Zahi Hawass tvrdí, že ví, kde se nachází Kleopatřina hrobka

7090x 16. 01. 2019 1 čtenář

Zahi Hawass je egyptský archeolog, egyptolog a bývalý generální tajemník Nejvyšší rady pro památky Egypta. Pracoval také v archeologických lokalitách Nilu, v západní poušti a v údolí horního Nilu. Mnozí vědí, že je uznávaným odborníkem na starověký Egypt.

Tajné objevy

Má samozřejmě své fanoušky a obdivovatele, ale také se najdou tací, kteří věří, že během svých výzkumů ukryl množství cenných vykopávek, které by mohly změnit pohled na starověký Egypt. Jedním z takových objevů by měla být starověká masivní knihovna, která by měla být ukryta ve Sfinze.

Také se tvrdí, že ví o několika objevech, které dokazují, že starověcí Egypťané jsou mnohem pokročilejší civilizace. Civilizace, která měla extrémně pokročilé technologie, které jim umožnily postavit, přepravovat a budovat některé z největších památek světa. Ale všechna tato tvrzení byla označena za spiknutí.

Zahi Hawass

Nyní vzbudil Zahi Hawass opět pozornost svým projevem na univerzitě v Palermu (Itálie). Když se veřejnosti chlubil novými objevy z posledních let, mluvil také o hrobce Kleopatry a Marca Antonia. Tuší, kde by se jejich společná hrobka měla nacházet.

Zahi Hawass říká:

„Doufám, že brzy najdu hrobku Antonyho a Kleopatry VII. Věřím, že jsou pohřbeni ve stejné hrobce. Jsme tak blízko, abychom zjistili přesné umístění hrobu; jsme na správné cestě. Vím, kde přesně musíme kopat.“

Zahi Hawass už hledá tuto hrobku několik let. Věří, že jsou oba opravdu pohřbeni v jedné společné hrobce.

Plutarch v minulosti prohlásil, že je přesvědčen, že je Marcus Antonius zpopelněn:

„Když to Cleopatra slyšela, poprosila Caesara, aby mohla Marca Antonia vidět. Když byla žádost udělena, přišla k hrobu a obejmula urnu, ve které byl zpopelněn.“

Pokud by se Zahi Hawassovi podařilo najít tuto hrobku, jednalo by se o velmi významný objev.

Podobné články

Napsat komentář