Vědomé krystaly: Etika za drahokamy a kameny

9215x 25. 07. 2019 1 čtenář

Lidé byli přitahováni ke krystalům od počátku věků, ne jen pro jejich jiskru a lesk, ale také  pro jejich metafyzické vlastnosti. Colleen McCann – šaman a autor –  Crystal Rx říkají: že drahokamy a kameny byly používány již v mnoha starověkých civilizacích po celém světě pro jejich magické a mystické vlastnosti.

Krystaly a jejich použití v historii

Ve starověkém Egyptě používali i křišťálově pigmentovou kosmetiku, o které se domnívali, že jim dodává sílu a ochranu. V Číně používali akupunkturní jehly s křišťálovým hrotem, aby usnadnily hojení. V Řecku vojáci si třeli hematit na svá těla před bitvou, aby posílili svou sílu.

Dokonce i dnes jsme přitahováni krystaly nejen proto, že jiskří, ale protože na hlubší úrovni, naše těla rezonují s jejich strukturou. Ať už jsme si toho vědomě vědomi nebo ne. Krystaly nás aktivují, uzdravují a pomáhají zvyšovat naše energetické pole. Stejně jako některé věci v životě, i zde je temná stránka světa krystalů, která souvisí s tím, jak se těží a odkud pocházejí, potažmo i potenciálně škodlivé účinky, které mohou mít na životní prostředí neblahý vliv i na samotné horníky.

Krystaly

Když nakupujeme křišťály, většina z nás nepřemýšlí o tom, odkud pocházejí všechny krystaly a zda byly spravedlivě zobchodovány nebo eticky vytěženy. Krystaly jsou energetické a mají schopnost držet a ukládat informace ze světa kolem nich, proto je ještě důležitější, aby bylo zajištěno, jejich kladný odběr.

Je důležité, odkud krystal pochází

Jak Colleen píše v Crystal Rx, “pokud chcete eticky zacházet s kameny, aby byly pozitivní, čisté, a disponovaly energií, je potřebné znát línii a rodokmen krystalu. Je to stejné, jako vědět odkud pochází maso nebo vejce. Volný výběh nebo farma? Taktéž je velmi důležité promluvit si s majitelem obchodu či eshopu a promluvit si s nimi o zdroji jejich kamenů. Můžete také udělat výzkum on-line předem a podívejte se na společnosti, které nabízejí etické a vědomě možnosti.Když přemýšlíme o krystalech, nemyslíme si, že je to živá věc. Avšak Ti, kteří s krystaly pracovali rozsáhle, vědí, že nesou vlastní úroveň inteligence, téměř jako by měli svou vlastní osobnost.

Colleen říká:

Krystaly jsou strukturovány tak, že reagují na různé energie kolem nich oscilací a vydáváním určitých vibračních frekvencí.

Zdá se, že krystaly mají schopnost interakce s naším světem a naší DNA více, než si uvědomujeme. Dle všeho se zde usuzuje, že krystaly jsou součástí k nápomoci léčení lidstva. Taktéž ve vás může hlodat otázka, jestli je těžba krystalů vubec správná…

Na osobní úrovni cítím, že kopání krystalů je stejné jako kopání zeleniny nebo řezání květin. Jsou to vzácné zdroje, které nám dala Matka Země, a dokud je vědomě sklízíme a máme úctu k místu, odkud pocházejí, jsou zde, abychom je mohli používat a užívat. Stejně jako zelenina dodávají našemu fyzickému tělu výživu a léčení, když je jíme. Krystaly nám dávají duchovní výživu a léčení, když s nimi komunikujeme. Tato interakce může zahrnovat vše od pokládání krystalů na tělo, pití, držení, meditaci nebo nošení.

Krystaly mají v sobě moudrost

Krystaly byly nalezeny, protože chtějí být nalezeny, a pokud s nimi zacházíme s respektem a rozhodneme se podporovat vědomé obchody/majitele, které prodávají drahokamy a kameny z etických zdrojů, můžeme počítat s tím, že kameny budou s nimi i dobře spolupracovat.

Je také důležité si uvědomit, že i když si můžeme koupit krystal, je stále skutečně majetkem Matky Země a jakmile dokončíme práci s jejich energií, je naší povinnosti vrátit je do Země nebo je předat dál. Mohou léčit a pomáhat ostatním v Zemi. Krystaly mají moudrost a mocné léčivé vlastnosti, které lze odemknout, když s nimi komunikujeme, staráme se o ně a zacházíme s nimi s úctou.

Podobné články

Napsat komentář