«« »»

Výbuch vesmírného tělesa před 3700 lety!

Podle archeologů, kteří našli důkaz o kosmickém výbuchu, explodoval před zhruba 3700 lety na Středním východě meteor nebo kometa. Existuje tak teorie, že tento výbuch vyhubil lidstvo v celé oblasti nazývané Middle Ghor, severně od Mrtvého moře.

Vědci na výročním zasedání Amerických škol zabývajících se orientálním výzkumem (14 – 17.11.2018) popsali situaci takto:

„Výbuch okamžitě zničil vše v okruhu 500 čtverečních kilometrů. Smetl nejen města, ale také úrodnou půdu a při rázové vlně pokryl Middle Ghor žhavou solankou z anhydridové směsi solí a sulfátů z Mrtvého moře. Na základě archeologických důkazů trvalo minimálně 600 let, než došlo k dostatečnému zotavení poškození a znečištění půdy a obnově civilizace východního Middle Ghoru.“

Jedním ze zničených míst byl Tall el-Hammam, starobylé město, které se rozkládalo na 36 hektarech.

Neobvyklá keramika

Mezi důkazy, kterými vědci výbuch odhalili, je 3700 let stará keramika z Tall el-Hammam neobvyklého vzhledu. Povrch keramiky byl vitrifikován (změněn na sklo). Teplota byla tak vysoká, že se části zirkonu v keramice změnily v plyn – to vyžaduje teplotu více než 4000 stupňů Celsia, sdělil Phillip Silvia, terénní archeolog a správce naleziště Tall el-Hammam. Silný žár netrval dostatečně dlouho na to, aby spálil celou keramiku, části keramiky pod povrchem byly relativně nepoškozené.

Tell El-Hammam v Jordánsku – nový výzkum naznačuje, že město a okolní oblast zničil před 3700 lety nadzemní výbuch (©Phillip Silvia)

Jak sdělil Silvia, jedinou přirozenou událostí, která dokáže způsobit takové neobvyklé poškození, je nadzemní výbuch vesmírného tělesa – něco, co se příležitostně dělo v průběhu historie Země, jako například v roce 1908 exploze u Tungusky na Sibiři. Archeologické vykopávky a průzkumy v dalších městech v postižené oblasti také naznačují náhlé zničení života zhruba před 3700 lety, potvrdil Silvia. Dosud nebyly nalezeny žádné krátery. Není jasné, jestli viníkem byl meteor nebo kometa, která explodovala nad zemí.

Skutečnost, že bylo zničeno jen 500 čtverečních kilometrů půdy, naznačuje, že k výbuchu došlo v malé nadmořské výšce, pravděpodobně ne více než 3 km nad zemí, uvedl Silvia. Pro srovnání, Tunguský výbuch těžce poškodil 2150 čtverečních kilometrů půdy. Výsledky jsou předběžné a výzkum dál probíhá, zdůraznil Silvia. V týmu jsou vědci z univerzity Trinity Southwest, Severní Arizonské univerzity, DePaul University, Elizabeth City State University, New Mexico Tech a výzkumné skupiny Comet.

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 29279 a SS: 100.

6 Responses to Výbuch vesmírného tělesa před 3700 lety!

  • OKO OKO napsal:

   S tím souhlasím. Vypadá to tak, že zkázu těch měst má na svědomí asteroid.

   • Martin Horus Martin Horus napsal:

    Nedivím se Tvůrcům když viděli k jakým nemorálním pokleskům se obyvatelé těchto měst dostali.
    Lot se zastane Mimozemských poslů, kteří přišli prozkoumat stav a even. potrestat město, muži ze Sodomy žádali jejich vydání, aby je mohli „poznat“ což znamená ve Starém zákoně pohlavní styk.

    • OKO OKO napsal:

     No a nebo tam prostě spadl asteroid, protože jej k nám před stovkami tisíc nebo miliony let nasměrovala nějaká gravitační interakce. Děje se to pořád, stačí se podívat na povrch Marsu nebo Měsíce, kde stopy po impaktech zůstávají dlouho viditelné.

     PS: Martine, kolik času myslíš, že je potřeba, k nasměrování nějakého asteroidu, aby dopadl na nějaké konkrétní místo na Zemi? Jsi si jistý, že se pohybujeme v nějakém řádu třeba desítek let, aby dávalo smysl to, co jsi napsal výše?

Napsat komentář