Zpráva BBC: Několik pilotů spatřilo UFO nad Irskem

6054x 03. 12. 2018 1 čtenář

Bylo spatřeno UFO a tentokrát kolem zpráv se neobjevilo nic ani o jejich nepotvrzení, ani o zdroji, který může být někým snadno zamítnut. Několik pilotů leteckých společností nedávno oznámilo, že byli svědky „velmi zřetelných“ UFO, které se táhly přes Atlantický oceán poblíž Irska. Zpráva není divokým příběhem od bláznivého šílence. Tento příběh prostě započal pilotem velice zmateným, který nedokázal pochopit, co uviděl vedle svého letadla.

VOJENSKÉ CVIČENÍ?
V pátek 9. listopadu v 06:47 hod. místního času se pilotka British Airways obrátila na řízení letového provozu společnosti Shannon. Za letu BA94 z Montrealu zjistila něco podivného. Zeptala se, jestli v oblasti existují vojenské cvičení, protože to, co spatřila, bylo „tak rychle se pohybující.“ Řidič letového provozu odpověděl, že v oblasti neexistují žádná taková cvičení. Lze si představit, že to nebyla nijak vynikající zpráva pro zmateného pilota. Zde je záznam z volání pilotů k řízení letového provozu: „Přilétlo to na naši levé straně (rychle zatočilo) k severu, uviděli jsme jasné světlo a zmizelo to pak za velmi vysoké rychlosti … jen jsme se zajímali, řekl pilot. Nemysleli jsme si, že to byl pravděpodobně kolizní kurz .. (prostě jen přemýšlel), což by mohl být.“

NEBYLA SAMA
Zde je jedna z fascinujících částí, ačkoli pilotka od British Airlines nebyla jedinou, kdo uviděl UFO. Pilot od Virgin Airlines z letu VS76 z Orlanda do Manchesteru zprávu potvrdil. Nicméně, pilot z Virgin letu viděl více než jednoho. „Dvě jasná světla v jedenáct hodin (která) jak se zdálo, se naklonily doprava a pak rychle vystoupaly pryč.“ A věřte tomu nebo ne, dle irské expertízy se objevili i další piloti. Jeden pilot uvedl, že UFO jsou tak rychlé, že rychlost byla „astronomická, bylo to jako Mach 2“ – což je dvojnásobek rychlosti zvuku.

ODEZVA
Odpověď bývá docela typická a na kterou už jsme zvyklí. Irský úřad pro letectví uvedl, že zprávy pilotů budou „vyšetřovány v rámci běžného důvěrného vyšetřování událostí“ a že víc se neuvede, dokud to neskončí. To však nezastavilo některé „odborníky“ z pokusu tento jev vysvětlit. Ke zprávě se ohlásil astronom z Armagh Observatory and Planetarium, v Apostolos Christou, Řekl, že to, co viděli piloti, byl pravděpodobně fragment nebo prach, který se znovu dostal do atmosféry. Jinými slovy, odborníci uvedli, že objekty jsou pravděpodobně buď meteorit nebo „padající hvězda“.

POČKEJME CHVÍLI
Existuje však několik věcí, které však páchnou po „odborných“ názorech. Za prvé pilot od Virginu řekl, že se zdálo, že se objekt „… rychle vyšplhal.“ Dokonce ani od Googlu bychom nemohli dostat potvrzení, že meteority jenom padají na zem, neboť dle obecného zdravého
rozumu tak tomu je. To by kruci byla věc, vidět, jak meteor stoupá vzhůru místo dolů! Za druhé použili jsme nějakou matematiku. Nezapomeňme, že třetí pilot říkal, že se objekty pohybovaly při Machu 2, nebo dvakrát vyšší než rychlost zvuku. A v tomto případě tomuto odhadu můžeme důvěřovat, protože je součástí práce pilota znát tyto věci. Díky vědě víme také, jak rychle se meteority pohybují – 11 kilometrů až 72 kilometrů za sekundu -v závislosti na různých faktorech, jako je sezóna a teplota. Nyní to srovnejte s Mach 2, což je pouze 0,68 kilometrů za sekundu, a začnete vidět pár zjevných nesrovnalostí.

CHYCENI NA ŠVESTKÁCH!
Všichni víme, že vlády světa, včetně USA, vydávají stále více informací o možné existenci UFO. Dokonce víme, že Pentagon vynaložil 22 milionů dolarů na studium „neobvyklých leteckých hrozeb“. Pokud tedy tito mocní si skutečně myslí, že jim zbaštíme, že tato pozorování nejsou ničím jiným než meteority, ať nevěnují pozornost ani zbytku tohoto příběhu.

Podobné články

Napsat komentář