Velká pyramida: Osobní příběh

4317515x 08. 08. 2013 1 čtenář

V Egyptě jsem byl jako turista v letech 2003, 2005 a naposledy v roce 2011. Jako asi každý turista, který se rozhodně pro poznávací zájezd jsem navštívil všechny významné chrámy, hrobky a pyramidy v Egyptě.

Tento příběh chci věnovat mému ryze osobnímu setkání s Gízou a konkrétně s Velkou pyramidou. Píši o tom tak, jak jsem to zažil a procítil.

Když jsem v roce 2003 viděl pyramidy poprvé, byl to opravdu šok smíšený velkým vnitřním pláčem. Šok z toho, že jsou opravdu obrovské a viditelné na kilometry daleko, neboť Káhira je převážně na rovině. Pláč, protože je to celé zničené a degradované na turistickou atrakci a to v tom nejtěžším kalibru.

Velká a střední pyramida od západu

Když se díváte směrem k pyramidám, je to impozantní pohled na technologii a inteligenci stavitelů, kterou soudobým rozumem jen stěží pobíráte. Když se podíváte opačným směrem, je to děsivé. Vidíte rozsáhlou zástavbu nízkých zašedlých domů bez střech zahalených do smogového oparu. Je to předměstí centrální Káhiry, které se těsně dotýká pyramidového okrsku. Rok od roku je to hroší, protože zástavba se rozšiřuje. S tím souvisí i všudypřítomný odpad a s tím související smrad. V sousedství Sfingy a jednoho z chrámů je obrovská pláň židlí, která slouží pro večerní světelnou a hudební show. (Tuhle kratochvíli jsem si zatím vždycky odpustil.)

V roce 2003 k pyramidám budovali infrastrukturu silnic, aby si turisti neošoupali nožičky a mohli k úpatí pyramid dojet autobusem přímo od hlavní brány. Je to cca ještě 500 metrů. V roce 2005 tam navíc začali budovat novou vstupní bránu s pokladnami a velkým parkovištěm přibližně 300 metrů od Velké pyramidy.

Scénář běžného turisty, kterým sem je jednoduchý. Přivezou vás na bránu, kde si vystojíte poměrně dlouhou frontu na dost drahé lístky (oproti jiným). Vstup do areálu stál v roce 2011 tuším 80 LE s možností navštívit jednu libovolnou pyramidu kromě Velké pyramidy. Tam je extra vstupné 100 LE a limitovaný počet návštěvníků vč. speciální otevírací doby. Pak vás vyvezou autobusem za pyramidy do pouště. Máte skvělý výhled na všechny tři pyramidy. Tím, že jste na kopci nevidíte až tolik na samotnou Káhiru, která je oproti pyramidám o něco níže. Pak se zeptají, kam chcete a většina turistů řekne, že tam stejně nic není k vidění a tahle to stačí. Jen pár nadšenců, co si koupilo lístek do Velké pyramidy velí průvodci, že chtějí k tíženému cíli! Je příznačné vedro, takže ostatní reptají, že ať to moc nezdržujeme…

Velká pyramida

Při každé ze svých cest jsem byl ve Velké pyramidě. Vždy to doprovázely jiné okolnosti. V roce 2003 jsem tam byl s rodiči a partou jejich přátel, kteří měli ve všem jasno. Postavil to ten no, jak se jmenuje – jo Cheops a pracovalo na tom tisíce otroků. Jsou o tom jasný důkazy ve chrámech. Jsem to viděl. Takže nějaký ty teorie o mimozemšťanech vyprávěj jen pomatenci.

Tehdy jsem si řekl, že se tam vrátím někdy jindy a s někým méně zabedněným. To se mi vydařilo v roce 2005. Tehdy jsem se do pyramidy dostal s kamarádkou a měli jsme opravdu štěstí, protože nám prodali poslední dva lístky. Takže jsem zažil i situaci, kdy jsem tam byl cca 5 minut sám, protože kamarádka to neustála. V roce 2011 nás bylo 6 nadšenců, kteří si dali taky sólo výstup.

Vraťme se ale na začátek.

Cesta do Velké pyramidy vede po jejím úbočí, kdy obvodových kvádrů, které jsou opravdu obrovské (na výšku přes 2 až 3 metry), jsou vysekány schůdky. Ty nejsou původní. Vysekali je tam pro turisty. Po těch se vyškrábete ke vstupu, který nám tu zanechala parta zlodějů pod taktovkou chalifa Al-Ma’múna někdy v roce 820 našeho letopočtu. Chodbě je dlouhá asi 20 metrů a je nahrubo vysekána přímo do pyramidy. Dostanete se do prostoru, ze kterého lze vstoupit do chodby, kterou se dostanete přímo do nejnižší komora. Tam je ale mříž, takže jediná další možnost je pár schůdků vysekaných do kamenů a pak úzká šachta cca 1,5×1,5 metru, ve které jsou na zemi pryčny jako do kurníku. Vejde se tam vždy jeden člověk v jednom směru, takže se musí vždycky počkat, jestli se leze nahoru a nebo dolů. Tahle chodba je dlouhá cca 30 metrů, takže nic pro lidi s klaustrofobií. Následuje proslulá Velká galerie.

Velká galerie je opravdu monumentální prostor. Díváte-li se do stropu je to jako brána do nebe. Výstup galerií jako horská túra. Sice už nemusí člověk po čtyřech a může se držet zábradlí, ale i tak v dusném vzduchu je to velmi náročný výkon, zvlášť když člověk není trénovaný na místní klima. Během výstupu si můžete opakovaně potvrdit starou známou pravdu: ani nehet ani žiletku ani nůž… prostě mezi spáry nic nevrazíte. Spíše to působí dojmem, že tam ty spáry někdo dodatečně namaloval, aby to dobře vypadalo.

Sice ve Velké pyramidě nenajde jediný staroegyptský nápis, ale novodobých grafity je tu bezpočet. Jsou vyryté přímo do kamenů. Klasické nápisy typu: Byl jsem zde! Fantomas, LP 2007, A + R, atp. Samozřejmě ve všech jazycích včetně češtiny.

Když zvládnete výstup galerií zbývají cca tři poslední schůdky v podobě kramlí zatlučených do metrového kamene a jste na přístupové cestě do tzv. královské komory. Ještě je třeba projít asi 5 metrovým úsekem v předklonu. Je tam meziprostor, ve kterém se můžete na chvíli narovnat.

Když jsem tam byl po druhé, uvědomil jsem si, že jsou zde vodící drážky, které zjevně sloužily pro tři obrovské kameny, jenž uzavíraly vstup do komory. Tohle všechno je bohužel už dávno pryč.

