«« »»

Vědkyně veřejně oznamuje, že Nibiru existuje!

Na konci března 2018 došlo opět k rozruchu kvůli Planetě X (jinak také zvané Nibiru). Vědkyně vyzvala NASA, aby poskytly důkazy o tom, že Nibiru neexistuje a nepředstavuje žádnou hrozbu pro Zemi. Nové teorie o Nibiru říkají, že se jedná o mini sluneční systém, který je většinou mimo náš systém a obíhá po oběžné dráze velmi daleko od Slunce.

Někteří vědci v posledních letech oznámili, že věří, že se blíží nebezpečí proniknutí do vnitřní sluneční soustavy. Tento cyklický jev by mohl mít ničivý účinek na všechny planety vnitřní sluneční soustavy.

Odborníci se domnívají, že Nibiru by mohla minout Zemi ve vzdálenosti „jen“ 4-5 milionů kilometrů a následkem toho by bylo přepólování magnetických pólů, vulkanické erupce a zemětřesení.

Zástupci této teorie tvrdí, že tento tranzit se uskutečňuje každých několik tisíc let a vedl k zániku více starověkých vyspělých civilizací, a možná existuje také spojení s biblickou povodní.

Dr. Claudia Albersová a Nibiru

Dr. Claudia Albersová, která byla dříve aktivní na univerzitě Witwatersrand v Johannesburgu v Jižní Africe se připojuje k řadám vědců, kteří o tom mluví veřejně a říkají, že přibližování Nibiru představuje pro naši planetu velkou hrozbu. Dr. Albersová sepsala v posledních dvou letech několik knih na toto téma a předkládá v nich své důkazy.

Nyní jde o krok dále a žádá NASA, aby předložila důkazy proti její teorii. V médiích je celá věc opět označována za „konspirační teorii“ s poznámkou, že se Dr. Albersová objevila několikrát ve videích konspirační webové stránky „Planetxnews.com“. To ale není pravda a znovu je tu snaha překroutit fakta – správná webová stránka se nazývá „Nibiruplanetx2016.com“.

Dr. Albersová píše ve svém novém článku, že pozorovala Nibiru dalekohledy NASA, soustava vydává infračervené světlo a je viditelná za sluncem na některých záběrech. V časných osmdesátých letech učinila NASA několik oznámení o planetě X v médiích, poté již nebylo o tom nic zveřejněno.

Jak se k tomuto staví NASA?

Tehdy existovaly záznamy z vesmírných sond, které fotografovaly „vetřelce“. Dnes vědci NASA vše popírají a označují vše za mýtus. Dr. Albersová dále píše ve svém článku, že se jedná o několik velkých objektů, které pronikly do vnitřní části sluneční soustavy a pohybují se ve směru k slunci – co se již děje po mnoho let – a cizí objekty sestavují magnetické spojení se sluncem a vytvářejí koronální díry.

Tyto koronální díry oslabují slunce a vytvářejí stále silnější sluneční větry, které nakonec udeří na Zemi a zvyšují tak riziko prudkých sopečných erupcí a seizmických aktivit.

Dr. Albersová ve svém článku varuje: „Systém planety X bude mít velmi negativní dopady na Zemi, proto vám doporučuji, abyste se poznali s našim Stvořitelem Ježíšem. Ježíš je jediná cesta, jak najít klid a bezpečí v době, kdy je budeme naléhavě potřebovat.“

Po publikování knih byla Dr. Albersové odepřena profesura na univerzitě, na které vyučovala 17 let a od té doby se univerzita distancuje od jejích teorií. Profesor Joao P. Rodrigues, vedoucí katedry pro fyziku na téže univerzitě, nicméně uvedl, že univerzita Witwatersrand zkoumá různé jevy, podle kterých by ve vnitřní solární soustavě mohl existovat trpasličí hvězdný systém.

Kontroverzní témata na univerzitě

Profesor Rodrigues podporuje svobodu projevu na své škole, aby bylo možné diskutovat i o kontroverzních tématech. Univerzity přikládají vědeckým zásadám a metodám velký význam, neboť jen rozsáhlé experimenty by mohly potvrdit hypotézu Planety X, a poté by musel být vědecký článek publikován ve vědeckém časopise.

Pouze v případě publikování článku v časopise může být hypotéza v odborném publiku brána vážně. Zkušenosti však ukázaly, že mnoho předních vědeckých časopisů jednoduše odmítá publikovat takové články, i když jsou podepřeny přesnými experimenty a pozorováními. Pouze v rámci takových publikací je teorie akceptována.

Pokud se tak nestane, mnozí badatelé mluví o „špatné vědě“ a univerzity se distancují od těchto osob a jejich výsledcích výzkumu. V odborném světě existuje silná vzájemná kontrola, aby nedocházelo k podávání zpráv o kontroverzních tématech nebo „konspiračních teoriích“, které by mohly zpochybňovat a ohrozit obecný status quo nebo obecně uznávaný vědecký názor.

