Vyrůstat s létajícími talíři

8001x 09. 08. 2017 1 čtenář

V těchto letech bezprostředně po druhé světové válce, jen málo Američanů vědělo, jak hodně vážná byla ‚oficiální‘ vojenská pozornost byla věnována tématu „létajících talířů“. Zásady a programy zavedené v zákulisí týkajících se mimozemšťanů byly záměrně drženy v tajnosti od většiny obyvatel naší země. A přesto dopad těchto tajemství mohl ovlivnit naše životy následujících desetiletí…

LÉTAJÍCÍ TALÍŘE: VÁŽNÁ VĚC…

General Nathan Twining…

„Tento nahlášený jev je něco skutečného a ne vizionářského nebo fiktivního. Jsou tam objekty pravděpodobně přibližně tvaru disku, takového větších rozměrů, zdající se být stejně velké jako vyrobená letadla.
Uváděné provozní charakteristiky, jako je extrémní rychlosti stoupání, ovladatelnost a akcí, které musí být považovány za vyhýbavé, když bylo zpozorováno nebo kontaktováno přátelským letadlem a radarem, nám dává možnost, že některé objekty jsou ovládány buď manuálně, automaticky nebo na dálku.“

Ředitel CIA viceadmirála Roscoe Hillenkoetter…
„V zákulisí jsou vysocí důstojníci letectva vážně znepokojeni UFO. Ale přes úřední tajemství a zesměšnění, jsou mnozí občané vedeni k víře, že neznámé létající objekty jsou nesmysl.“

USAF tiskový důstojník letectva Spojených států amerických Al Chopp, „projekt Blue Book je civilní tiskový mluvčí…
„Měli jsme rozkaz vypracovat národní kampaň proti odhalení, umísťování článků v časopisech a zprostředkování vysílání, aby se ze zpráv o UFO zněly jako nesmysly.“

„No, jestli je někde jasný střed vesmíru, tak jste na planetě, která je nejvzdálenější…“ [Luke Skywalker ]

Nemohl jsem plně ocenit osamělý sentiment galaktického farmářského chlapce z „dávno, dávno zpět a daleko, daleko pryč“. Narodil jsem se z poválečného „baby boomu“ do nížin severozápadního Ohio; vychováván na provinčních, maloměstské vnímání  střední třídy. Naše pokorná vesnice byla konvergence státních silnic a železničních tratí – ostrov lidskosti se ztratil v moři kukuřice, pšenice a sójových polí. Život tam byl nevýrazná práce-a-denní nuda. Nejvíce vzrušení mého venkovského dětství  mně muselo nabídnout sledování  jak rostou plevely. Takže můžete odhadnout, jak elektrizující je pojem „létajících talířů“ navštěvníků z vesmíru, byl pálivý pro dospívající představivost Ohio křupana, jako jsem já! UFO byl velký problém již v „padesátých letech“, a nějak jsem věděl, že je skutečné!

Dobrý den, jmenuji se Jim Nichols a rád bych Vás se mnou pozval, jak se dívám zpátky do těch dávných dob, kdy myšlenka návštěvníků z hvězd představovala takové kouzlo…! Život byl skutečně jednodušší, cestou zpět v roku 1950, anebo jsme byli více prostoduší? Naše generace byla první, které každodennímu životu dominovalo neuvěřitelně nové, elektronické zařízení zvané… televizor.

Tato magická krabice v rohu našich obývacích pokojů, nám dodávaly, s hypnotizující vizuální záplavu zpravodajství a zábavy, která plně definovala naše vnímání denní reality. A přesto, když jsme byli šťastně anestetikováni takovými videi jako Ozziea a Harriet, Miluju Lucy, a Mickey Mouse Klub, krutou pravdou bylo, že naše euforická poválečná kultura, mohla kdykoliv okamžitě zmizet v oslepujícím záblesku jaderného štěpení…

Od roku 1950 jsme náš každodenní život vlastně žili v sci-fi realitě. Takže se zdálo, že pojem „létající talíře“ přirozeně zapadá do našeho světa „atomových bomb“, nadzvukových letadel, raket a Sputniků. Bylo to všechno stejně tak součástí dospívání, jako párky v rohlíku, hranolky a sodovka.