Hurá! Jsme v útrobách Velké pyramidy!!! Hmm, ale taky nic není!? Kvůli tomuhle jsme sem lezli? Stejnou cestou musíme zpátky. To je o ničem.

Spáry v komoře

Takhle nějak se tváří většina turistů, kteří absolvují opravdu náročný výstup až sem. Navíc máte docela šanci se umazat, takže si neberte nic bílého a nebo svátečního – i takoví blázni tam byli. J

Ten prostor mne uchvátil. Pocitově je to hodně zemité místo. Hodně mne to pokaždé usadilo a cítil jsem obrovskou sílu toho prostoru, který byť ne na plný výkon, ale stále funguje v nějakém úsporném nebo pohotovostním režimu.

Když odejdou ti sportovci hledající nějakou atrakci, nastane v prostoru naprosté ticho a vnitřní klid. Je cítit, že se tu děje něco nad rámec běžného chápání člověka. Něco, na co nejsme v dnešní době zvyklí a neumíme to uchopit svými běžně používanými 5 smysly.

Jednu z prvních věcí, kterou jsem zavrhl, byla teorie o hrobce. Tady je to prostě jiné. Po té co jsem absolvoval návštěvu 3 skutečných královských hrobek na západním břehu Nilu a jedné mini hrobce královského písaře, je tu naprosto jiná energie. V hrobce je to cítit, že to sloužilo k tomu účelu. Je to stejné jako, když se projdete po hřbitově a nebo po kostele plném krypt.

Ten prostor je sám o sobě divný. Jste ve kvádru, kde jsou holé stěny (nepočítám soudobou lidovou tvořivost turistů a domorodců). Vše je naprosto hladké a tak nějak cizí. Jediné, co narušuje onen svébytný ráz je ústí do prostoru a vana, která stojí u severní stěny místnosti. Pro sběratele senzačních hieroglyfů se tu opravdu nic nenajde, takže se nedivím, že mnozí přijdou a hned zase odejdou. Pro člověka vnímavého je to ale setkání na úrovni pralesního muže se sálovým počítačem – prostě nechápete, nerozumíte – tupě hledíte do prázdna a snažíte se něčeho chytit. Něčeho, čemu byste ještě rozuměli.

Blíže vchodu jsou ony dvě pověstné šachty. Jedna je západním směrem a druhá východním směrem. Ta východní je poničená, jak se do ní snažili naši moderní egyptologové probourat a nacpat ventilátor. V roce 2011 už nefungoval stejně jako kamerový systém. Stěna kolem východní šachty je skutečně silně poškozená. Museli na to vzít zjevně hodně silný kalibr.

Když už nebylo se na co dívat očima a co ohmatat, zkoušel jsem prostor obsáhnout tím vším, čemu obecně říkáme 6. smysl. Dotýkat se zdí je velmi zvláštní počitek a to nejen fyzický. Jsou naprosto hladké a spáry téměř neznatelné, ale cítíte tu zvláštní energii, kterou vyřazují.

V roce 2005 jsem využil té jedinečné příležitosti onoho krátkého osamění v prostoru a stoupl jsem si doprostřed místnosti v pozici pěticípé hvězdy. Bylo cítit jak mnou téměř okamžitě prochází ona zvláštní energie pyramidy – velmi silná, velmi hustá a hodně uzemňující a přesto jistým způsobem uklidňující. Setrval jsem tak asi 5 minut než-li ke mně dolehly hlasy skupinky tří žen, které se vesele bavily jazykem, kterému jsem nerozuměl. Když se pak objevili v komoře, napadlo mne, že jsou z Turecka. Zda to byla pravda nevím. První, k čemu zamířily, byla vana a jedna z nich po krátkém hecování od ostatních si do ní lehla. Něco tiše ve mně pojalo závist, že jsem si to nedovolil a odešel jsem.

V roce 2011 jsem se na místo činu vrátil s partou podobně naladěných lidí. Měli jsme zase štěstí, že alespoň na chvíli v prostoru nebyl nikdo jiný. Byl jsem rozhodnutý, že si tentokrát do vany vlezu taky a ostatní mi měli dělat křoví.

Ten zážitek byl prosto fenomenální. To se opravdu špatně chápe, dokud si to člověk nezkusí na vlastní kůži. Měřím 193 cm a bylo to na mne akorát. Odhaduji, že vnitřní délka vany je dimenzována na 2 metry. Já to měl i s botami tak akorát. Na šířku v pohodě. Jen jsem zavřel oči, cítil jsem obrovský tlak na temenní čakru a do nohou. Přitom jsem se dotýkal jen podlahy. Bylo to velmi intenzivní. Cítil jsem, že pokud bych tu setrval déle, vrhlo by mne to do jiného stavu vědomí. Též se mi znovu vrátilo, že vana nestojí na svém původním místě. (Má být uprostřed.) Bez slov jsem vyzval dalšího, aby to zkusil taky. Následně jsme porovnali své pocity a prožitky, byla v tom jednoznačná shoda.

Pak jsme ještě zkoušeli alespoň chvíli meditovat uprostřed místnosti. Bohužel se do prostoru nahrnula další dávka turistů. Bylo ale zajímavé, že i oni zkoušeli s pyramidou komunikovat. Z toho usuzuji, že čím dál více lidí se snaží pochopit její původní podstatu a účel.

Následoval návrat na denní světlo a tropické vedro stejnou cestou.

 

Ve Velké pyramidě se oficiálně nesmí fotit ani filmovat. Když už jste ale uvnitř nikdo to nekontroluje, takže na YT se dají najít videa z dobrodužné cesty pyramidou. Na následujícím videu je vidět výstup do tzv. královské komory a královniny komory.

Tzv. královninu komoru ani tu podzemní jsem osobně bohužel neviděl. Nejsou přístupné vždy. Na videu hned ze začátku zahlédnete šachtu k původnímu vchodu do pyramidy.

 

 

 

Podobné články

43 komentářů k "Velká pyramida: Osobní příběh"

 • Martin Martin napsal:

  Kloním se k myšlence, že všechno už tu jednou bylo a to možná dokonce i několikrát.
  Tak jako jsou cykly precese, stejně tak mohl být i osud této planety zrozen i zahuben několikrár.
  Když někdo najde něco hodně moc starého a vědci si s tím nevědí rady, tak to prostě odloží a prohlašují, že to jsme my, kdo za vším stojí.
  Otázkou zůstává, kdo jsme my a nebo vy?

  Internet je anonymní kolbiště, ale třeba nám „S“ prozradí svojí identitu.

  Dnes na Prima-Zoom od 22.hod parádní dokumentární seriál Vetřelci dávnověku I díl(7) a hned poté dokument Nadpřirozené jevy ve světle vědy II (2) věnované Egyptské Sfinze.

