«« »»

Za 20 let nebude již k narození dítěte sex nezbytný

Vědci ze Stanfordské univerzity došli k závěru, že se lidé v blízké budoucnosti budou zabývat sexem pouze pro svoje potěšení a dítě se zadanými vlastnostmi si objednají.

Tým specialistů z univerzity ve Stanfordu tvrdí, že výsledky bádání v oblastech medicíny a genetiky nám už za 20 – 30 let umožní, aby stačilo několik ženských kožních buněk pro vytvoření zdravého vajíčka, které pak může být oplodněno spermatem, odebraným otci.

Takové děti vědci nazývají „designovými“; rodiče si mohou zvolit některé rysy svého budoucího dítěte tím, že si vyberou embryo s určitou barvou očí nebo vlasů a i s přibližnou úrovní IQ.

Vědci se domnívají, že již za pár desetiletí budeme moci uměle vypěstovat vajíčka a ta potom, také uměle, oplodnit. Přitom bude brán ohled na přání rodičů, píše The Daily Mail.

Abychom se mohli ve výzkumu posunout kupředu, musíme dobře poznat vlastnosti kmenových buněk, s jejich pomocí pak můžeme vytvořit vajíčko z obyčejné  ženské kůže. Naučíme se také vypěstovat i mužské sperma, takže proces stvoření dítěte bude zcela umělý.

V blízké budoucnosti se vědci chystají přivést na svět větší počet dětí s ideálními vlastnostmi pomocí současné genetické modifikace výběrem.

Autoři výzkumu zdůrazňují, že tyto děti nebudou mít žádné dědičné choroby, které se předávají na genetické úrovni.

Profesor genetiky Henry T. Greely je toho názoru, že dnešní způsob rozmnožování se v budoucnu stane minulostí. Podle něj zůstanou ve společnosti zpátečníci, kteří budou dávat přednost způsobu „tvorby dětí“ po staru, ale jejich počet bude klesat s každým dalším pokolením. Lidé ocení výhody genetického výběru miminka, což bude znamenat i snížení nákladů na zdravotní péči, a vyřeší problémy s neplodností.

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 07136 a SS: 100.

One Response to Za 20 let nebude již k narození dítěte sex nezbytný

  1. Looper napsal:

    K NADPISU ČLÁNKU – JIŽ DNES NENÍ POTŘEBA SEX K POČETÍ DÍTĚTE, PROTOŽE EXISTUJE UMĚLÉ OPLODNĚNÍ.
    (POKUD SLOVO SEX ZNAMENÁ SOULOŽ, ONO TO MŮŽE ZNAMENAT JEŠTĚ POHLAVÍ)

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.