Velká pyramida v Gíze nadále odhaluje svá tajemství

7954x 30. 05. 2019 1 čtenář

Tento článek, jehož hlavním tématem je pyramida v Gíze, je přepisem videa níže. „Vědci zjistili, že skrze skryté komory Velké pyramidy lze koncentrovat elektromagnetickou energii“, vysvětluje korespondentka televize Russia Today (RT), Trinity Chavez.

Přestože starověcí Egypťané postavili pyramidu před více než 4500 lety a je tak nejstarší ze sedmi divů světa, jsou vědci stále více ohromeni novými poznatky, které o této tajemné památce objevují.

Elektromagentická energie v pyramidě

Archeologové v Egyptě nedávno narazili na zcela novou věc. Zjistili, že díky tvaru pyramidy se ve skrytých komorách a pod základnou hromadí elektromagnetická energie, jako jsou například rádiové vlny. Tuto schopnost soustředit elektrickou a magnetickou energii objevil mezinárodní tým výzkumníků, vedený vědci z ruské univerzity ITMO v Petrohradu. Podle studie, publikované v Journal of Applied Physics, vytvořil tým model pyramidy pro měření její elektromagnetické odezvy. Model byl použit k simulaci toho, jak konkrétně reaguje Velká pyramida s elektromagnetickými vlnami a jak je vůbec rezonance v pyramidě vyvolána.

Vědci říkají, že pokud dokáží tuto schopnost pyramid soustředit energii transformovat do škály nanočástic, lze tyto poznatky využít k vytvoření efektivnějších solárních systémů.

V prohlášení ITMO Univerzity se uvádí:

„Ačkoliv jsou egyptské pyramidy opředeny mnoha mýty, máme k dispozici jen omezené množství spolehlivých informací o jejich fyzikálních vlastnostech. Jak se však ukazuje, jsou tyto informace někdy mnohem více šokující, než nejbujnější fantazie.“

Vědci uvedli, že kvůli nedostatku informací jsou často nuceni vycházet pouze z domněnek. Předpokládají například, že uvnitř nebyly žádné další dosud neznámé dutiny a že stavební materiál byl rovnoměrně rozložen z obou stran stěn pyramidy.

Pro televizi Russia Today, Trinity Chavez.

Podobné články

Napsat komentář