  • Sueneé napsal:

   * Fascinují mne např. stopy lidí velde stop dinosáurů. Nebo „klasické“ kladivo staré několik milionů let.
   * S tvojí otázkou souvisí to, co jsem naznačil náš pohled na dějiny je velice skreslený. Vidíme vše optikou jedné periody, ale dle mého pocitu, jsou některé události staré několik period a poselství o nich je zaneseno bahnem. Viz. např. některé příběhy ze Starého zákona a nebo Sumeři a Anunnaki.
   * Vetřelci dávnověku – doporučuji sehnat pátou serii. Je to k našemu tématu.
   Nadpřirozené jevy ve světle vědy = neznám. Nějaké díly jsou na YT.

 • Martin Martin napsal:

  Každá myšlenka co tu zazněla je Tebou napadena, tak si říkám co jsi zač?
  Snažíš se vyvracet fakta která jsou daná, odváděním pozornosti v matematických eskapádách.
  Sám píšeš o decimetrech, nakonec dojdeme k centimetrům, fakta jsou v centimetrech a kdo ví, jestli nejde o 0cm.
  Stavitelé / naši prapředkové / pyramid, jsou tedy absolutní géniové a to tu nemusíme nic počítat.

  Hovořím o astrálním pocitu v kombinaci s permitivitou slané vody, záporným iontům a vlivu pyramidy / třeba křemíku ve vápenci / na tělo kterým prochází cosi z šacht…

  Podle Roberta Bauvala byly jižní šachty namířeny na souhvězdí Orion a hvězdu Sirius a severní k Alfě Draconis což byla Polárka věku pyramid.
  Podle nich odpovídá rozmístění Sfingy a tří blízkých pyramid nejlépe konstelaci hvězd v r. 10 450 př.n.l.
  Díky precesi, kompozice tří hlavních pyramid odpovídá postavení tří hvězd pásu souhvězdí Orion k Mléčné dráze v roce 10 970 až 8810 př.n.l.

  Ještě dodám, že v té době vlál Thovt a ten dle záznamů dostal příkaz ke stavbě Gízských pyramid.

  • Sueneé napsal:

   Co se týče letopočtu 10 450 př.n.l., tak velmi trefnou poznámku měl (tuším že) Anthony West v Pyramid Code, který řekl, že je to MINIMALNĚ 10 450 př.n.l., protože vlivem precese dochází dané konstelaci přibližně každých 26t, tedy jednou za velký rok. A.W. se kloní k tomu, že Sfinga je stará 35t a nebo ještě víc.
   Přiznám se, že mne to už napadlo, než-li jsem to slyšel od AW. Musíme si uvědomit, že se pohybujeme v periodách, takže letopočty, se kterými si tu hrajeme jsou jen minimalistické odhady.
   Je třeba na to nahlížet v širším kontextu. Naše civilizace je dle některých zdrojů už 5. v řadě. Musela tu existovat vysvělá civilizace, která dokázala létat do vesmíru a v určitém období zjevně sídlila na několika planetách a měsících naší sluneční soustavy. Díky tomu po nich zbyly artefakty: pyramidy, sochy, megality…
   Civilizace, která existovala za Thowta, (alespoň tak jak je popsáno ve Světle faraonů) meziplanetarní lety a megalitické technologie sama o sobe neovládala. Thowt to znovu učil VIP kněží.
   Problém „S“ je v tom, že snaží obsáhnou exaktní vědou něco, co je do jisté míry s exaktní vědou v rozporu. Protože, pokud by tomu tak nebylo, nebyly by to „konspirační teorie“, „underground“, „alternativní…“, „esoterické…“. Z pohledu oficiální vědy jednoduše řečeno blbosti.
   Když jsem studoval na MFF-UK, měl jsem kamaráda/kolegu, který se dal na obor MatFyzika. Měli jsme období, kdy jsme spolu popsali desítky stránek emailů, kdy on se snažil podobně jako „S“ *nabourat* moje osobní poznatky, zážitky a znalosti z exopolitiky a esoteriky. Všechno to vlastně bylo o ničem, protože on vždy uvažoval v kontextu uzavřeného systému, ze kterého vypreparoval jednu věc a tu se snažil domrtě zanalyzovat. A pokud to nezapadalo do zavedených pouček vědy, tak to zahodil jako blábol. Dokonce to vypracoval tak daleko, že se stal členem spolu Sisyfos. Když jsem se ho ptal, proč? Řekl, že když viděl jak jim zoufale chybí mladá krev, tak to na místě podepsal. Díky jeho invenci pak Jiří Wojnar dostal bludný balvan za MEG… :)
   Na otázku: „Co jsi zač?“ mám svůj skromný odhad. Student na UK nebo VUT, nebo velký nadšenec exaktni vědy. (Ten můj kamarád to dělal s čistého egoismu, aby si dokázal, že je dobrý ve fyzice.) „S“ se není schopen podepsat jménem a jako emaily uvádí fake adresy. Z toho lze usoudit, že nechce spojit svoji reálnou identitu s tím, co sám píše v obavě, že by tím přišel o svoji „dobrou“ pověst.

  • S. napsal:

   Na argumenty „ad hominem“ nebudu reagovat. Je to podle mne druh diskusního faulu. Podstatné by měly být argumenty samé, a ne to, kým je jejich předkladatel. Možná se ale někdy zastavím na některé inzerované přednášce – diskuse by mohla být zajímavá.

   pro Martin:
   1. Je zde řada myšlenek které jsem nijak nenapadl, případně i podpořil. Proč nepravdivě píšete, že napadám KAŽDOU myšlenku, jež zde zazněla?

   2. O centimetrech jste začal psát jako první Vy. Udělal jste to přesně v okamžiku, kdy jste uvedl, že rozdíl mezi dvěma rozměry pyramidy je 314,16 metru, neboli 31416 centimetrů. Stále jste neodpověděl na otázku, jaká konkrétní čísla jste odečetl, když rozdíl má přesně tolik centimetrů.

   Já psal pouze o tom, že pokud zjistíte rozměry pyramidy s přesností alespoň na decimetr, dá se rozhodnout, jestli je v ní zakódován zlatý řez nebo pí. Protože při decimetrové (a jakékoliv lepší) přesnosti se už projeví rozdíl mezi oběma hodnotami. Proto mne tak zajímá, jaké jsou délky, které jste odečetl.

  • S. napsal:

   Ještě jeden dotaz:

   Jak je to s tím zaměřením šachet? Pokud jsou jižní šachty zaměřeny na pás Oriona a Sirius, (přesněji řečeno na nejvyšší místo jejich dráhy, kam se ty hvězdy dostanou jen jednou za rok) tak jsou pyramidy z doby, kam je klade klasická archeologie, a šachty dávají astronomický smysl. To souhlasí i s pojmem „věk pyramid“ a s polohou Alfy Draconis, která byla blízko nad severního pólu v téže době.

