Velký Ziggurat de Ur ctí Anunnaki

12462x 24. 07. 2019 1 čtenář

Ziggurat de Ur je starobylý chrám, který se nachází hned vedle ruin starověkého sumerského města Ur v dnešním Iráku. Tento chrám ctí Anunnaki. Byl postaven jako místo k uctívání boha Nanna v době Ubaidů. Ve 21. století př.n.l. byl přestavěn králem Ur-Nammu. Následně byl poničen a opět přestavěn králem Nebuchadnezarem II. Babylonským.

Zbytky této starověké pyramidy byly objeveny roku 1850 Williamem Kennettem Loftusem. Vykopány byly finálně roku 1920 Sirem Leonardem Woolley. Ziggurat de Ur a Ziggurat Dur Untash jsou jedna z nejlépe dochovaných starověkých struktur tohoto období.

Anunnaki – Nanna

Nanna byl ve starověké mezopotamské mytologii považován za boha měsíce – označovaného jako „jasný“ a za syna Enlila a Ninlila. Odhaduje se, že masivní chrám – stupňová pyramida – měřil přibližně 64 metrů na délku, 45 metrů na šířku a více než 30 metrů na výšku. Chrám býval obklopen zdí vysokou až 8 metrů. Můžeme ale mluvit pouze o odhadech, protože se zachovaly pouze základy této stavby.

Ziggurat de Ur – ohromující pohled ukazující jeho krásu (©shutterstock)

Ziggurat de Ur

Ziggurat de Ur byl poškozen během první války v Zálivu v roce 1991 střelnými zbraněmi. Na stěnách chrámu jsou viditelné díry po kulkách. Vlivem výbuchů také byla otřesena struktura chrámu.

Ziggurat of Ur – schody (LensEnvy)

První zaznamenaný král Ur byl Mesannepada, který vládl po dobu 80 let. Ziggurat de Ur byl vybrán v roce 2016 jako památka světového dědictví UNESCO.

Zveme vás k živému vysílání na YouTube kanálu Sueneé Universe ve středu 24.7.2019 od 19 hodin

Téma: Skutečný příběh stvoření člověka (5. díl): Adamův kalendář

Tip na knihu z eshopu Sueneé Universe

Chris H. Hardy: Války Anunnaků

Chris H. Hardy: Války Anunnaků

Podobné články

Napsat komentář