Pojem „Nibiru“

Pojem „Nibiru“ byl nejprve zaznamenám v knihách Zecharia Sitchina, jenž přeložil mnoho starověkých babylonských a sumerských spisů, které vyprávějí o obří planetě, která má velmi širokou oběžnou dráhu kolem Slunce a pravidelně vstupuje do vnitřní sluneční soustavy.

Někteří jiní vědci zabývající se Nibiru, věřili, že se měla objevit na obloze již v roce 2017, což ale nebylo potvrzeno, přestože přírodní katastrofy na Zemi stále přibývají. Nyní se předpokládá, že by celý tranzit mohl trvat až do roku 2030.

Další vědecký pracovník, který věří v hypotézu Nibiru, je Dr. Ethan Trowbridge, který pracoval více než deset let pro americkou vládu. Tam se dozvěděl o hrozící katastrofě, kterou má spustit planeta Nibiru. Také Trowbridge si myslí, že se jedná o malou hnědou trpasličí hvězdu se sedmi planetami. Vláda USA a NASA o tom s přesností ví již alespoň 30 let, a údajně bylo vytvořeno gigantické spiknutí s cílem utajit existenci Nibiru.

Dr. Trowbridge vysvětluje, že informace jsou přísně tajné a všechny dokumenty týkající se Nibiru jsou segmentovány a rozděleny napříč různými odděleními. Vědět o nich může jen hrstka vyvolených. Lidé, kteří pracují pouze s fragmenty těchto informací, nemohou pochopit jejich skutečný účel.

Předpověď Dr. Trowbridge

Dr. Trowbridge na závěr předpovídá, že dojde k prudkému vzestupu hladiny moře, kolísání teploty a k tání polárního ledu, což poskytne finální důkaz o vlivu Nibiru na naší planetu a to povede k nevratným a katastrofickým událostem na Zemi.

Zecharia Sitchin píše ve svých knihách, že Nibiru potřebuje 3600 let pro svůj cyklus. Při svém pravidelně opakujícím se přiblížení k Zemi mělo docházet zpravidla k obrovským katastrofám. Ale nejen to, také kosmičtí bohové Anunnaki, pak pokaždé měli navštívit Zemi, aby zde stavěli osady a hledali nerostné zdroje – také toto je zachované v babylonských a sumerských mýtech.

Tito Anunnaki měli provádět genetické experimenty, a tímto způsobem došlo k vzniku lidstva. Jsou to všechno jen divoké konspirační teorie, jak tvrdí věda hlavního proudu, nebo se za tím skrývá skutečně víc?

Respektovaní astronomové z Kalifornského institutu technologie (Caltech) v roce 2016 oznámili, že se jim podařilo nalézt důkazy pomocí počítačových simulací o skutečné planetě X, která má 10-ti násobek hmotnosti Země, a která netrpělivě čeká ve vnější sluneční soustavě.

Výzkumníci z Kalifornského institutu Konstantin Batygin a Mike Brown byli velmi překvapeni, nedokázali si představit, jak může mít objekt s tak obrovskou hmotností stabilní oběžnou dráhu kolem Slunce a zároveň nekolidovat s jinými objekty ve sluneční soustavě nebo v Kuiperově pásu.

Kuiperův pás

Mimo Pluto leží tzv. Kuiperův pás, oblast tvořená různými většími objekty a kometami. Celkově se odhaduje, že tato prstencovitá oblast obsahuje více než 70 000 objektů s průměrem více než 100 km a ještě mnohem více menších objektů. Avšak v Kuiperůvě pásu se nacházejí také větší objekty a malé planety nazvané „Transneptunické tělesa“.

Všechny planety a objekty pohybující se na oběžné dráze kolem Slunce si navzájem vyměňují energii.

Je ale nutné zmínit, že výzkumníci dosud planetu nenalezli, je známa pouze nepřímo a v simulacích, nebyla oficiálně nalezena teleskopy. Caltech institut v roce 2016 slíbil pokračovat v simulacích, aby zjistil více o tajemné nové planetě a její oběžné dráze. Tehdy se začalo s hledáním po Planetě X na obloze, přibližná oběžná dráha je již známa.

Mike Brown tehdy vysvětlil, že astronomové by s těmito informacemi měli planetu vlastně snadno lokalizovat, neboť největší teleskopy na Zemi by měli být schopny vyhledat novou planetu, a to i v případě, že by měla dosáhnout nejvzdálenějšího bodu na oběžné dráze. Mike Brown nakonec dodal, že mnoho astronomů začalo s hledáním již v roce 2016.

Tají NASA nález Nibiru?

Je možné, že byla Planeta-X nalezena těmito dalekohledy a nic nebylo ohlášeno? Dva výzkumní pracovníci Caltech institutu zveřejnili dokument o svém objevu a doufají, že to povzbudí další vědce a také zahájí hledání.