   Kam by ale mířily ty šachty, kdyby byly pyramidy postaveny v roce -10450? Vega byla od pólu už celkem daleko, nic podobně jasného kolem není.

 • Martin Martin napsal:

  Pokud se tu budeme napadat, debata nikam nepovede.

  • S. napsal:

   Souhlas. Napadat osoby není správné. Snažím se to nedělat.

   Napadat nepravdivé údaje je ale podle mne přínosné. Jedině tak se lze dobrat k pravdě. Proto napadám údaje, které jsou podle mne nepravdivé. Koneckonců: o napadání vyjádření, jež považuje za nepravdy, se přece upřímně snaží i celý tento web.

   ——
   Ale rád bych se vrátil ke své otázce: mohl byste prosím uvést obě hodnoty, jejichž odečtením jste získal rozdíl s centimetrovou přesností? Mám na mysli obě délky, z nichž jste vypočetl velmi přesnou hodnotu 314,16 metru.

   Doufám jen, že tuto otázku neberete jako napadání.

 • Martin Martin napsal:

  Celá ta debata o číslech?? když tu někdo napadá fakta a píše o kecech.
  A ty jsou jasná, pyramida stojí, vnitřek je také na svém místě, šachty mířili k přesným bodům ve vesmíru…
  I někteří tradiční egyptologové moc dobře tuší, že pravda je úplně jiná.
  Kdyby hlásali to co je vidět, museli by se přepsat dějiny a to se někomu nechce, protože s dějinami je spjato náboženství.
  Co by se asi stalo?

  • S. napsal:

   1. Ano, celou dobu se bavím o číslech – konkrétně o poměrech, jež jsou údajně zakódované ve Velké pyramidě.

   2. Šachty míří k nekonečně mnoha bodům ve Vesmíru. Množina bodů, k nimž ty šachty míří, tvoří během dne (a noci) na obloze kružnici. Kružnice obsahuje nekonečně mnoho bodů.
   Připomínám také, že ty kružnice se během tisíciletí po obloze posunují. Je to způsobeno precesí zemské osy.

   3. Napadám (a snažím se uvést na pravou míru) pouze ty údaje, které zjevně nejsou fakty.
   (například vyvracím, že úhlová minuta na 230 metrech dává 5 cm, nebo že zlatý řez se PŘESNĚ rovná zlomku 4/(pí na druhou) nebo že necelých deset a půl metru horní komory je v metrech stonásobkem pí)

   Kde nevím, ptám se. Například by mne velmi zajímaly rozměry pyramidy s centimetrovou přesností, jež jste využil k vypočítání rozdílu 314,16 metrů.

 • Martin Martin napsal:

  Tady někdo prokazatelně kecá?

  „eS“ lidi možná kecají, já určitě ne, nevím co to je.

  Pyramida je poměrně zvětralá resp. zničená a chybí celý povrch z obložení.
  Rozdíl v úhlu 1´ na délce strany pyramidy +/- 230 m dlouhé, potom dělá neuvěřitelných 5 cm !!!!!
  Kdyby obložení bylo, co když by tam rozdíl ani nebyl???

  Pí není jediné významné číslo zanesené ve Velké pyramidě.
  Podíváme-li se na rozměry různých částí pyramidy,
  výšku každé části lze vynásobit celým číslem
  a pokaždé získáme celkovou výšku.
  Povrch všech čtyř stran vydělený povrchem základny
  se rovná hodnotě poměru slavného zlatého řezu.
  Tyto rovnice vycházejí jen a pouze s hodnotou zlatého řezu.

  To samé platí u horní komory. Tato délka v metrech je stonásobek pí.
  Minus tato, je stonásobek čtverečné hodnoty zlatého řezu.

  Polovina obvodu základny pyramidy minus její výška je 314,16 metrů.
  To je stonásobek pí.
  Součet obsahu dvou stran v metrech
  se rovná stonásobku čtverečné hodnoty zlatého řezu.
  Kdyby byla Velká pyramida jen o 50 cm větší nebo menší,
  nic z toho by neplatilo.

  • S. napsal:

   1. Rozdíl 1′ na 230 metrech nedělá 5 cm, ale 6,7 cm

   2. Rozdíl čeho vůči čemu by tam nebyl v případě existence obložení?

   3. výšky kterých konkrétních částí se mají násobit celým číslem?

   4. Tvrzení o povrchu čtyř stran ku ploše podstavy je totožné s tvrzením, že výška stěny ku výšce pyramidy je v poměru zlatého řezu. Porovnávání ploch je jen složitěji zamotaný tentýž údaj – jedno na druhé se přepočte Pythagorovou větou. S tím, že pyramida má v průřezu dosti přesně tvar trojúhelníka se stranami 1:Fo:F (kde 1 je výška, Fo je odmocnina ze zlatého řezu a F je zlatý řez), bych asi souhlasil. Nazývá se to Keplerův trojúhelník a nejspíš byl znám už ve starověku.

   5. Délka horní komory je v metrech 10,47 m. To nevypadá jako stonásobek pí.

   6. Pokud vyjdu z údajů na Wikipedii, tak rozdíl dvojnásobku obvodu a výšky je v současnosti 323,26 a v minulosti zhruba 318 metrů. To nevypadá jako přesné pí. Rozdíl je několik metrů a ne půlmetr, o němž píšete. Z jakých rozměrů jste při svém výpočtu vyšel Vy?

   7. A i kdyby vyšlo : znamenalo by to, že Egypťané používali metr jako
   jednotku délky. Používali? Je o tom nějaký doklad?

   • Sueneé napsal:

    6. Wiki není možné brát moc vážně. Bohužel jí spravují lidé, kteří zastávají tvrdou náboženskou linii vědy, takže to chce nějaký méně zkorumpovaný zdroj. :( Už jsem na to uzpozorňoval v jiném komentáři.
    7. V dokumentu, který tu zmiňoval Martin se uvádí, že používali tzv. Egyptský loket. Jeho délka též zakódována v pyramidě. Je to nějaký zlomek obvodou Země. Přesný výpočet si nepamatuji.

    • S. napsal:

     6. Wiki neberu jako nějaký stoprocentně spolehlivý zdroj, ale jako celkem dobrý začátek hledání. Proto jsem se také Martina ptal, z jakých rozměrů vyšel on. Wikipedii jsem použil jen pro dokreslení obecně přístupných údajů. (Na rozdíl od Vás si nemyslím, že by autoři byli podplacení, ale domnívám se, že jsou to většinou jen amatérští nadšenci)

     Vzhledem k tomu, že Martin udal rozdíl s přesností na centimetry, předpokládám, že zná se stejnou přesností i oba odečítané rozměry. Jinak by to, co uvádí, bylo jen hausnumero vycucané z prstu. Takže doufám, že rozměry, ze kterých vyšel, uvede.

