Záhadný Osirion u Abydoského chrámu

13074x 21. 05. 2019 1 čtenář

Osirion se nachází pod chrámem připisovaném Setimu I. v Abydosu, 45 km severně od Luxoru v Egyptě. Přesné časové určení vzniku není možné, neboť neobsahuje žádné autentické dobové nápisy. Je to úžasná megalitická stavba, u které ale bohužel nevíme, kdo ji postavil, jakým způsobem a hlavně s jakým záměrem.

Osirion

Chrám byl objeven v roce 1902 Petriem Murrayem. Stavba se nachází v blízkosti chrámu Abydos. Na rozdíl od Abydoského chrámu má ale úplně jinou konstrukci, jiný styl stavby a je vyroben z obrovských megalitických žulových kamenů. Některé váží více než 100 tun a jsou poskládány s naprostou přesností. Mezi jednotlivé bloky nelze vložit ani žiletku.

Povrchu kamenů je hladce leštěný a jeví se, že byl vytvořen s obrovskou přesností. Jak již bylo zmíněno, na kamenech neexistují autentické dobové nápisy. Na některých místech najdeme několik hieroglyfů, které byly zjevně přidány o mnoho let později.

Chrám je částečně zatopen

Když byl chrám objeven, byl kompletně zasypán pískem. V dnešní době se jeho základy nachází pod hladinou podzemní vody, takže je částečně zatopen. To bohužel vede k rozpadu kamenů.

Květ života na sloupu

Květ života na sloupu

Naprostou zvláštností je symbol květ života, který je umístěn na jednom ze sloupů chrámu. Je výjimečný hned z několika důvodů. Tento symbol nemá v Egyptských chrámech nemá obdobu. Hlubší analýza navíc prokázala, že je do kamene doslova vypálen technologií, jenž musela pracovala na úrovni atomů. Rozhodně tedy symbol nemohl být do kamene vyryt hrubou silou – dlátem a kladivem.

Tip na knihu z eshopu Sueneé Universe:

Luc Bürgin: Lexikon zakázané archeologie

Popis knihy Luc Bürgin: Lexikon zakázané archeologie

Autor knihy čtenáři nabízí mnoho důkazů, které před námi archeologie důkladně zatajuje. Publikace je bohatě ilustrovaná a obsahuje téměř 200 barevných fotografií, které odhalují historické předměty nejen od soukromých sběratelů archeologických artefaktů, ale i ze skrytých muzejních sbírek. A právě ty by neměly vůbec existovat, alespoň podle současného výkladu dějin.

Čtenář má jedinečnou možnost zjistit více informací o modrém ohni, jenž byl nalezen v hrobě Ježíše v Jeruzalémě. Může obdivovat prsteny plné magie a mocné prastaré meče. Nebude ani dýchat před děsivou šeptající lebkou. Zjistěte, jaké úžasné tajemství se skrývá v nádherných slovenských Tatrách. Jděte po stopách archy úmluvy a najděte místo, kde je ukryta. Stále nemáte dost? Pak na vás čeká záhadná mumie nalezená na Sibiři.

Podobné články

Napsat komentář