Zástanci teorie ploché Země vysvětlují celkové zatmění Měsíce

7144x 04. 02. 2019 1 čtenář

Krvavá červená barva Měsíce během úplného zatmění Měsíce může být obtížně vysvětlitelná bez základního pochopení orbitální mechaniky. Zastánci konspirační teorie o ploché Zemi ale přišli na to, jak obcházet vědecká fakta a vytvořit tak kreativní vysvětlení tohoto fenoménu.

Krvavý Měsíc 20. – 21.1.2019

O víkendu (20. – 21. ledna 2019) během úkazu „Krvavě červeného Měsíce“ se ve velké části západní polokoule objevily měsíční průchody přímo přes stín Země. Měsíc se během zatmění zbarvuje červeně, stejně jako při východu či západu slunce. Sluneční světlo je totiž rozptylováno, když prochází atmosférou. Dle konspiračních teoretiků o ploché Zemi se jedná o výjimečnou příležitost zachytit záhadný „Stínový objekt“, který obíhá kolem Slunce a občas i před Měsícem. Naše Země je podle nich pizzovitého tvaru.

Přestože jsou zastánci této teorie přesvědčeni, že naše planeta je plochá jako palačinka, vnímají Slunce i Měsíc jako sférické objekty. Tyto sférické podle nich obíhají pouze kolem severního pólu Země. Pokud by platila jejich teorie, zatmění Měsíce by nikdy nemohlo nastat, protože Měsíc musí být na opačné straně od Slunce. Proto věří, že zatmění Měsíce způsobuje jakýsi tajemný stínový objekt, který za normálních okolností nevidíme a je viditelný pouze, když je před Měsícem.

Flat Earth Wiki

Flat-Earthers Wiki tvrdí, že „nám nikdy není umožněn ani letmý pohled na nebeské tělo, když se během dne objeví blízko Slunce.“ Pokud nic jiného, Flat Earth Wiki přece jen dává popis záhadné oběžné dráhy navrženého objektu a uvádí, že je nakloněn asi o 5,15 stupňů k orbitální rovině Slunce. Shodou okolností je to úhel, ve kterém je oběžná dráha Měsíce nakloněna vůči oběžné dráze Země. Společnost Flat Earth nepodložilo toto žádnými matematickými výpočty, kterými dosáhla tohoto čísla. Nejpravděpodobněji bylo toto číslo „zapůjčeno“ z výpočtů skutečných astronomů.

Wiki dále uvádí, že „existuje také možnost, že stínový objekt je známé nebeské tělo. Astronomové už v namapovali oběžné dráhy všech planet pro dohlednou budoucnost a žádný z nich se v nejbližší době (jestli vůbec) neobjeví mezi Zemí a Měsícem.

Minulá i budoucí zatmění

Je zřejmé, že společnost Flat Earth vysvětluje zatmění Měsíce zcela nepodloženě. Více si o všech možných zatměních v minulosti i budoucnosti můžete přečíst zde.

Podobné články

Napsat komentář