     7. Právě proto, že Egypťané používali svůj loket, překvapuje mne argumentace metrickým systémem, který nepoužívali.

 • Martin Martin napsal:

  Pokračovat v této debatě nemá smysl.
  Pro mne je smysl původních pyramid zcela jasný, to co jsem tu v „uvozovkách“ napsal je můj názor a stojím si za ním.
  Přivedla mě k tomu fakta o vnitřku pyramid, možné fyzikální procesy s tím spojené i napojení mého Astrálního pocitu.
  Obyvatelé dynastického Egypta považovali své předchůdce za Bohy či mimozemšťany, kteří nám zanechali své monumenty vědomí i vzkazy v nich uchované. Stačí pořádně otevřít oči.

 • Martin Martin napsal:

  O zápachu v červené pyramidě jsem slyšel, otázkou zůstává proč se tak děje nebo dělo, jestli to byla náhoda či něčí záměr odradit případné objevitele něčeho podstatného. Ještě nedávno vládl na Egyptskými památkami Dr. Hawass. Kdo ví co měl tento kujón za lubem. Je mi nepochopitelné, proč ty šachty dávno už někdo neprozkoumal.

  S…pro mne je důležitě co se ve Velké Pyramidě nachází, proto mě napadlo to o čem jsem tu psal a docela si to dokáži i představit.
  Dohadovat se o číslech či desetinných místech nikam nevede.
  Záporné ionty mají blahodárný vliv na vše živé, o záporných iontech v mořské vodě to platí dvojnásob a v kombinaci s permitivitou si dokáži představit že „mohla“ komora sloužit k přenosu astrálního vědomí.

  Ze školy si pamatuji co je pozemská permitivita, ovšem zajímavější je permitivita ve vakuu, tam by se pak dalo pochybovat nad rychlostí světla, resp. nad rychlostí astrální myšlenky v přeneseném smyslu slova a to s tím právě souvisí.

  • S napsal:

   1. Já si také dokáži představit mnohé. Přesto si ale nemyslím, že by má schopnost nebo neschopnost nějaké představy musela mít nutně něco společného s reálnou existencí toho, co si dokážu či nedokážu představit.

   2. Diskuse o číslech souvisí s tím, jak přesně byla pyramida postavena. Pokud je podle Vás pracovali stavitelé s tolerancí plusmínus čtvrt metru, pak ta desetinná čísla samozřejmě nemusíme řešit. Vy jste ale psal o absolutní přesnosti. Mám to brát tak, že jste myšlenku o absolutní přesnosti už zavrhl ve prospěch minimálně čtvrtmetrové stavební tolerance?

   3. přibližně 90% záporných iontů v mořské vodě tvoří chlor. Většinu ze zbytku těch záporných iontů tvoří skupina SO4 (s vodou je to kyselina sírová). Pokud tuto skutečnost složím s Vaším tvrzením o blahodárnosti, tak chlor s kyselinou sírovou jsou blahodárné pro vše živé. Je to tak?

   4. Pořád mi není jasný Vámi popisovaný vztah s mezi permitivitou a tím astrálním vědomím. Vztah by tam byl jen tehdy, když by se jednalo o elektrický jev. Pokud to astrální vědomí není elektrické povahy, nemělo by mít s permitivitou nic společného.

   5.Mimochodem: Pokud operujete hodnotou permitivity 81, zjevně předpokládáte, že se jedná o relativně nízké frekvence. Protože s rostoucí frekvencí permitivita vody klesá. Permitivita vody klesá i s teplotou (zhruba o procento na každé 2 stupně) a permitivita klesá i s rostoucím obsahem soli (byť jen málo).

   6.Co se týče souvislosti zmíněné v posledním odstavci: Jak to souvisí? Jedná se o nějakou závislost typu přímé nebo nepřímé úměry? Nebo o jinou souvislost? Jakou konkrétně?

   • Sueneé napsal:

    ad 2. megalitické stavby jsou všechny do jednoho tvořeny s absolutní přesností. Vychází to z jejich podstaty konstrukce. Je zde nulová tolerance chybovosti. Vše do sebe zapadá tak, že do spár nevrazíte nehet, žiletku, prostě nic. viz. moje foto. Toto platí jak pro V. pyramidu (vnitřek) tak pro tzv. zádušní chrám. Dtto. pro všechny stavby, které vznikly ve stejnou dobu ať už se psal jakýkoliv letopočet.
    Problém spíše vidím v tom, že MY tu operujeme s nepřesnými čísly. Do značné míry vše nabourává fakt, že pyramida má poškozený vnější plášť. Různá literatura pracuje s různou presností. :( Takže ty (mili)metry v tom mohou dělat bordel.
    Jak už jsem to psal v příslušném článku: nehleďme na čísla, ale na princip, neboť ten ze zachován bez ohledu na přesnost.
    Mohu s lítostí konstatovat, že rozdíl mezi původním pláštěm a současnou hranou pyramidy může být až 2 metry!

    • S. napsal:

     Princip, na nějž jsem upozorňoval, tkví ve skutečnosti, že jakmile je pyramida postavena s přesností alespoň na decimetr, nemůže být v jejích rozměrech ZÁROVEŇ zakódováno číslo pí a zlatý řez. Rozdíl je totiž zhruba čtvrt metru.

     Pokud tedy někdo propaguje zakódování obou těch čísel ZÁROVEŇ a k tomu hovoří o absolutní (tj. lepší než decimetr) přesnosti, tak prokazatelně kecá.

     Pokud tvrdí, že je v jejích rozměrech jen jedno z těch dvou čísel, tak může mít samozřejmě pravdu, ať zvolí kterékoliv z nich. Vzhledem k poškozenému plášti to nelze nejspíš přesně rozhodnout.

     Mimochodem: ve kterých rozměrech královské komory je zachycen zlatý řez? Před časem se to tu objevilo v diskusi, ale odpověď jsem se nedozvěděl. A to ani v těch filmech. Mohl jsem to někde přehlédnout. Můžete prosím prozradit, které rozměry dávají tenhle poměr?