Dokonce Davy Crockett a Pinocchio, udělali prostor pro vesmírné rakety, když Walt Disney představovalo slavného německého raketového vědce Wernher von Brauna, který předpovídal budoucnost pilotovaných vesmírných expedic, v jeho televizní prezentaci „Člověk a Měsíc“.

V samé podstatě, to byl Hollywood, který většinou hluboce inspiroval moji fascinaci, létajícími talíři…filmaři padesátých let, povzbuzováním udržovali hrnec napěněný sci-fi filmy, které představovaly bohatou potravu pro mou hladovou mladou představivost, strádající v kulturním „údolí smrti“…

Zdálo se, že vetřelci z vesmíru, odrážejí neklid našeho národa s rostoucí hrozbou sovětské komunistické agrese. Samozřejmě v roce 1956 globální politika byla nejasná abstrakce pro dítě, jako jsem já. Místo toho jsem byl šťastně oslněn M-G-M´s širokým plátnem a trhákem od Technicoloru „Zakázaná planeta“, v místním kině sledovaného z auta…

Miloval jsem ten uhlazený talíř ze „Zakázané planety“, ačkoli Hollywoodské talíře byli jediné, které jsem vlastně kdy viděl. Ale i jako školní dítě, jsem si uvědomil, že dospělí měli opravdu obavy, že něco, co létá na naší obloze, nemohlo být vysvětleno.

Bylo tam příliš mnoho příběhů a fotografií kruhových létajících strojů, fyzická práce inteligentního designu, který nemohl být vzat v úvahu, vzhledem k našemu pochopení 20. století, aerodynamiky-bez křídel, vrtulí, proudových motorů a raket! Ale přesto byly tyto stroje schopny ‚letět‘ pomocí neznámé zemské fyziky. Takže, pokud nebyly postaveny pozemšťany – tak nevyhnutelný závěr zůstal, že musejí být postaveny „někým“ od „někud“ jinud! A to mohlo znamenat pouze to, že tyto létající stroje, byly pravděpodobně pilotovány inteligencemi z jiných světů dalekého vesmíru!

Nicméně, i přes nadšené očekávání veřejnosti, nebylo podáno žádné oficiální vysvětlení od našich vládnoucích představitelů. Prezident a všechny jeho vojenští poradci odmítli poskytnout definitivní odpovědi na tuto záhadu. Právě naopak, UFO byly zamítnuty s oficiální vojenskou přezíravostí, jako masové halucinace a nervozita ze Studené války. Přesto, létající talíře zůstaly záhadou, že prostě nechtěli jít pryč… Takže jsem stvořil své vlastní odpovědi na tajemství UFO. Protože bylo zřejmé, že ten, kdo pilotoval tyto létající talíře, nechtěl válku s lidstvem, převzít planetu Zemi vojenským dobytím, musí být náhodní, zvědaví průzkumníci, anonymně nakukující do našich způsobů života.

Kdybychom my Pozemšťané měli vesmírné lodi k navštívení dalších planet, není to, co bychom dělali taky? Dostal jsem nápad sledováním programu jako „High Adventure s Lowellem Thomasem“. Zde byl slavný neohrožený světový průzkumník, který vysílal filmy ze svých expedic do Konga, Bornea, Nového Zélandu nebo horních toků Amazonky, které ukazují podivné životní způsoby, zvyky a kultury původních obyvatel. Nebylo by se mohlo zdát přirozené, pro zvídavé návštěvníky z vesmíru, aby učinily totéž? Takto jsem tvořil moje nejranější, nepocuchané, bez povyku „modely teorie“, které hravě vysvětlily senzační tajemství UFO-oni byli pouze zvědaví návštěvníci z jiných planet, kteří letěli ve fakt super lodích!

