Wikileaks: Starosta Dušanbe potvrzuje mimozemský život

6011x 23. 07. 2013 1 čtenář

Datováno: 15.1.2010, 11:18
Původ: Velvyslanectví v Dušanbe, hlavní město Tádžikistánu
Klasifikace: Důvěrné
Odtajnit až po 15.1.2020

Předmět: Starosta se setkal s velvyslancem. Potvrzuje mimozemský život.

Klasifikováno od: Ken Gross, velvyslanec, EXEC, DoS.

Důvod: 1.4 (b), (d)

(C) Souhrn: Při zdvořilostní návštěvě, starosta Dušanbe Mahmadsaid Ubaidulloev řekl, že nadcházející volby budou svobodné a férové, že příspěvky na výstavbu přehrady Roghun byly dobrovolné, a že ztráty, které utrpěli Spojené státy v Afghánistánu vnímal Tádžikistán tak, jako kdyby byly jeho vlastní.

Ubaidulloev požádal o pomoc pro studenty ucházející se o místo na Harvardské univerzitě, ale jednoznačně odmítl poskytnou pomoc pro American Corner (Národní dům reprezentující kulturu US.) v Dušanbe. Prohlásil, že existuje život na jiných planetách a uzavřel to poznámkou, že bychom se měli zaměřit na řešení našich problémů tady na Zemi. Konec shrnutí.

 

Afganistan

13. ledna 2010 byl pozván velvyslanec starostou Dušanbe a předsedou horní komory parlamentu Mahmadsaidem Ubaidulloevem do jeho parlamentní kanceláře.

Starosta zahájil setkání zdlouhavým pojednáním o Afghánistánu a poděkoval Spojeným státům za jejich příspěvky a oběti v dané lokalitě. Řekl, že americké aktivity byly velmi důležité: „…na prahu třetího tisíciletí a 21. století.“ Ubaidulloev byl toho názoru, že hlavním úkolem bylo vytvořit pocit národní identity mezi etnicky různorodými skupinami a řekl, že Spojené státy byly pro to dobrým příkladem.

Poznamenal, že: „válka je velmi nebezpečná“, a řekl: „Víme, že existuje život na jiných planetách, ale musíme si nejdříve udělat mír tady.“.

Text dále pokračuje rozborem dalších politických témat a končí velmi osobním hodnocením pana velvyslance Grosse na účet svého hostitele. K tématu E.T. se již nevrací.

Zdroj: Wikileaks.org

 

Podobné články

Napsat komentář