Ufolog, který proslavil Roswell, zůstal přesvědčený o UFO kamufláži až do své smrti

17276x 26. 06. 2019 1 čtenář

Stanton Friedman byl vyšetřovatelem a jaderným fyzikem, díky kterému v roce 1947 vešel takzvaný „roswellský incident“ ve známost po celém světě. Friedman hovořil o této problematice před americkou sněmovnu reprezentantů a později byl také uveden do UFO síně slávy v Roswellu v Novém Mexiku. Slavný ufolog zemřel 13. května 2019 ve věku 84 let. Stalo se tak v pondělí večer na letišti Pearson v Torontu, když se vracel ze své poslední přednášky v Columbu ve státě Ohio domů do Frederictonu. Příčina úmrtí nebyla zveřejněna.

Ačkoli nikdy UFO osobně neviděl, pracoval půl století jako vedoucí autorita s lidmi, které nazýval „UFO debunkers“. Věřil, že má “více než dostatečné důkazy” o existenci mimozemšťanů, ale zachovával si i dávku skepticismu, dokud důkazy nebudou ještě prokazatelnější. Velká část jím získaných dat zůstala pohřbena v amerických vládních dokumentech.

„Nikdy jsem neviděl létající talíř a ani mimozemšťana. Ale jako fyzik jsem se po mnoho let honil za neutrony a gama paprsky a také jsem ani jeden z nich nikdy nespatřil.“ řekl kanadskému tisku The Canadian Press v roce 2007. „Dokonce jsem nikdy neviděl Tokio, ale jsem přesvědčen, že existuje.“

Níže diskutuje o výročí údajné roswellské havárie UFO:

Vyšetřovatel v Roswellu

Friedman napsal desítky článků o UFO a byl autorem nebo spoluautorem několika knih s touto tématikou. Kathleen Mardenová, spoluautorka jeho tří knih o UFO, vysvětluje, proč měl Friedman v tak oblibě UFO debunkery:

„Když znal pravdu, řekl ji,“ prohlásila v úterý ze svého domova poblíž Orlanda na Floridě. „Byl to první a hlavní vyšetřovatel havárie u Roswellu. Stanton byl ten muž, který si udělal svoji práci. Vždy kritizoval debunkery, protože neudělali tu svoji.“

Při rozhovoru před Mezinárodním UFO kongresem v roce 2011 Friedman řekl:

„Mezi skeptikem a debunkerem je rozdíl, a naštěstí si myslím, že máme více debunkerů než skeptiků,“ řekl Friedman. „Skeptik říká: „Víš, já nevím. Podívejme se na důkazy. “Debunker říká: „Já vím. Neexistují žádné důkazy ke studiu.“

Fotografie Stantona Friedmana s Kathleen Marden na zdi v Secret UFO Search v Pentagonu

Tento vášnivý výzkumník pochopil, že lidé, kteří viděli UFO, to často kvůli strachu ze zesměšnění neřeknou, a snažil se toto zesměšňování „odbourat“.

„Navzdory falešným tvrzením malé skupiny hlučných negativistů velká část lidí ET realitu akceptuje, i když si myslí, že u většiny ostatních to tak není,“ řekl.

Často říkával, že není „ufologem vymlouvačem“. Po celoživotním studiu jednoznačně věřil, že Zemi navštěvuje „inteligentně řízená mimozemská kosmická loď“. Věřil, že po více než 60 let jsou ze strany několika vládních úředníků tyto informace o ET, které nazýval „největším příběhem tisíciletí“, společnosti zatajovány. Friedman do svých 80 let cestoval po celém světě, i když „oficiálně odešel do důchodu“ až vloni. Jeho přednášky s názvem „Létající talíře jsou skutečné“ zazněly v USA, Kanadě a 20 dalších zemích na stovkách vysokých škol a v profesních skupinách. Jeho dcera Melissa Friedmanová řekla, že i nadále chodil přednášet, protože hovory o UFO miloval. Byl otcem čtyř dětí a zanechal po sobě 44letou manželku Marilyn.

Friedmanovy hlavní závěry

Po pěti desetiletích práce dospěl Friedman k některým významným závěrům:

1) Existují jasné důkazy, že planetu Zemi navštěvují inteligencí řízené mimozemské kosmické lodě. Jinými slovy, NĚKTERÉ UFO jsou mimozemské kosmické lodě. Většina z nich nejsou a ty mě nezajímají.

2) Byla to kamufláž: „Není pochyb o tom, že někteří členové vlád Spojených států i v zámoří aktivně zakrývali pravdu o těchto návštěvách. Je to opravdová „kosmická aféra Watergate“. „Byl naprosto přesvědčen o své pravdě, i když sám za svůj život UFO nikdy nespatřil: Proti těmto závěrům nestojí žádné kvalitní argumenty, ale pouze lidé, kteří se relevantními důkazy nikdy nezabývali.“

Ačkoli sám nikdy UFO neviděl, byl přesvědčen, že existují a byl i přesvědčivým řečníkem. Podle Daily Star: „Vyhrál 1,000 USD v sázce o existenci tajných dokumentů o UFO se skeptikem Philipem Klassem, vyhrál také několik debat s šiřiteli UFO hoaxů.“

Podívejte se na přednášku Stantona Friedmana před UFO Kongresem:

Tip na knihu z eshopu Sueneé Universe

G. F. L. Stanglmeier a André Liede: Tajné cesty do vesmíru

Ještě před několika desítkami let by nikoho nenapadlo, že se Měsíc stane středem pozornosti a to zejména pro Rusko a USA. O dobytí Měsíce mají zájem i Čína, Japonsko, Indie a pravděpodobně i Jižní Korea. Některé státy mají snahu využít Měsíc jen na propagační a prestižní lety, zatímco vyspělejší velmoci usilují o jeho vojenské obsazení a strategické využití pro ovládnutí Země z Měsíce. Právě kvůli velkému zájmu o toto nejbližší vesmírné těleso vyvstává mnoho otázek.

G. F. L. Stanglmeier a André Liede: Tajné cesty do vesmíru

Podobné články

Napsat komentář