Více jak 7 astronomických observatoří uzavřeno po pozorování UFO u Slunce

445023x 14. 09. 2018 1 čtenář

09.09.2018 evakuovala FBI Národní solární observatoř (National Solar Observatory) v Sunspot, Nové Mexiko. Bez bližšího určení bylo pouze sděleno, že se tak děje z důvodů bezpečnosti. Celá oblast okolo observatoře byla vyklizena. Civilisté a zejména zaměstnanci observatoře mají do oblasti vstup zakázán.

Nutno podotknout, že observatoř se nachází nedaleko Roswellu, který se proslavil díky Incidentu v Roswellu v červenci 1947. Je to též stejný stát, ve kterém se nedaleko od Roswellu nachází Area 51.

NASA se následně snažila situaci vysvětlit prohlášením, že důvodem uzavření observatoře byly dva lunární přechody před Sluncem: „09.09.2018 ohlásila Solar Dynamic Observatory (SDO) spadající pod NASA, že pozorovala dva přechody Měsíce před Sluncem.“

Transit je chápan jako případ, kdy mezi pozorovatelem a pozorovaným objektem dojde k průchodu dalšího nebeského tělesa.
Měsíc jistě nezměnil směr. NASA se ale snaží tvrdit, že z pohledu SDO k danému jevu došlo hned 2x po sobě, což je naprosto neobvyklé a nevysvětluje to zákrok FBI. Navíc se ukázalo, že kromě Národní solární observatoře u Roswellu byly obdobným způsobem a téměř ve stejnou dobu evakuovány další observatoře v Austrálii, Chile, Španělsku, dvě na Hawaii a v Pennsylvanii. Na všech observatořích byly současně odpojeny všechny web kamery, které umožňovaly pozorování Slunce veřejností:

 • AXIS 232D Network Dome Camera nacházející se v Sydney (Austrálie)
 • Web kamery v SOAR Observatory – The Southern Astrophysical Research Telescope v Chile
 • BRT Tenerife Telescope web kamera ve Španělsku
 • Web kamera na Mauna Kea observatoři na Hawaii Hilo universitě
 • Web kamera z observatoře Canada-France-Hawaii Telescope na Hawaii
 • Web kamera na JAT Observatoři ve Fairless Hills, Pennsylvanie

Transit Měsíce před Sluncem

Dříve byly přechody Měsíce před Sluncem označovány jako zatmění Slunce a jejich termíny byly hlášeny a známy vždy dopředu. Na datum 09.09.2018 žádná taková událost hlášena nebyla.

Těch záhad kolem případu je mnohem více! 11.09.2018 (tedy ve stejný den, kdy před 17 lety došlo k incidentu 9/11) ohlásila amatérská pozorovatelka Maria G. Hill (Salem, stát Indiana, USA), že se jí podařilo vyfotit něco naprosto výjimečného v blízkosti našeho Slunce. Jde obrovský objekt diskovitého tvaru doprovázený sérií menších objektů.

Gina ve svém Facebook profilu 11.09.2018 uvedla: „Tohle se mi ukázalo po té, co jsem udělala sérii fotografií Slunce na jeho východní polokouli.“ K pořízení fotografií použila svůj Iphone 8 s adaptérem k vlastnímu teleskopu.

Co se na první pohled někomu může zdát jen jako Sluneční turbulence při přiblížení vykazuje jasně ohraničený objekt diskovitého tvaru s tmavou kruhovitou skvrnou, která podle autorky připomíná nějaký poklop nebo průchod. Objekt je navíc doprovázen velkou skupinou dalších menších objektů. Nabízí se asociace mateřská loď ETV s doprovodnou flotilou.

Pokud nejde jen o další z mnoha optických klamů nebo kolektivní halucinaci (jak je nám neustále mainstreamem podsouváno), mohlo by právě tohle být oním důvodem pro uzavření 7 astronomických observatoří?

Aktualizováno: 24.03.2019, 21:18

Nové informace v případu: NASA popírá, že by FBI observatoř uzavřelo kvůli pozorování UFO u Slunce

Jak si vysvětlujete uzavření NSO a pozorované objekty?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podobné články

4 komentářů k "Více jak 7 astronomických observatoří uzavřeno po pozorování UFO u Slunce"

 • Narcis napsal:

  Je dost dobře možné že Sluneční soustavu s někým „sdílíme“, ale tato informace je přísně tajena a ikdyž se ji třeba spisovatel snaží předat alespoň v románové podobně tak je to nelítostně zaráženo.
  Ono už je třeba pozoruhodné proč objevitel marsovských měsíců je nazval Phobos a Deimos, neboli strach a hrůza – z mrtvých nebeských těles nikdo hrůzu nepociťuje.
  A k předchozímu, příklad ze scifi série Charity kdy v posledním díle je naznačeno že se nějaké těleso osídlené tajemnými blíží k naší planetě – ale když měl vyjít poslední díl tak to autor z dost podivných důvodů zrušil. Podle mě se pokusil předat důležitou informaci v jinak nevšední románové sérii ale nevyšlo to a někdo mocný odhalení nedovolil.
  Dá se to i chápat, protože odhalení jiné civilizace na našem vlastním prahu by bylo drtivou ranou politické stabilitě, vše by se otřásalo. A hlavně soupeření velmocí by pak ztratilo jakýkoliv smysl. Koho by pak zajímaly nějaké půtky a s tím svázané kšefty když bysme stáli tváří v tváří nevypočitatelným cizincům?

Napsat komentář