Ženy - zahoďte podprsenky a oslavujte svá prsa

291490x 05. 07. 2018 1 čtenář

Prsa jsou úžasná! Jsou krásná, dokáží nakojit děti, a mají svou vlastní inteligenci. Prsa mají mnoho neuvěřitelných přínosů pro zdraví lidstva. Dávají ženám jejich ženskou sílu a moc. Jsou zdrojem života pro další generace.

Vaše prsa si zaslouží významná ocenění, péči, rozmazlování a respekt

Přesto všechno naše prsa trpí nebezpečnými účinky toxických látek v potravinách, vodě, vzduchu a toaletních potřebách. Jsou ponižována v médiích, degradována módou a společenskými dogmaty, i nesprávnou výchovou ke zdraví žen.

Před několika týdny jsem měla sen. Byla jsem na konferenci, a organizátoři mne požádali, abych šla na podium a mluvila o zdraví prsou. Řekli mi, že je důležité, aby více lidí pochopilo, jak moc je důležité, aby ženy o svá prsa pečovaly. Požádali mne, abych přednášela nahoře bez, a tím získala větší pozornost přítomných. Moje snová pozornost se zastavila u pocitu, zda se cítím dobře v situaci, že bych přednášela (polonahá) na podiu. To mne probudilo.

Prevence

O několik dnů později Angelina Jolie oznámila široké veřejnosti své rozhodnutí, že plánuje nechat si preventivně svá prsa odstranit, aby tak předešla potenciálnímu nebezpečí rakoviny. Tato akce mne inspirovala ještě více k tomu, abych si uvědomila, jak moc je důležité mluvit o přirozené péči o naše prsa. Jak moc naše životní prostředí, strava a životní styl má dopad na naše zdraví. A tedy jak moc je důležité, abychom o svá prsa pečovaly.

Proto se s vámi chci podělit o pozitivní a inspirující zkušenosti, které chci touto cestou sdílet se ženami na jejich podporu, aby dokázaly více milovat svá prsa, a mohly se tak dozvědět více o tom, jak se o naše úžasná prsa přirozeně starat.

Pojďme společně pozvednout prsa na místo, které si zaslouží!

Prsa chtějí svobodu

Podprsenka omezuje přirozenou funkci lymfatických žláz, a pohyb tekutiny v nich přes prsa, podpaždí a ramena. To má za následek koncentraci toxinů, které mohou být následně příčinou rakovinného bujení. Kostice podprsenky jsou to nejhorší, co může být. Pokud je kovová, může narušit přirozený tok energie v oblasti prsou. Nedávná francouzská studie ukázala, že ženy, které nenosí podprsenky, mají skutečně prsa v lepší kondici, i když jsou starší. Důvodem je volnost a přirozenost pohybu poprsí během cvičení, tance, chůze nebo běhu. Volné poskakování poprsí jim pak dodává možnost přirozené cirkulace lymfatického oběhu a přirozeného odvodnění. Přirozený pohyb těla dává uvolněným prsům možnost se hýbat, cvičit a tím být v dobré kondici.

Poprsí uvězněné v podprsence má tendenci ochabnout, stejně jako jakýkoliv sval nebo jiná část těla, která se přestane přirozeným způsobem používat. Prsa v podprsence zakrní.

Jednou z příčin nadměrně velkého poprsí může být paradoxně užívání podprsenek, které brání přirozenému oběhu v lymfatických žlázách. Podprsenky též mají vliv na držení a stavbu těla ženy. Tíha prsou, která je díky podprsence přenesena na ramena, ovlivňuje přirozené držení ramenou. Žena má tendenci se buď nepřirozeně zaklánět nebo naopak se hroutit – choulit do sebe. Paradoxně tak může žena trpět bolestmi páteře.

Prsa potřebují masáž

Prsa potřebují pomoc při zajištění přirozeného krevního oběhu. Ženská prsa jsou převážně tvořena tukovou tkání, soustavou nervových zakončení a mléčných žláz a kanálků, pojivové tkáně a lymfatických uzlin.

