Časové schránky Julese Verna obsahují jeho nezveřejněné práce a tajemné objekty

15056x 15. 06. 2017 1 čtenář

Experti z Pařížské Descartovy Univerzity a The Explorers Club NYC věří, že se jim za pomoci dronů a zemního průzkumného radaru podařilo objevit časovou schránku, která patřila legendárnímu francouzskému spisovateli, proslavenému svými knihami, mezi mnoha dalšími jmenujme nejznámější 20 000 mil pod mořem, Cesta do středu Země a Ze Země na Měsíc.

Jedním z nejvýznamnějších spisovatelů, kteří prolomili pomyslnou hranici mezi možným a nemožným, je bezesporu francouzský spisovatel Jules Verne. Verne byl francouzský romanopisec, básník a dramatik a jeho nejpozoruhodnější práce jsou 20 000 mil pod mořem, Cesta do středu Země, Ze Země na Měsíc, Cesta kolem světa za 80 dní, Tajuplný ostrov a 5 neděl v balonu.

Verne se stal druhým nejpřekládanějším autorem na světě od r. 1979, zařadil se mezi Agátu Christie a Williama Shakespeara a je často považován za „Otce Science-Fiction“.

Odborníci nyní odkryli časovou schránku, o které věří, že patřila francouzskému spisovateli. Záhadná kovová krabice byla restaurována a obsahuje dokumenty, knihy a podivné kovové objekty různé velikosti. Očekává se, že mezi mnoha objekty, skrytými v časovém pouzdru jsou možná dosud nezveřejněné materiály, což velmi vzrušuje historiky i lidi po celém světě.

Tajemná časová schránka byla objevena poblíž francouzských Pyrenejí v jižní Francii, poté, co vědci studovali hrobku legendárního spisovatele science-fiction. Objev mohl být uskutečněn díky tří měsíčnímu projektu, kdy výzkumníci používali jak letecké snímkování, tak pozemní průzkumný radar.

Zpráva uvádí: „Všechen nalezený materiál….. komplexní geologické údaje…….  určuje oblast v které mohou být nalezeny objekty spojené s J. Vernem“. Odborníci jsou až dosud přesvědčeni, že kovovou krabici zakopal buď sám Jules Verne, nebo jemu velmi blízká osoba.

Nyní jsou položky nalezené uvnitř krabice pečlivě zkoumány v zabezpečeném prostředí, aby se zabránilo kontaminaci a byla zajištěna řádná konzervace. Jejich stav ovšem není nejlepší a působením času byly poškozeny. Kromě toho výzkumníci také objevili četné rytiny na vnějším povrchu kovové krabice.  Vlivem koroze jsou ovšem sotva viditelné.

Zatímco mnoho lidí přivítalo tuto výjimečnou zprávu, skeptici varují, že nejde ve skutečnosti prokázat, že krabice a její tajemný obsah patřil skutečně slavnému francouzskému spisovateli. Avšak všechno, co dosud vědci odhalili, naznačuje možnost, že narazili na spisovatelovy nepublikované materiály.

Místní tisk napsal, že výzkumníci jsou už v další fázi výzkumů a pracují na tom, aby mohli odhalit obsah krabice veřejnosti už v blízké budoucnosti.

Archeolog z Pařížské Univerzity V (Descartes) Elouan Beauséjour, který je považován za otce nálezu, napsal na Twitter:  Zdravím všechny!! Děkuji za vaše emaily a komentáře. Je to vzrušující, ale jsem nyní velmi zaneprázdněn. Omlouvám se za zpoždění v odpovědích na Vaše zprávy!

Podobné články

Jeden komentář k "Časové schránky Julese Verna obsahují jeho nezveřejněné práce a tajemné objekty"

Napsat komentář