A příběhy vyprávěné George Adamskim se zdálo, že dokazovaly mou teorii. Tento kalifornský muž, který žil v blízkosti slavné Palomar observatoře, tvrdil, že má kontakt s bytostmi z planety Venuše. V řadě populárních knih, se Adamski podělil o své konto návštěv s přátelskými, lidsky vyhlížející Venušany, kteří sdíleli poselství míru a nutili lidi na Zemi, aby ukončily své nebezpečné pokusy s jadernými zbraněmi. Snad žádný jednotlivec neuspěl více, při výrobě létajících talířů populárních v bláznivých padesátých letech než George Adamski, ale nakonec i on byl označen za podvodníka. Definitivní odpovědi na UFO záhady zůstaly nepolapitelné. Zatím můj tvrdohlavý zájem o obor držel krok až do mých středoškolských let. V té době bylo populární téma, vysloužilý týdenní televizní seriál… „Útočníci“!

A v těch dnech, měl také rozhlasový hlasatel Frank Edwards osobní kampaň přesvědčovat nevěřící svět. Vydal bizarní příběhy o paranormálních jevech a UFO v nejprodávanější brožovaných výtiscích jako „Podivnější než věda“ a „Létající talíře-vážná věc“; míchal s účty, které opět rozdmýchal na hmatatelné, bezprostřední vzrušení, že tajemství o UFO bude v každém okamžiku odhaleno.

A roku 1960 se zdálo, že Edwards měl pravdu! Letectvo nakonec představovalo ‚létající talíř‘ podle vlastního vynálezu… Avro disk! Nicméně, přes jeho vzhled jako elegantní, stříbrný, Hollywoodský talíř, tato neobratná mašinka probublala a zakymácela se, sotva se zvedla z přistávací dráhy.

Jako dandy-lev zastřihovač Avro disk byl nepřekonaným, ale po deseti letech očekávání, že americká vynalézavost a technologie by nakonec odhalí své antigravitační pohonné systémy, letectvo, místo toho, odhalilo další falešné UFO tím, že prokáže, že cirkulační vzduchový-pohon nemohl létat, a bylo to tedy neopodstatněné plýtvání peněz daňových poplatníků a pozornosti veřejnosti. Žádný další výzkum nebyl oprávněný …

Pro zbytek šedesátých let, hloupé talíře se nemohly rovnat, úžasnému prostoru raketového programu Ameriky!

Rostoucí obavy ze sovětské raketové nadřazenosti a hrozba jaderného útoku vyvolaly posedlost raketovou designérskou soutěží, která ovládala světovou pozornost až do konce tohoto desetiletí. Vesmírný-Závod začal!

Stanovilo, že Spojené státy by měly vyhrát tento super-silný závod, prezident John F. Kennedy oznámil v květnu 1961, strhující mandát, který v rámci tohoto desetiletí by Spojené státy vyslaly muže na Měsíc! To je ale čas pro žití. Já se opravdu narodil do éry reálné science fiction! S nebo bez létajících talířů, jsme balancovali na prahu bohaté éry se zdánlivě neomezeným potenciálem. Představa byla ohromující. Můžeme dělat cokoliv! Pro ‚jeden krátký, zářící moment‘ jsme byli na vlně euforie – Snad lidstvo konečně najde společné úsilí, mnohem smysluplnější, povznášející a prospěšnější než válka!

No, tolik k bezmeznému idealismu mládí…

Optimismus zemřel. John Kennedy nikdy neviděl vyvrcholení svého vzrušujícího mandátu k přistání na Měsíci. Po vraždě v ulicích Dallasu, velká část z amerického hrubého národního produktu – financování, které mohlo pokročit v průzkumu vesmíru – bylo promrháno ve válce ve Vietnamu v nesmyslném masakru.