Masáž prsou

Vlastní pravidelná masáž prsou je důležitým cvičením pro ženy. Zabráníte tak tvorbě nežádoucích látek v těle, podpoříte jejich přirozenou schopnost držet tvar, a svým vědomým fyzickým dotykem prohloubíte svůj pozitivní vztah k nim. Pro masáž používejte rostlinné oleje za studena lisované, jako jsou například kokosové, mandlové, nebo jojobové oleje. Můžete k tomu přidat čisté esence éterických olejů, jako je třeba růže, jasmín, nebo Clary Sage (šalvěj muškátová).

Nemluvím zde o masáži, kterou vám provádí muž nebo jiná žena. Mluvím zde výhradně o masáži, kterou si provádíte sama, abyste mohla lépe vědomě vnímat pocity, které skrze vaše prsa jejich masáží přicházejí. Tím podporujete své zdraví a přirozený tok ve vašem oběhovém systému.

Prsa jsou zdrojem tepla

Je velmi dobře zdokumentováno, že prsa jsou synchronizována s potřebami novorozeněte. Dokáží se přizpůsobit jeho potřebám, a mít tu správnou teplotu. Když je dítě hned po porodu přiloženo na tělo matky, mají prsa přirozenou schopnost přizpůsobit svoji teplotu potřebám dítěte. Pokud má matka dvojčata, dokáže každé prso individuálně reagovat na tělesné potřeby každého dítěte. Prsa tedy dokáží mnohem efektivněji regulovat teplotu než novorozené dítě. Dokáží dítěti připravit mléko ve správném složení a o správné teplotě dle aktuální okamžité potřeby dítěte.

Mateřské mléko je universálním lékem

Mateřské mléko je bezesporu to nejúžasnější jídlo, které má lidstvo k dispozici. Mateřské mléko je zcela unikátní svým složením, a není možné je ničím nahradit. (Pokud jste někdy slyšeli něco jiného, pak je to velký omyl!) Jeho chemické složení se totiž mění každou minutu a každý den, a to tak, aby poskytlo naprosto přesnou a správnou výživu na podporu imunity, kterou dítě potřebuje.

Prsa dokáží ze slin dítěte určit, které látky dítě momentálně nejvíce potřebuje. Existuje více jak 400 účinných látek, které prsa dokáží vpravit do mateřského mléka, a to včetně probiotik a velkého množství kmenových buněk.

První mléko (kolostrum), které vyjde z prsou, je bohaté na imunitní faktory a je považováno za tekuté zlato, které je velmi důležité pro celoživotní zdraví dítěte. Mateřské mléko je také velmi důležitým lékem na mnoho zdravotních neduhů, jako jsou opruzeniny, ušní záněty, záněty spojivek, bolesti v krku, rýma a mnoho dalšího. Když žena pravidelně kojí, pročišťují se její mléčné kanálky.

Kojení je tak prevencí proti rakovině prsu v přímé závislosti na tom, jak dlouho žena své dítě kojí. Jinými slovy, je důležité, aby žena kojila co nejdéle, a to v zájmu svého zdraví i zdraví dítěte. Dítě má přirozenou potřebu nechat se kojit do věku minimálně tří let.

Prsa jsou energetickým centrem

Tradiční čínská medicína (TCM) je komplexní systém draví, který je praktikován už tisíce let. Je založen na principu pohybu energií skrze tělo po meridiánech (energetických drahách) a akupunkturních bodech. Existuje šest hlavních meridiánů, které procházejí oblastí poprsí. Tři z nich mají vztah k ledvinám, játrům, žaludku. V místě jejich průchodu se nejčastěji tvoří usazeniny a uzliny, které se mohou zvrhnout ve zhoubný nádor. TCM lečí rakovinu prsu tím, že řeší příčiny energetické stagnace v pohybu energie čchi.

Akupunktura a TCM jsou celostními způsoby léčby, jak podpořit zdrví vašich prsou, a mohou být velmi dobře využity i v kombinaci s jinými ozdravnými technikami. Doporučuji, abyste si masírovaly akupresurní body na meridiánech – jejich držením nebo hnětením – v okolí prsou.

Podpoříte tak celkovou vitalitu a zdraví vašeho těla. Jak již bylo výše zmíněno, kostice mohou svým tvarem (tlak na tělo) a materiálem (energetické vlastnosti) ovlivňovat přirozené proudění energie čchi v meridiánech prsou. I proto je důležité, aby se prsa mohla volně pohybovat a tak přirozeným pohybem masírovat.

