezesporu 🙂

   Můj osobní prozatímní názor je, že USA měla pravděpodobně i komunikační/prezentační plán B, kdyby to náhodou nevyšlo (kvůli Rusku). Myslím si, že to vyšlo, a tak ho nemuseli použít, ale jeho reálná existence je jedním z generátorů „teorií“ o nepřistání.

    

  • Standa Standa napsal:

   Na kameru asi ne, ale zvukovou nebo písemnou online diskusi bychom zkusit mohli.

   —-

   Co se týče radiace:

   – v katalozích se dají dohledat parametry drah registrovaných kosmických těles i daleko do minulosti. Apolla létala vesměs po drahách se sklonem kolem 30° k rovníku – tedy jen skrz okraje radiačních pásů.

   – radiace v kosmu je sice nebezpečná, ale až dlouhodobě. Výpravy k Měsíci byly realtivně krátké. Konkrétní hodnoty jsou na delší rozbor – řádově by se mělo jednat o desítky procent dávek, které jsou stanoveny jako horní limit pro práci s radiací.

   – gama záření, které je hodně nebezpečné, prochází radiačními pásy beze změny. Pokud by mělo být důvodem, že nelze létat do vesmíru, vyvracela by jeho existence všechny kosmické lety.

   – částicová radiace, která představuje další velké nebezpečí není sice nad magnetosférou  odkloněna radiačními pásy, ale na druhou stranu jde celkem dobře stínit hliníkem, plasty a obecně materiály ze začátku tabulky prvků (olovo a další těžké prvky jsou silně nevhodné). Dávky pod slabou vrstvou skafandru nebo tenkého pláště kosmické lodi jsou sice celkem velké (řádově 100x větší než na Zemi), ale během několika dnů je to pořád hluboko pod dávkami, zjištěnými jako zdravoní riziko. Rizikem by bylo až působení takového záření po delší dobu – podle mého hrubého odhadu v lodi po několika málo měsících nebo ve skafandru po několika týdnech.

   – jediným skutečným nebezpečím by byl sluneční koronární výron, který by zasáhl loď během cesty. Ten by mohl být smrtící. Celé to je to opět na diskusi, procházení zdrojů dat a práce s nimi.

   – Píšete o naměřených hodnotách záření. Můžete ty hodnoty konkrétně uvést? Pokud možno včetně toho, jak měření proběhlo (v jakém místě prostoru a s jakým stíněním). Stačí i odkaz na ty hodnoty a metodiku jejich získání.

 2. Standa Standa napsal:

  Ve videu je sice řada správných postřehů, ale snad ještě víc omylů a nesmuslů.

  Měl bych návrh: co kdybychom si někdy dali takový rozsttřel kde by se vedle sebe položilo vždy konspirační a suše inženýrské (standardní) vysvětlení téhož problému?

  Příklad:

  Důkaz fake: Ve videu je vidět obrázek https://www.suenee.cz/wp-content/uploads/2017/10/radiace1.jpg. Ten proka zuje, že by Apollo muselo k Měsíci letět prostředím silné radiace radiačních pásů.

  Standardní vysvětlerní: Dráha Apolla byla přibližně takováto: https://www.suenee.cz/wp-content/uploads/2017/10/radiace2.jpg Lodě tu oblast prostě obletěly.

   

Napsat komentář