Sledovali jsme, jak Neil Armstrong vstoupil na Měsíc v roce 1969, ale o tři roky později, až do konce posádky Apolla, znuděná americká veřejnost už místo toho požadovala telenovely. Létající talíře – vybledlá šedesátá léta, která se zdála být tak plná slibu, se ztratila ve výmluvách. Vláda Spojených států pokračovala ve své výsměšné kampani. UFO byly označeny jako „teplotní inverze“, „bažinový plyn“ nebo „planeta Venuše“… hloupé fantazie ospravedlnitelných „bláznů“ nebo nevědomých balíků – více naléhavějších otázek odvádělo pozornost veřejnosti, jako Vietnam, studená válka a nepokoje v oblasti občanských práv.

V roce 1968 bylo zřejmé, že UFO jsou tajemstvím, které NIKDY nebude odhaleno! Tragicky nejdůležitější událost ve všech lidských dějinách – skutečným důkazem, že sdílíme tento vesmír s jinými inteligentními formami života, zůstává za kamennou zdí, obklopen prakticky neproniknutelnou vládní obstrukcí, nepřátelstvím médií a všeobecnou veřejnou apatii! Je možné, že nejpodivnějšími tvory ve vesmíru nejsou mimozemšťané… ale lidé planety Země?

Dokonce i později Dr. J. Alan Hynek, bývalý poradce projektu Air Force Bluebook, nakonec přerušil vojenský vyšetřovací program UFO tím, že namítal na úmyslné studii čistících prací se selektivními důkazy a předem stanovených závěrů. Hynek si stěžoval. “ Jaký druh vědeckého zkoumání to je, že předpokládá odpověď před zahájením? “Vládní postoj byl tehdy a zůstává dodnes, že… Nic mimo běžné neexistuje!

Paradoxně to byl Hollywood, který konečně odhalil motivy za ututlaným UFO.

V roce 1968, jenom před rokem předtím, než se Apollova trek k produkci měsíčního filmu Stanley Kubrick připojil k talentu spisovatele Arthura C. Clarkeho, aby vytvořil sci-fi epizodu desetiletí, 2001: Space Odyssey; Inspirovaná vize vesmírného cestování, která by stanovila hollywoodský standard pro všechny filmové dobrodružství. Původně uvolněný v rozsáhlé širokoúhlé obrazovce Cinerama se Kubrick snažil zachytit dynamický vizuální zážitek a úžasnou milost letu vesmíru. Ale v tomto filmu také odhalil, jak politicky „citlivá“ by otázka odhalování mimozemské „reality“ byla pro vládu. Jak se ukázalo, toto bylo víc než hollywoodská fikce.

Filmový scénář se zabývá objevením „mimozemského“ artefaktu – impozantního černého monolitu – na měsíčním povrchu a sociálního dilematu, které takové zjištění předkládá federálním agenturám. Celá veřejnost nebyla považována za připravenou čelit realitě života z jiných světů a pravda monolitu byla zakryta.

„Jsem si jist, že si všichni víte mimořádně vážný potenciál kulturního šoku a sociálního dezorientace obsaženého v současné situaci, kdyby fakta byly předčasně a náhle zveřejněny bez odpovídající přípravy a úpravy“. V roce 2001 jsme věnovali pozornost skutečným postojům a politikám, které naši národní představitelé vedli k odhalení objevu mimozemského života. V roce 1960, stejně jako začínající národní letecká a vesmírná správa (NASA), připravena zahájit pilotované raketové starty, vládní studie dospěla k závěru, že i přes náš technologický pokrok, nebyla část veřejnosti obecně schopna čelit možnému objevu mimozemského života – přirozenému riziku průzkumu vesmíru.

Skupina vědců a sociologů v Brookingsově instituci podala zprávu „Navrhované studie o důsledcích mírových vesmírných aktivit pro lidské záležitosti“, které naznačují, že lidská rasa byla dosud příliš středověká, primitivní a reakcionářská, aby se vyrovnala s vesmírnými „mimozemšťany“… „Antropologické soubory obsahují mnoho příkladů společností, jistých jejich místem ve vesmíru, které se rozpadly, když se musely spojit s dosud neznámými společnostmi, které zastávají různé myšlenky a různé způsoby života. Jiní, kteří takovou zkušenost přežili, to obvykle udělali zaplacením ceny změn hodnot, postojů a chování… “ Možná, že Kubrickův paranoidní počítač, HAL, konal moudře koneckonců v roce 2001, kdy vyloučil posádku své lodi. Možná, že emocionálně nevyrovnaný „lidský“ je zastaralý.

