Zříceniny v Marcahuasi: pozůstatek po dávné civilizaci?

3894x 14. 08. 2018 1 čtenář

Tajemné zříceniny Marcahuasi jsou místem s nesčetnými zvláštními „objekty“, které byly pravděpodobně vytesány před tisíci lety pokročilou neznámou civilizací obývající oblast And. Takzvané zříceniny Marcahuasi tvoří žulové skály na náhorní plošině Peruánských And. Masivní balvany jsou pozoruhodné svými kuriózními tvary a formami jedinečnými pro pohoří And.

Tajemné zříceniny Marcahuasi

Podle některých badatelů byly tyto masivní sochy vytesány v dávné minulosti starověkou civilizací, která obývala pohoří And. Podle jiných jsou dílem přírody a jejich podobnost se zvířaty, lidmi a jinými tvary jsou výsledkem bujné fantazie.

Takzvané zříceniny Marcahuasi se nachází se asi 80 kilometrů od Limy, v nadmořské výšce 4 000 metrů.  Jsou nevyřešenou hádankou, která od jejich objevu vyvolává zájem a představivost. Stáří kamenných útvarů je přibližně 10 000 let.

Pro mnoho lidí představují tyto starověké „ruiny“ jedno z nejdůležitějších, prominentních a mystických míst v Peru. Nejlépe je lze popsat jako kamenný les uprostřed andské planiny. Kameny se však odlišují od geologických formací jinde na planetě. Podivné formy vytvořené buď přírodou, nebo lidskými rukami. Maracahuasi je místem nesčetných skal, které se zdají být vytesány a vytvořeny v andských horách. Při pohledu z určitého úhlu nebo směru (při dostatečném osvětlení) lze spatřit to, co lze nejlépe popsat jako obrovská „knihovna v kamenu“.

Pokročilá starověká civilizace

Různí autoři a badatelé mají na Marcahuasi různé názory. Pro některé jsou jen přirozenými útvary, které si lidé identifikují se známými útvary. Pro jiné jsou důkazem vysoce vyvinutých civilizací existujících v Jižní Americe před písemnou historií.

Tato tajemná oblast byla poprvé prozkoumána v roce 1952 peruánským badatelem Danielem Ruzem. Právě Ruzo objevil a identifikoval zvláštní tvary skal v Andském horském pásmu a byl přesvědčen, že skalní útvary Marcahuasi byly vytvořeny nesmírně pokročilou starověkou civilizací, která v této oblasti existovala. Mnoho lidí, kteří místo navštívili, s Ruzem souhlasí. Jaká je pravděpodobnost najít tolik skal připomínajících zvířata, lidi, náboženské symboly nebo jiné tvary? Po dalším výzkumu přišel Ruzo s teorii, že ve vzdálené minulosti existovala v místě velmi pokročilá, dosud neznámá kultura, která se nazývala „civilizace Masma“.

Civilizace Masma, ztracená část lidské historie, byla pravděpodobně strážcem panteistického náboženství, což spojuje jejich původ s dalšími starověkými civilizacemi.

Ruzo poté v roce 1974 publikoval všechny své objevy v knize: „Marcahuasi: příběh fantastického objevu“. Byl přesvědčen, že starobylé zříceniny nesou kódovanou zprávu, kterou musíme teprve objevit. Navzdory záměru rozluštit smysl a poselství „soch“ dokázal Ruzo vyfotografovat a prostudovat pouze 10% památek Marcahuasi.

Tyto majestátní monolitické sochy jsou o to zajímavější, že každá ze soch zobrazuje více než jeden obrázek, v závislosti na úhlu, pod kterým se na ně díváte, na ročním období a na světelných podmínkách. Dokonce tu je místo označené „Památka lidstva“, kde můžete identifikovat až čtrnáct různých tváří během dne, a dvě jsou viditelné pouze ve světle měsíce.

Tajemné zříceniny v Marcahuasi (©History channel)

V tomto místě se také nachází tzv. „El Cóndor“, „geologická“ formace, jejíž tvar se mění každých šedesát stupňů; nebo například „El Felino“ viditelné pouze v týdnu zimního slunovratu. Kromě toho v Marcahuasi existuje i monument nazvaný „Africká královna“, který byl při mnoha příležitostech srovnáván s velkou sfingou v Gíze. V Marcahuasi je také tajuplná formace nazvaná „Tawaret“, údajná socha připomíná egyptskou bohyni stejného jména.

Léčebné schopnosti

Existují teorie, že všechny výše uvedené zříceniny v Marcahuasi ukazují na nepochybnou souvislost mezi starobylou civilizací, která vytvořila zvláštní útvary a starověkými civilizacemi, jako například starověkým Egyptem.

Další skalní útvary „tvář Marcahuasi“, dokonce připomínají – podle některých autorů – slavnou „tvář na Marsu“.
Mnoho lidí tvrdí, že kromě toho, že jsou místem řady starověkých „soch“, mají údajné „zříceniny“ Marcahuasi dokonce léčebné schopnosti. Údajně se zde nachází desítky tajemných energetických vírů. Někteří z badatelů, kteří navštívili zříceninu, zde zjistili existenci více než dvaceti energetických vírů.

Tato hypotetická energetická centra mají různé vlastnosti a funkce. Pravděpodobně existuje zhruba deset energetických center, která jsou funkční během dne, v určitých dnech nebo týdnech. Síla dalších energetických center závisí na různých fázích Měsíce. Všechny tyto tajemné víry by měly mít silné léčebné účinky.

Takže jsou tyto tajemné „památky“ skutečně výsledkem naší bujné fantazie? Nebo, jak tvrdí Ruzo, bylo Marcahuasi ve skutečnosti monumentální knihovna vytesaná do kamene dávnou neznámou civilizaci obývající před tisíci lety pohoří And? Co jsou zač zvláštní objekty, monumenty, obrovské megalitické sochy nalezené v Markahuasi?

Podobné články

Napsat komentář