Učení indických bohů (6. díl): Ayurvedská medicína

4512x 11. 01. 2018 1 čtenář

Ayurvedy: Toto je obrovský lékařský text, který se považuje se za základ tradiční indické medicíny, Ayurvedy. Byl sepsán více než 100 let před Hippokratem, otcem moderní medicíny. Starověcí Indové měli neuvěřitelné znalosti z oblastí vědy, technologie a medicíny.

Údolí Indu v severozápadní Indii a Pákistánu, červenec 2011. Paleontologové objevili lebku starou 4300 let, ve které je několik vyvrtaných otvorů. Překvapení vědci došli k názoru, že tyto otvory odpovídají provedené operaci mozku. Zdá se dokonce, že operace byla úspěšná, protože rána vykazovala známky pokročilého hojení.

Staří Indové znali a používali neuvěřitelně pokročilé medicínské a chirurgické postupy, jejichž příkladem může být operace lebky. Tyto pokročilé medicínské postupy byly v Indii známy v neuvěřitelně dávné minulosti.

Nechce se vám číst? Pusťte si audio článek: Učení indických bohů (6. díl)
Védští učenci tvrdí, že starodávní Indové byli schopni provádět nejen operace mozku, ale ovládali i další pokročilé lékařské techniky. Mnohé z těchto znalostí medicíny byly zapsány v sanskrtském textu z roku 800 před naším letopočtem známém jako Sushruta Samhita.

V roce 2017 se Giorgio Tsoukalos v knihovně v Indickém Mahabalipuramu setkal s dalším zastáncem teorie starodávných astronautů, Praveenem Mohanem, aby se s tímto textem podrobněji seznámil. Jedná se o rozsáhlou knihu o medicíně obsahující informace o více než 11000 nemocech. Píše se zde o 700 léčivých rostlinách, 64 přípravcích z minerálních materiálů a 57 přípravcích z živočišných materiálů. Tato kniha je považována za základ tradiční indické medicíny Ayurvédy. Je zde popsáno i osm typů operací: řezání směřující dovnitř, odřezávání, propichování, prohledávání vnitřku těla, odebírání z těla, odebírání tělních tekutin a dokonce zašívání ran (které tedy existovalo již před 2600 lety). Tato kniha byla sepsána více než sto let před Hippokratem, zakladatelem moderní medicíny.

Jak byly tyto informace získány? Jaký příběh se za tím skrývá? Název Sushruta Samhita znamená, že Sushruta tuto knihu nenapsal, není jejím skutečným autorem. Informace, které zde sepsal, získal od Dhanvantariho, který pocházel z jiného světa.

Dhanvantari je považován za lékaře bohů a otce ayurvédského lékařství. Božský původ Dhanvantariho je odvozován od legendy o stloukání mléčného oceánu, která by možná mohla být metaforou pro Mléčnou dráhu. Dhanvantari odsud přišel, stal se bohem medicíny a předával lékařské znalosti lidstvu.

Vědomosti obsažené v Sushruta Samhitě tedy přinesl mimozemský návštěvník. Ayurvédská medicína je považována za jednu z nejstarších a nejpodrobnějších lékařských věd světa.

Je skutečně možné, že byla předána lidstvu mimozemšťany? Zastánci teorie starodávných astronautů tvrdí, že ano a že tento mimozemský kontakt zcela jasně odráží i další texty.

Učení indických bohů

Další díly ze seriálu

Napsat komentář