  • Sueneé napsal:

   Zápach zde stále je. Nemění se v čase. Viděl jsem o tom zmínku v jednom dokumentu někdy z let 2009/10. Díky tomu jsem měl o důvod víc jet místo do Alexandrie do Dahšuru k Červené pyramidě. Chtěl jsem to začít na vlastní oči/čich. :)
   Prvních pár minut je to nepříjemné, pak si zvykneš. Dá se to vydžet. Trochu to připomíná ranní přízemní ozón v zimě.
   V Červené pyramidě jsou celkem tři místnosti. Dvě jsou v nejnižším bodě pod úrovní pyramidy. Ke třetí je třeba ze druhé vyšplhat po dřevěném schodišti na výšku asi třech pater.
   První a druhá místnost má stejnou konstrukci stropu jako velká galerie. Když si člověk lehne na podlahu, máš pocit, že bys mohl jít poschodech do nebe.
   O těchto komorách se říká, že jsou akusticky vyladěny na určitý kmitočet. Zkoušel jsem v nich zmívat nějaké zvuky a je fakt, že to mělo zvláštní odezvu (zvláštní pocit). Do jisté míry jsem se i bál, abych to nepřehnal/moc to nepokoušel.
   Třetí místnost je pro mne velkou záhadou. Strop je plochý a chybí tu podlaha! Byl to pro mne škok. Vejdeš tam úzkou chodbou podobně jako když jdeš do tzv. královské komory ve VP, ale je to delší a nejsou tam žádné pozůstatky po záterasách. Vstoupíš na dřevený ochoz a díváš se do asi 3 až 5 metrové díry, kde na dně jsou hrubé kameny nebo spíše skála.
   Stěny nad úrovní původní podlahy jsou ale hladké jako ve VP a strop taky.
   Můj pocit z toho byl ten, že to tu někdo vybombardoval dynamitem ve snaze najít v podlaze nějaký poklad.
   Podlaha byla někým úmyslně poškozena/odstraněna. Jen jsem zatím nezjistil kým a kdy.
   ===
   Ještě zpět k VP. Existuje dohad jedné alternativní vědecké skupiny, že spodní komora ve VP byla dlouhodobě zatopena vodou. Nasvědčuje tomu opotřebení kamenů a hlavně stropu vlivem působení nějaké kapaliny, nejspíše vody.
   Je to hodně zajímavé zjištění. Rád bych se o tom někde dozvěděl víc zvláštně v souvislosti s faktem, že už sám velký Z. Hawass připustil, že do tohoto místa se lze dostat z chrámu (utopený v troskách a písku) umístěného na západě za pyramidou skrze podzemní chodby.
   Víme, že tyto chodby jsou v současnoti částenčně zatopeny. Je ale dohoad, zda tomu tak bylo i v minulosti.

 • Martin Martin napsal:

  Sueneé, souhlasím, ta jejich megalománie musela být postavena na reálném základě, oni to prostě dělali, protože to dokázali. To není jak hlásají ti renom. egyprologové, když tvrdí např. že s pomocí dlát? a kladiv vytvořili třeba žulové sarkofágy s přesností desetiny milimetru.

  S, těžko ti popíši astrální vnímání nebo cestování, když to asi vidíš jako sci-fi. Ale garantuji ti, že já osobně astrálně vnímat dokáži.
  Smysl Velké Pyramidy, potažmo její funkčnost vidím ve faktech.
  Když je v místnosti vana, určitě k se něčemu používala, když jsou ve zdech komnaty dvě šachty směřující k obloze, resp. k přesnému místu ve vesmíru, také mají samoz. svojí funkci.
  Co když byla ve vaně slaná voda, ve které se dotyčný vznášel /díky extrémní slanosti/ a používal sílu pyramidy při Astrální cestování. Ta relativní permitivita vody je 81εr, což z ní dělá nejsilnější přenosný materiál, a slaná voda či mořská voda obsahuje množství iontů, které mají záporný náboj.

  Neukamenujte mě,

  • Sueneé napsal:

   Pár zajímavostí k tvým poznámkám o šachtách a vaně:
   1) Vyústění šachet v komoře je nad úrovní hrany vany, takže by to teoreticky šlo.
   2) Djedi našel za dveřmi šachet nějaké „nápisy“, osobně mi spíš přišlo, že jde o nějaké pozůstatky nějaké látky, která v šachtách byla a byla rozmazána něčím, co se v šachtách pohybovalo. Třeba taky nějaké „vozítko“.
   3) V červené pyramidě jsou taky vyústení šachet. V současnoti jsou ale ještě „zavřené“. Nicméně z jednoho vytéká zředěná síra. Viděl jsem to na vlastní oči a mohu potvrdit, že je v červené pyramidě je skutečně silný sirný zápach!

   Offtopic: Červená pyramida je jistým způsobem zmenšenou verzí Velké pyramidy. O tom taky napíšu asi časem článek. To byl taky silný zážitek a mám z toho narozdíl od VP hodně fotek.

  • S. napsal:

   1. To, že něco vidím jako sci-fi neznamená, že si to neumím představit na základě popisu. Sci-fi je právě na tomhle principu postavená.
   Navíc se může stát, že z fikce se časem stane realita – ani tomu se nebráním.
   2. Pokud dokážete astrálně vnímat, měl byste být alespoň přibližně schopen určit astrální propustnost několika různých materiálů. Pak už se dá existence či neexistence takového vnímání objektivně ověřit standardními slepými testy.
   3. Podle Vámi uváděné permitivity musela být voda ve vaně celkem studená a destilovaná. To mne celkem překvapuje, protože deprivační tanky, používané v současnosti, mají teplotu blízkou teplotě těla. (permitivita destilované vody je při tělesné teplotě někde mezi 70-75, slaná voda má permitivitu nižší než destilovaná, musela by tedy být studenější než 20°, aby měla Vámi popisovanou hodnotu 81).

   Poznámku o iontech moc nechápu: Na co to má vliv při těch astrálních přenosech? Podobně je to i s permitivitou: Jaký to má vliv?

   A nakonec: Jaký je podle Vás poměr rozměrů Velké pyramidy? Je to 1:1,621 (a tedy je v nich zakódován kvadrát pí) nebo 1:1,618 (a tedy je v nich zakódován zlatý řez) ? Pokud je ten poměr přesný, nemůže se přesně rovnat oběma těm číslům zároveň (i když to například komentář ke dříve zmíněnému filmu mylně sděluje).

   Abych nechtěl odpověď a sám neuvedl svůj názor: Podle mne je to zlatý řez, protože zlatý řez je algebraické číslo (lze jej dokonce zcela přesně sestrojit pravítkem a kružítkem). Pí takovým číslem není – geometrickými prostředky se přesně sestrojit nedá a Egypťané patrně znali jen jeho přibližnou hodnotu.

   • Sueneé napsal:

    Reaguji pouze na bod 2:

    Vědecké studie s astrálním cestováním byly provedeny v Americe a Číně. Jména lidí (případně vědeckých skupin) jsou na videu, ze kterého je přepsán článek: http://www.suenee.cz/vyzkum-zdrojovych-poli/ Pokud bys je chtěl znát, hold si to budeš muset přehrát…

    • S. napsal:

     Zkusím si to projít ověřit.