Prsa jsou jako kanárci

Už jste slyšeli o tom, že se dříve v dolech chovali kanárci? Horníci fárali do dolů s kanárky, protože ti byli natolik senzitivní, že dokázali identifikovat sebemenší množství toxických látek ve vzduchu. Pokud se něco takového objevilo ve vzduchu, kanárek zemřel. Horníci tak věděli, že musejí důl okamžitě opustit! Prsa jsou také velmi citlivá.

Prsa jsou extrémně citlivá, zkoumají prostředí a shromažďují z něj informace o toxinech a hormonech. Při kojení se sliny dítěte vstřebávají do dvorců. Díky neuvěřitelně citlivým receptorům prsa okamžitě reagují tím, že dodávají živiny a imunitní faktory podle nových potřeb dítěte.

Rakovina prsu je dnes nejběžnější formou rakoviny u žen v USA. Příčinou nejsou prsa jako taková nebo naše genetická výbava. Naše prsa jsou jako ti kanárci, kteří nás informují, že je v našem prostředí něco toxického.

Kvůli tomu, že nyní během poslední stovky let ve Spojených Státech používáme více než 70 tisíc pro náš život nepřirozených chemikálií, žijeme v toxické polévce, která k nám přichází skrze vzduch, jídlo, vodu, naše domovy, auta, šaty a další. Naše prsa nám dávají vědět, že potřebujeme provést velkou změnu v našem životním prostředí pro náš šťastný a spokojený život, i pro život našich budoucích generací.

Prsa jsou poselstvím pro muže

Muži jsou zmatení, pokud žena nosí svá prsa v podprsence. Přirozeně vzrušená prsa jsou totiž jasným signálem pro muže, že o něj žena jeví zájem. Pokud ale ženy nosí podprsenku, jsou z pohledu muže všechny neustále vzrušené. Historicky šlo o záměr v aristokratických kruzích. V dnešní době se z podprsenky stala společenská nutnost, která ale jde proti přirozenosti.

Prsa jsou krásná

Vaše prsa jsou naprosto dokonalá a přesně sedí právě k vám. Všechny druhy poprsí jsou krásné. Prsa mění svůj tvar a velikost v závislosti na vnějších i vnitřních podnětech. To vše je naprosto v pořádku. Někteří muži mají rádi velké poprsí, jiní mají zase raději menší poprsí, a ostatní třeba tak akorát velké. Bez ohledu na velikost a tvar jsou vaše prsa naprosto v pořádku. Milujte svá prsa! Mají obrovskou moc a jsou zdrojem velké síly a inteligence – jsou naprosto úžasná!

V Mongolsku je zvykem, že pokud se dítě cítí nespokojené a pláče, vyhrnou přítomné ženy své tričko a začnou tančit se svými prsy. Ty vesele poskakují, dítě se tak uklidní a s nadšením se ohromeně rozhlíží. Všichni se začnou smát poskakujícím prsům – včetně mámy, babičky, dědečka, …! Smějte se a milujte svá prsa. Jsou úžasná.

Ženy, zahoďme své podprsenky a oslavujme svá krásná prsa!

Podprsenku

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podobné články

2 komentářů k "Ženy – zahoďte podprsenky a oslavujte svá prsa"

  • Václav napsal:

    Článek je to velmi pěkný a soucítím s ním :) Problém vidím osobně u mé partnerky, které má (měla) velikost prsou 100 G opravdu těžké se odprosťit od podprsenky. Ono vůbec vybrat, resp sehnat tu podprsenku bylo obtížné a šlo to více méně jen na netu, protože mainstreamovy průměr prodejce, je úplně někde jinde. Po zmenšení, je to ovšem lepší a věřím ,že je to velmi příjemné pro ženu být „bez“.

  • Martin Horus Martin Horus napsal:

    Skvělý článek Sueneé..i prsa žen patří do Vesmírného společenství.
    Myslím, že ženy jsou dosti pře-emancipované, což je naškodu, protože všeho moc je příliš.
    Možná že by jsem jim mi muži měli jít příkladem a říct jim “ tak hele holky, všichni jsme na jedné Zemi „

Napsat komentář