„Tato mise je pro mě velice důležitá, abych vám ji mohl ohrozit.“ V roce 1979, bývalý zvláštní asistent výkonného ředitele CIA, Victor Marchetti velmi otevřeně prohlásil oficiální postoj agentury vůči mimozemšťanů…

„…Skutečně jsme byli kontaktováni – možná dokonce i navštíveni – mimozemskými bytostmi a americká vláda, v tajné dohodě s jinými národními mocnostmi země, je odhodlána uchovat tyto informace před širokou veřejnosti. Cílem mezinárodního spiknutí je udržet pracovní stabilitu mezi národy světa a pro ně zachovat institucionální kontrolu nad jejich příslušným obyvatelstvem. Takže, aby tyto vlády přiznaly, že existují bytosti z vesmíru… s mentalitou a technologickými schopnostmi zjevně mnohem lepšími než naše, by mohly, jakmile si plně uvědomí průměrný člověk, narušit základy tradičních pozemských mocenských struktur. Politické a právní systémy, náboženské, hospodářské a sociální instituce by mohly brzy v mysli široké veřejnosti být bezvýznamné. Národní [vládní] zařízení, dokonce i civilizace, jak ji známe, by se mohla zhroutit do anarchie… “ Takže tady to máte, vzrušení mého kluka, abyste nakonec objevili všechna tajemství „létajícího talíře“, byla od počátku odsouzený.

Do roku 1970 jsem byl vojenským navrhovatelem. Mladistvý optimismus padesátých a šedesátých let byl pryč. Zájem o aktivity UFO vybledl. A přesto, opravdu chtějí lidé země vědět? Nevinně jsem předpokládal, že by se všichni chtěli dozvědět o ohromující realitě bytostí z vesmíru. Ale Po všech těch letech si nejsem tak jistý. Myslím, že moji spoluobčané jsou příliš zaneprázdněni žít od výplaty k výplatě, spokojeni s jejich Wal-Marty, jejich Super-bowly, Disneylandy a jejich předvídatelnými malými životy …

Nebo, jak to nazývá film „MIB“(Muži v černém)…

Jones: „Lidé většinou nemají tušení. Nechtějí jeden druhého. Jsou šťastní. Myslí si, že mají dobré věci.“

Smith: „Proč je velké tajemství? Lidé jsou chytří, zvládnou to.“

Jones: „Osoba je chytrá. Lidé jsou hloupí, paničtí, nebezpečná zvířata a víš to. Před 1500 lety všichni věděli, že země byla centrem vesmíru. Před 500 lety všichni věděli, že země je plochá a před patnácti minutami jsi věděl, že lidé jsou na této planetě sami. Představ si, co budeš vědět zítra!“

Vzlet „létajícího talíře“ činí šedesátileté dědictví nepřímých důkazů, nacpaných nekonečnými anekdotálními, účetními záznamy očitých svědků – což bohužel není vůbec důkazem. Ergo: UFO neexistují!

Takže po tolika letech jsem přišel k vyčerpávajícímu, vyčerpávajícímu závěru, že moje bujné mladické očekávání pro úplné zveřejnění informací o UFO se pravděpodobně nikdy neuvědomí – ale alespoň to konečně vím … proč!

Prozkoumat další důvody utajování UFO se pro mě stalo hlavním zájmem jako výzkumníkem, než samotnými UFO. Moje úsilí o odhalování motivů a významů za sociálními překážkami, které brání vážnému vyšetřování UFO, pokračuje i dnes a v této souvislosti vás vyzývám, abyste navštívili mnohé eseje zveřejněné na mé webové stránce, aby zjistili, kde má více než třicet let výzkumu vedl mě…

Podobné články

Napsat komentář