     —-
     Ale když jsem nahlédl do odkázaného článku, zjišťuji, že v něm jsou uvedeny poněkud zvláštní věci. Například věta:

     „Když pokusná osoba prováděla nahlížení a viděla onen čínský znak, zaznamenaly senzory v místnosti na 15.000 fotonových částic.“

     mi připadá poněkud zmatená.

     Co je to ta „fotonová částice“ ? Pokud se tím myslí jakékoliv kvantum elektromagnetického záření, tak těch musejí být v jakékoliv místnosti o pokojové teplotě každou sekundu počty, vyjádřitelné číslem s několika desítkami nul.

     Mělo by to být zhruba 30-40 nul, přesněji se mi nechce počítat. 15 tisíc kvant elektromagnetického záření (takové kvantum se obvykle popisuje jako částice zvaná foton) je jen nepatrným zlomkem toho, co v místnosti musí být podle běžných fyzikálních zákonů.

     • Sueneé napsal:

      Už si to z fyziky přesně nepamatuji. Vím, že světlo se měří v lumenech, luxech nebo ve wattech a třeba existuje ještě něco, co lze doslovně opsat jako výraz „fotonové částice“. Ale může být i chyba v překladu. To říkám naprosto narovinu, protože je to z odposlechu.
      Vpodstatě v tomto případě nejde o čísla a nebo jednotky. Jde o princip, že astrální tělo mj. měřitelně „svítí“, což studie prokázala.

     • S. napsal:

      Přesně tak. Světlo se měří například ve wattech. A watty můžete přepočíst na počet kvant (částic, fotonů) podle vzorce

      N=E*L/h/c
      kde
      N – je počet kvant
      E – je energie (neboli výkon ve wattech krát čas v sekundách)
      L – je vlnová délka – pro viditelné světlo zhruba 0,0000005 metru, pro záření předmětů v zatemněném pokoji v průměru přibližně 0,00001 metru
      h – je Planckova konstanta – 6,626 E-34
      c – je rychlost světla – cca 300000000 m/s

      Když dosadíte do vzorce, dostanete pro běžné situace celkem velká čísla.

 • Martin Martin napsal:

  Postavit takové veledílo k demonstraci moci, no nevím? nezlob se, ale s tím nemohu souhlasit ani trochu.
  Když právě to co dělá Velkou Pyramidu fascinující se nachází uvnitř.
  Jaký by pak měla smysl, velká galerie, obě komnaty, vana a šachty? a kdo ví co ještě.
  Všechny ty kódy, čísla, absolutní přesnost a odkazy v pyramidě zakomponované, by nebyli k demonstraci moci.
  Spíš si myslím, že jde o funkční odkaz, s překvapením, který nám někdo zanechal.
  Všechno už tu jednou bylo a možná i několikrát, proto s lítostí říkám, jestli-že naše civilizace neexpanduje alespoň k nejbližší planetě, možná zas bude někdo v budoucnosti psát…Všechno už tu jednou bylo….

  • Sueneé napsal:

   Když jsem byl poprvé v Egyptě naši spolucestovatelé (kteří do E. jezdili už několik let) mi svorně tvrdili, že vše v Egyptě je tak obrovské právě proto, aby E. demonstroval svoji velikost, sílu a moc. Že přeci každý posel nebo překupník ze zahraničí musel být šokován, když viděl moc a sílu Egyptských vladařů.
   Osobně mi to přišlo velice egoistické a laciné.
   Spíše jsem toho názoru, že vše bylo veliké a rozlehlé, protože postavit něco takového bylo snadné. Měli na to jednoduše technologii. Navíc většina staveb byla zjevně technologií sama o sobě. Pyramidy jsou jedním z těch očividnějších případů. Je ale docela možné, že i některé chrámy byly zdrojem faktoru „X“, který my DNES naprosto nechápeme a neumíme vůbec posoudit.

  • S. napsal:

   Demonstrací moci jsem samozřejmě mel na mysli demonstraci dovnitř státu a ne navenek. Něco podobného, jako byla třeba stavba středověkých katedrál. Je to podle mne směs vyjádřené úcty k zemřelé autoritě a zároveň i moci, která je připisována té autoritě a především organizaci, jež její moc realizuje (obvykle církvi).

   Z velkých staveb, spojených s úctou k zemřelým bych ještě připomněl Tádž Mahál, Andělský hrad v Římě, Kimovo mauzoleum v Korei (plochou 500×500 m je ten barák širší než pyramidy), Timurovo mauzoleum v Samarkandu (čtvrtina výšky Velké pyramidy) a mnohé další.

   Smysl vnitřních prostor bych viděl v účelu, jemuž je pyramida oficiálně připsána: uložení úctyhodných ostatků v ideálně vypočteném místě.

   Co se týče absolutní přesnosti kódů:
   Jejich vykladači by se měli nejprve rozhodnout, jestli je v nich zakódován zlatý řez, nebo číslo pí. Rozdíl v obou kódech je sice jen 1/500 velikosti, ale pokud by se mělo jednat o skutečně ABSOLUTNÍ přesnost, tak tam obě čísla zároveň být nemohou. Rozdíl dělá přibližně čtvrt metru na velikosti Velké pyramidy. Zkuste sám odpovědět: je tam zakódováno číslo ((odmocnina z 5)+1)/2 nebo číslo ((4/pí) na druhou) ? Je poměr 1:1,621 nebo 1:1,618 ?

 • Martin Martin napsal:

  Vzduch je směs plynů dusík a kyslík.
  Voda je chemická sloučenina vodíku a kyslíku.
  Už v tom je rozdíl a v tom našem dost podstatný, protože voda je výjimečná vysokou permitivitou /80Er/! což u vzduchu /1Er/ skoro nic není.
  Postavit takové veledílo k demonstraci moci mi přijde divné.

 • Martin Martin napsal:

  Chytáš mě zbytečně za slovíčka a pak sám napíšeš, že ve vaně tekutina nejspíš byla.
  Jasně že tam byla . . dle mého názoru, a tekutinou míním vodu, protože by mohla být nejlepší při přechodu do astrálního světa. Časem napíši proč a můj názor.
  Nemá cenu se tu dohadovat o vodě či vzduchu, spíše mě zajímá tvůj názor na Velkou Pyramidu..to že jí někdo postavil je fakt neoddiskutovatelný . .
  to jak jí někdo postavil se dodnes neví . .
  a to k jakému účelu sloužila, se také neví . .

