Velmi účinná technika pro aktivaci třetího oka

2186x 25. 11. 2019 2 čtenáři

Baví mě pohrávat si s různými technikami a zjišťovat, které z nich na mě fungují a které nikoliv. S touto jsem začal poměrně nedávno a pokroky vidím již teď. Je velmi účinná a v tomto článku uvádím její zkrácenou verzi. Pokud tuto techniku chcete vyzkoušet, doporučuji prokliknout se také na původní článek (odkaz najdete dole) a přečíst si jej.

Tuto metodu používám každý den a vylepšuji si ji určitými přídavky. Než začnu, pošlu si do své mozkové šišinky proud energie, abych ji nabil/aktivoval. Pak si vizualizuji/vložím záměr a paprsek energie putuje ze šišinky do třetího oka na čele. Sleduji, jak paprsek dopadne na třetí oko a zde se utváří kužel (roh jednorožce), vycházející z čela a vypadající jako anténa. Během meditace používám k lepší aktivaci kromě doporučeného zvukového doprovodu také různé barvy.

Je to zajímavé, protože když jsem posledních pár týdnů meditoval, vídal jsem paprsek, vycházející z šišinky do mého čela a z něj pak vycházelo něco jako světlo z filmového projektoru používaného ve starých kinech. Požádal jsem tedy, aby se světelný jev posunul na vyšší úroveň, a ten se pak přeměnil na kruhový vír se shlukem bílých, modrých, růžových a fialových barev. Toto by mohl být námět k Vaší vizualizaci/realizaci záměru. Vizualizujte si toto místo na čele jako starší filmový projektor, který se pak promění ve více dimenzionální vír a upgraduje vaši funkci třetího oka.

Technika Shambhavi Mudra

 1. Při cvičení Shambhavi mahamudra kriya je nejlepší mít ruce v pozici Jnana mudra. Sepneme ukazováček a palec v kruh. Učiňte tak s dlaněmi směřujícími vzhůru. Tento cvik provádím na židli, nikoliv na podlaze.
 2. Seďte pohodlně s rovným držením těla, ruce si položte na kolena.
 3. Krátce zavřete oči, pak je znovu otevřete a zaměřte svůj pohled na jeden stálý bod.
 4. Bez pohybu hlavy vzhlédněte tak vysoko, jak je to možné.
 5. Fixujte svůj pohled na místo uprostřed vašeho obočí. Meditujte. Jako při jiné meditaci se oprostěte od myšlenek. Měli byste vidět své obočí jako tvar písmene V. Pohled upírejte doprostřed tohoto písmena.
 6. Při zachování tohoto soustředění začněte zpívat mantru OM. Meditujte na zvuk ozvěny OM, rozptylující se kolem místa, kam je upřen váš pohled.
 7. Nesvírejte oči. Měly by být vždy uvolněné.
 8. Pokračujte takto po dobu pěti minut.
 9. Zavřete oči, ale pozornost stále soustřeďte na stejné místo uprostřed obočí.
 10. Zpívejte pomalu OM a meditujte.
 11. Začněte každý jednotlivý OM prodlužovat. Měli byste při tom hluboce dýchat nosem.
 12. Pokračujte po dobu pěti minut.

Tip na knihu z eshopu Sueneé Universe

Sandra Ingerman: Mentální detoxikace

Sandra Ingerman, která je terapeutkou a šamankou, vás naučí, jak se vypořádat se svým strachem, hněvem a frustrací. Sandra je známa pro svou schopnost přinášet do naší kultury ve srozumitelné podobě pradávné léčebné metody z nejrůznějších kultur tak, aby tyto vyhovovaly našim současným potřebám, a zároveň nám ukazuje, jak se můžeme chránit v jakémkoli negativním prostředí, které je naplněno škodlivou a nepřátelskou energií. Ve své práci využívá pradávné principy alchymie, jež bývá popisována jako technika, prostřednictvím které se středověcí přírodní filozofové snažili přeměňovat olovo ve zlato. Alchymisté však obrazně řečeno pracují také na vyšší úrovni a přetvářejí těžké olovnaté vědomí v radostné a šťastné zlaté vědomí. S pomocí svých teorií se autorka v této knize zabývá tím, jak můžete vhodným způsobem zpracovat a transformovat negativní myšlenky a emoce, které se ve vás vynořují v průběhu dne.

Sandra Ingerman: Mentální detoxikace – kliknutí na obrázek vás přesměruje do eshopu Sueneé Universe

Podobné články

Napsat komentář