Záhady technologií dávných civilizací

511235x 09. 01. 2017 1 čtenář

Poslední každoroční celosvětová konference v Londýně, která hostila archeology a vědce, zabývající se výzkumem dávných kultur, došla k zajímavému vývodu: nejstarší civilizace měly (pro nás) překvapující technologie a znalosti. V průběhu vykopávek archeologové nezřídka objevují popisy různých technologií starověkých národů. V podobě skalních kreseb ptáků, kteří připomínají dnešní letadla a kosmické lodě, kamenných soch se skafandry, papyrů podrobně popisujících složité chirurgické operace a množství dalších artefaktů, které jsou složitými a přesnými mechanismy.

Jedním z takových artefaktů je mechanismus z Antikythéry, který si na dně Egejského moře poležel několik staletí. Objevili ho a vyzvedli z moře nedaleko ostrova Kréty. Nacházel se na vraku korábu, který se potopil v 85. roce př.n.l. Tento přístroj můžeme považovat za jednoho z prvních předchůdců našich počítačů.

Dalším důkazem vysoce rozvinuté inteligence našich předků jsou lebky, nalezené na Ukrajině v roce 1966. Radiouhlíková analýza prokázala, že stáří nálezu je 10 000 let. Co bylo ale poněkud zvláštní – v lebečních kostech byly provrtané otvory, což bylo možné pouze za použití určitých znalostí chirurgie, jednalo se o trepanaci.

Další záhada se objevila v roce 1976, kdy sovětští archeologové zkoumali v Zakavkazsku skytskou kulturu a našli egyptský papyrus s hieroglyfy, popisujícími tajemství života i smrti. Stáří nalezených dvou listů bylo určeno na 16. století př.n.l. Na tlejícím papyru byla informace o dvou žezlech, slunečním a měsíčním, které byly speciálně vyrobené pro faraóna. Popsaná technologie jejich výroby je velmi překvapující. Duté válce byly vyrobeny ze zinku a mědi a naplněny materiálem, který měl podle starověkých textů velmi silné léčebné účinky a napojoval se na biopole konkrétního člověka. Reguloval tlak, pulz a funkce životně důležitých orgánů. (Pozn. překl.: to velmi připomíná práci Valerije Uvarova a zároveň i další společnosti, která se zabývá výzkumem žezel, Rods-Kovtun.)

Podle jiné vědecké verze představovala tajemná žezla (válce) elektrické přístroje, které vysílaly impulzy do nemocných oblastí lidského organismu. Dávné zařízení nás navádí na současnou lékařskou metodu – elektroforézu, a sloužilo k uzdravování faraóna. Faktem je, že ve Starověkém Egyptě znali elektrické baterie a dokázali z nich získávat slabé elektrické impulzy pro léčebné účely. Podobný artefakt byl nalezen i v Iráku – „Bagdádská baterie“.

Archeologové nepřestávají nacházet podivné artefakty, které dosvědčují, že v dávných dobách byla na Zemi rozpoutána světová jaderná válka s použitím špičkových technologií.  Následující katastrofa zničila vysoce rozvinuté civilizace a města a téměř vyhladila vše živé na planetě. Ve starověkých mýtech je tato událost popsána jako válka bohů.

První létající stroje, vimany, byly zkonstruovány ve starověké Indii. V indickém eposu Mahábháratě se vypráví o tom, jak obyvatelé města Dvaraka byli napadeni bojovými vozy ze vzduchu tím, že dštily na zemi ohnivý déšť. V textech Bhágavaty Purána je v sanskrtu popsáno jak se vimany po nebi pohybovaly rychleji než myšlenka a používaly éterickou energii. Podle uvedené legendy, byly v této kruté válce použity dokonce laserové paprsky a smrtelná zbraň (možná jaderná) bohů.

Vědecký svět také velmi překvapily disky národa Dropa z Nebeské říše s hieroglyfy na jejich povrchu. Byly objeveny na území Tibetu a poté zkoumány oxfordským historikem Robinem Evansem, který se také setkal s představiteli národa Dropa. Stáří nálezu bylo určeno na 10 000 až 12 000 let př.n.l.. Nalezené artefakty připomínaly současné gramofonové desky s okrouhlým otvorem uprostřed. Pekingským archeologům se podařilo vyjasnit, že na discích byly zobrazeny miniaturní kresby s popisem vesmírných těles a jevů a také havárie kosmického plavidla.