  • S napsal:

   Jasně, že tam podle mne možná byla tekutina, když vzduch je tekutina. ;-)

   Co se týče účelu pyramid: podle mne bylo jejich hlavním (byť nedeklarovaným) účelem demonstrování moci – a to v souladu s tehdejší vírou. Nepodceňuji ani účel stmelovací (napření společnosti k nějakému velkému cíli, jeho úspěšné dosažení).

   Co se týče způsobu: nepodceňoval bych naše předky. Myslím si, že uměli dělat spoustu věcí mnohem efektivněji, než si dnes myslíme, že je možné.

   Neznám konkrétní metodu, jíž stavěli. Ale myslím si, že to mohli zvládnout i bez pomoci sci-fi či fantasy technologií.
   Naši slepotu vůči existenci jednoduchých postupů pěkně demonstrují například dřívější úvahy o složitosti zpracování pazourku (kdysi archeologové odhadovali, že vyrobení pazourkových nástrojů trvalo měsíce až roky – než se pokusně podařilo najít postupy, jak je připravit za hodiny až dny) nebo dopravy obřích soch (už zmíněný Pavel Pavel, který prakticky ukázal, že k dopravě těžkých předmětů je třeba řádově méně lidí, než archeologové předtím odhadovali).

 • Martin Martin napsal:

  Odbíháme debatou o vodivosti vody od tématu a to je škoda „S“
  Trochu to odlehčím, voda je dostatečně vodivá, stačí si přečíst co je napsáno na elek. zásuvce u vany.
  Vodu jsem naznačil v mém dojmu v popisu co by mohlo ve vaně třeba? být, je to nejběžnější dostupná tekutina, ale možná tam nebylo nic, jen okolní vzduch.
  Vůbec mi nešlo o elektrickou vodivost.
  Je jisté, že -H2O- Voda je zázrak života.
  Otázkou zůstává z jakého důvodu jsou v komoře jen dvě šachty a vana a nic jiného.
  Ovšem pokud by bylo třeba tělo ponořeno do tekutiny, dokáži si představit jaké vjemy a pocity se dají cítit.

  • S napsal:

   Ad cedulka u vany: Voda ve vaně především sníží přechodový odpor na kůži – zajistí velkou plochu, jíž může proud vstoupit do těla. Ta voda má ale mnohem menší (10-100x) vodivost, než tělo jako takové. Proto se také elektrický obvod uzavře přes tělo – při síťovém napětí s fatálními následky.

   Pořád mi proto Vaše označení elektrické vodivosti vody jako „velké“ připadá jako přinejmenším velice nepřesné.
   —-

   Co se týče ponoření do tekutiny: to přece zažíváme stále. I vzduch je tekutina. Takže i když tam nebyla voda, tekutina tam nejspíš byla.

   Osobně si myslím, že ty vana zůstala na místě proto, že nevypadala cenná a nešla odnést.
   —–

   A co se týče astrální vodivosti: to samozřejmě úzce souvisí s pyramidou a její konstrukcí – pokud byla něčím podobným ovlivněna. Proto jsem se Vás ptal, jak určujete astrální vodivost různých látek.

 • Martin Martin napsal:

  Původně mohla stát vana na místě v bodě, tam kam směřují tzv. šachty opačným směrem do komory, to by pak dávalo celé smysl.
  „S“ Vím že voda není absolut. vodivá, i když elekt. vodivost vody je vysoká, ale samoz. jsem nemyslel elektrickou vodivost, ale v uvozovkách tu Astrální.

  • S napsal:

   Co rozumíte slovem „vysoká“?

   Vodivost chemicky čisté vody je totiž jen několik miliontin siemens, vodivost běžných vodičů je naopak miliony až desítky milionů siemens. Chemicky čistá voda vede proud desetibilionkrát (10 000 000 000 000x) hůř než měď.
   Osobně bych to za vysokou vodivost nepovažoval. Voda je svou vodivostí někde v pásmu mezi polovodiči a izolanty.

   Astrální vodivost neumím posoudit. Jak ji experimentálně určujete, pokud jste schopen porovnat její velikost? Jakou astrální velikost mají jiné látky? Kdo, kdy a jak to změřil?

   Ptám se proto, že po Vašem popisu elektrické vodivosti vody bych si rád – nejlépe experimentálně – překontroloval tu údajnou vodivost astrální.

 • Martin Martin napsal:

  Kdyby byla vana přesně na místě kde má být, tak si říkám, co kdyby v té tzv. vaně byla voda? jak je známo voda je absolutně vodivá, koncentrovala by se tam síla pyramidy, kdo ví co by se pak dělo?
  Jak se říká . . v jednoduchosti je síla.
  Je to jen můj názor, resp. myšlenka či dojem.

  • Sueneé napsal:

   Voda je zajímavý nápad.
   Vzpomněl jsem si ještě na jednu věc. Na krajích delší strany vany jsou vyvrtané otvory na šířku ukazováčku. Jsou 4 a jsou umístěny symetricky přibližně 15 cm od kratší stěny.
   Dá se tedy předpokládat, že vana měla víko.
   Všimni si, že JZ roh vany je ulomený. Muselo jít o obrovskou explozy, která to urvala. A jak poznamenali mnozí alternativní egyptolové, mnohé pyramidy v sobě mají stopy po vniřní explozi. VP není výjimkou. Tzv. královská komora byla ještě na začátku 20 st. černá od spalin z ohně. Až v naší době to vyčistili a tím de facto možná zahladili stopy…… ;)

  • S. napsal:

   Voda není absolutně vodivá. Absolutně vodivé jsou jen supravodiče.

   Konkrétně:
   Zcela čistá (destilovaná) je skoro nevodivá – má vodivost jen 5 mikrosiemens na metr.

   Dešťová voda může být asi 10-100x vodivější, ale stále je to velmi málo.
   Pitná studniční voda má vodivost asi 10000 krát větší než destilovaná.
   Mořská voda má vodivost asi milionkrát větší než destilovaná.
   Ale i ta mořská voda má vodivost asi milionkrát až desetimilionkrát menší než běžné kovy.

 • Martin Martin napsal:

  Pěkný článek, je jistě fascinující být ve Velké Pyramidě.
  Toužím to zažít, je to právě to místo kam mě to směřuje.
  Ta vana určitě není na svém původním místě, otázkou zůstává proč a z jakých důvodů jí umístili jinam, další zarážející otázka.

  • Sueneé napsal:

   Mám pocit, že jsem to psal již na jiném místě:
   Pokud by byla uprostřed fungovalo by vše mnohem efektivněji. Teď je sice taky reakce silná, ale neporazí tě to – alespoň ne během 5 minut. Většina lidí tam leží jen pár vteřin, protože si připadá „blbě“ a neví co tam má dělat.

Napsat komentář