Od tohoto oznámení vše náhle utichlo. Mluvčí vlády Spojených států prohlásil, že není v postavení komentovat minulé nebo současné události související s planetou X, NASA se k tomu dosud nevyjádřila.

Které tajemství obklopuje Nibiru? Je toto téma opravdu tak důležité, jak tvrdí někteří odchylující se vědci? Vládní „insideři“ a „whistlebloweři“ hlásí již celá léta, že Nibiru je skutečně reálné, proto mají být za neuvěřitelně vysoké částky kdekoliv na Zemi postaveny obří podzemní bunkry, aby bylo možné dostat se do bezpečí před hrozící katastrofou.

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 20060 a SS: 100.

7 Responses to Vědkyně veřejně oznamuje, že Nibiru existuje!

 1. Narcis napsal:

  teorie o mini-soustavě dává smysl, neboť každá „normální“ planeta zemského typu by sama v takové prázdnotě a chladu nemohla nést žívot už jen z důvodu kompletního vymrznutí atmosféry. Ale takový plynný obr jupiterského typu či hnědý trpaslík to už je jiná – na jeho měsíci minimálně velikosti Titanu už by život mohl vegetit. Ovšem šlo by o bytošti šera a hodně odolné.
  Trochu odbočím – takovou minisoustavou kdysi mohlo být duo Země-Měsíc když byl ještě blíže Zemi a bylo větší ovlivňování. Podle posledních výzkumů měl Měsíc magnetické pole a vnitřek byl celkově dost energeticky aktivní. Pak by mohla být atmosféra i tam a stavby co tam mnozí popisují že nalézají mohou pocházet z prapra dob kdy tam ještě byla atmosféra – a odtud může pocházet pradávná víra že Země je placatá akorát tím rovným mořem se mohlo myslet vzdušné moře a rovně se dalo cestovat na „další světadíl“. Jenže pak tu křehkou rovnováhu narušil vpád „hnědého trpaslíka“ a bylo po Ráji – Měsíc se vzdálil, vychladl a ztratil vzduch, naklonikla se zemská osa nastal „železný věk“ střídání ročních období. Šílená teorie, ale hodně by to vysvětlovalo.

  • Standa Standa napsal:

   Měsíc nemá šanci si udržet nějakou hustější atmosféru. Na to je jeho povrch moc teplý a přitažlivost moc slabá. Molekuly atmosféry na něm velmi snadno dosáhnou únikové rychlosti a prostě odletí. Když byl blíž, tak si jeho atmosféru mohla snadno a rychle odsávat Země. Tam má dost velkou přitažlivost, aby její atmosféra neodletěla.

   Měsíc sám se od Země vzdaluje neustále. Není k tomu třenba žádného hnědého trpaslíka. Stačí, aby si prostřednictvím přílivů a odlivů pomalu uždiboval z rotační energie Země. Dříve se Země točila mnohem rychleji a Měsíc byl blíž.

   • Narcis napsal:

    jistě je to jen divoká spekulace, ale jelikož Měsíc neměl mít jen tekuté jádro ale i další vrstvy tak tam bylo magnetické pole i vyšší gravitace Jen říkám že by to pak mnohé vysvětlovalo a tehdejšímu pozorovateli by se mohlo jevit že svět je plochý. Nicméně bych teorii mini-soustavy rozhodně nezavrhl. O vesmíru víme vlastně prd z tak krátkého úseku že to nestojí za řeč, staré záznamy nejsou nebo jsou mixovány s představami pisatelů, takže je to těžké. Nicméně teorie o plynném obru s dostatečnou vnitřní energií a velkými měsíci je nejlogičtější představa.

    • Standa Standa napsal:

     Kde by se tam podle Vás vyšší gravitace vzala? Ta přece s magnetuckým polem prakticky nesouvisí.

     Co se týče minulosti Vesmíru: Vidíme minulost tak dalekou, jak daleko je pozorovaný objekt. Pokud je objekt milion světelných let daleko, vidíme jej tak, jak vypadal před tím milionem let.

    • Martin Horus Martin Horus napsal:

     Narcis, přečti si např. Enúma eliš, ať nemusíš zbytečně marnit čas divokými spekulacemi, který pojednává o vzniku Vesmíru i komplexní pohled na vytvoření naší Sluneční soustavy.
     Pokud by jsi byl ze čtení trochu pomaten, nezapomeň na slova En.Lila / o účelovém zmatení jazyku / Pokud budeš studovat moudra starých mistrů, dojdeš k poznání.

 2. Ilona napsal:

  Globální prediktor z rodu Enku se jmenuje Comoposouru.

  Bohové, lidé – adamité zrození z prachu a roboti žijí na Zemi vedle sebe, a vedou poslední válku proti Člověku. V Listopadu 2018 začne restart a vyčištění čistého semene od plév.

  https://www.youtube.com/watch?v=uHQzu5gAqvc

  http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/

Napsat komentář