«« »»

USA: Černý déšť zkropil lepkavou hmotou město v Michiganu

Aktualizováno: 01.04.2016, 22:27

V polovině února 2016 záhadný černý déšť zkropil město v oblasti Harrison (zhruba 250 km severozápadně od Detroitu) ve státě Michigan dehtovitou hmotou, která vyděsila obyvatele městečka. Látka byla předána k expertíze a zatím se zkoumá. Na výsledky se stále čeká.

Obyvatelé jednoho z michiganských měst jsou zaskočeni událostí z tohoto týdne, kdy se na jejich auta, domy a silnice snesla dehtovitá hmota. K události došlo celkem 2x a to přibližně koldm 14.2. a 16-17. 2.2o16. Černá olejovitá substance byla v neděli nalezena nejméně na šesti ulicích ve městě Harrison, a ještě po několika dnech zůstává tato látka záhadou. Pracovníci ekologického oddělení odebrali vzorky.

Velitel hasičů sdělil, že se nejedná o ptačí trus a látka není hořlavá. Paul Schlutow (73 let), obyvatel Harrisonu, řekl: “jediné, co mne zajímá ohledně té látky je, jestli není potenciálně škodlivá nebo nebezpečná“. Místní si nejdříve mysleli, že substance mohla „přiletět“ ze sousedního Selfridge, kde se nachází základna Národní gardy Ozbrojených sil USA.

Ale základna vydala prohlášení, že s dehtovitou látkou nemá nic společného. „Nejsou žádné indicie o tom, že zkoumaná látka byla vypuštěna vojenským letadlem jakéhokoliv typu“, stojí v prohlášení. Ve sdělení vojenského letectva se dále říká, že základna požádala odborníka z Michiganu o provedení expertízy substance na místě.
Představitel armády také sdělil, že budou spolupracovat s místními i státními orgány aby tento problém mohli objasnit.

Pracovník oddělení Úřadu pro životní prostředí Michiganu oznámil, že budou potřebovat ještě týden k určení podstaty této černé hmoty.

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 06836 a SS: 100.

3 Responses to USA: Černý déšť zkropil lepkavou hmotou město v Michiganu

 1. Looper napsal:

  Takže složení černého sajrantu bylo jaké?

 2. Standa Standa napsal:

  Několik doplňujících informací:

  – Událost se stala v polovině února 2016

  – Odehrálo se to v oblasti Harrison (zhruba 250 km severozápadně od Detroitu)

  – Tenhle černý sajrajt tam padal dvakrát v rozmezí několika dnů (14.2. a 16-17. 2.)

  – možná by mohl někdo zkusit najít, jestli se už někde není zpráva o slibovaném rozboru. Mně se ji najít nepodařilo.

   

Napsat komentář