V současném vědeckém světě je za nestarší lidskou civilizaci považována sumerská, která existovala v Mezopotámii před více než 5000 lety. Odkud se vzala, s již vyvinutou vědou – písemnictvím, matematikou, kalendářem, medicínou, dokonalými technologiemi a složitými zařízeními, i zákonodárstvím, a po zhruba 2000 letech opět náhle zmizela, není historikům zatím známo. Na starověkých hliněných tabulkách Sumerů se píše o tom, že všechny své znalosti obdrželi od bohů z nebes, kterým říkali Anunnaki. Sumerové na svých freskách vypodobnili létající stroje bohů s křídly a ocasem a popsali také ohnivé proudy, které vylétaly z těchto nebeských lodí.

Proč by ale měly vyšší vesmírné civilizace potřebu předávat své vědomosti méně vyvinutým kulturám? Je možné, že se to stává vždy, když dojde ke zrodu dalšího evolučního stupně lidstva.?

Tím jak lidstvo stále získává nové znalosti, se v průběhu času mění i jeho obraz světa. Indiáni si kdysi, například mysleli, že jsou na Zemi sami, nevěděli o dalších lidech na jiných kontinentech. Možná jsme na tom teď stejně ve vztahu ke kosmu a zatím nevíme o svých sousedech a nejsme s nimi v běžném kontaktu, protože jsme ještě nedosáhli dostatečné úrovně, abychom pochopili zákony vesmíru (anebo je nám v tom bráněno?).

Podobné články

5 komentářů k "Záhady technologií dávných civilizací"

  • jablon napsal:

    Zdravím, Tino,

    část archeologů z toho nepodezřívám, mám skoro dojem, že sami nejsou schopni to pochopit, protože jedou podle naučených znalostí a nemohou si nechat „zbortit svět“, to by pro ně znamenalo dost velké problémy, takže je to „sebeobrana“. Ta druhá část, která to dělá vědomě, to už je horší, ale nejsou to jenom archeologové, je to celá řada vědců, novinářů a dalších.

    Jsou nám neustále utahovány smyčky – svazování rukou i nohou, a kolem krku taky. Někdy si přijdu jako v Pánovi prstenů, kdy ten obludný pavouk ovíjí své oběti lepkavou sítí, chce to elfí mečík abychom mohli pavučinu rozříznout. A tím mečem elfů by mohl být rostoucí počet lidí, kteří si kladou podobné otázky jako Vy.

  • Tino napsal:

    Na margo tých archeologou ktorý objavujú rôzne artefakty ktoré by spadali do obdobia 11 515 rokov a viac nie sú ochotný o ných hovoriť pre to že máju strach priznať že boli aj iné lepšie a vyspelejšie civilizácie ako je ta naša dnes .Lebo by museli meniť historiu ako si ju dnes pozemský človek podľa seba napísal ved o ni nemajú a ni paru čo sa dialo pred 2000 rokmi poriadne nie to čo sa dialo 11 515 a viac rokmi  .Ich stách z pravdy ich metie a že keby aj vyšli na verejnosť a prehovorili o artefaktoch ktoré nie zapadajú do ich historie balí by sa že ich kolegovia budu osočovať a napádať že razia novú historiu ktorá sa nie hodí do krámu .Teda ako to je možne že do dnes sa poriadne ani nie šetrilo rôzne lokality kde sú známky o tej udalosti o ktorej sa tu píše zničení a vojne a kolapse civilizácii ktoré mu došlo pred 9498 B.C p.n.l .Ako je možne že sa roku 2001 podarilo objaviť 10 km od Kuby v mory stavby archeologické nálezisko lokality Hyperborea   a bolo v tom čase prehlasene  za veľký objav a bolo datované do m noho desiatok tisíc rokov sa výskum zastavil a prestalo sa o tom hovoriť lebo je to tak ako to je pravda sa tým to vedcom nie hodí lebo by museli priznať že sa celú dobu plietli že Sumerska civilizácia mala byť ta prvá je klam a to je len mala časť všetkého .

Napsat komentář