Znovu zaznělo apokalyptické troubení

216917x 11. 02. 2016 1 čtenář

V posledních týdnech občané Holandska oznamovali, že slyšeli podivné zvuky z nebe. Martin Mastenbroek z města Pijnacker, v nizozemské provincii Jižní Holandsko, byl večer 10. ledna doma, když najednou uslyšel velmi zvláštní zvuk.

„Znělo to jako troubení“, – vzpomíná. „Hřmot trval asi pět vteřin. Opravdu to šlo zvenku. Moje přítelkyně to také slyšela.“

Obyvatelé dalších měst – Bleiswijk, Moordrecht, Lichtenvoorde, Beek, Gouda, Almere a Heerlen) v sociálních sítích sdělili, že tyto podivné zvuky trub také slyšeli.

Jednomu z obyvatel Goudy se podařilo zaznamenat zvuk na kameru (viz níže). Další záznam dal na Facebook uživatel „Jeff AFCA“, který byl v té době v Almere.

Týden předtím, večer 3. ledna, slyšeli podobné zvuky, které přicházely z nebes i lidé, žijící v Casablance, Agadiru, Zangiru a v jiných marockých městech. Několik z nich zvuk natočili a vyložili na YouTube:

Další den, 4. ledna, zaznamenal stejný zvuk Angličan a uživatel YouTube „Stevie B“ v Bristolu na jihozápadě Anglie.

Teorií vysvětlení vzniku tohoto jevu je mnoho. Je možné, že zvuky jsou způsobeny jakýmsi druhem přenosu radiových vln s nízkou frekvencí. Většinou nejsme schopni je uslyšet, ale v souvislosti se změnami v našem okolí a, z širšího hlediska, v prostředí vesmíru, mohou reagovat s jinými elektromagnetickými faktory – na planetě, i kolem ní, a zesilovat a přetvářet zvukové vlny.

Ačkoliv nikdo přesně neví, co je to vlastně za zvuky, pravděpodobně jsou provázány navzájem a dohromady představují nový přírodní jev. Zřejmě ale ne úplně nový. Existují starověké záznamy o takových zvucích, a jsou popsány jako volání trub, sténání, skřípot kovu, nebeský lomoz.

 

Podobné články

2 komentářů k "Znovu zaznělo apokalyptické troubení"

Napsat komentář