Zvláštní případ pozorování UFO během 1. světové války

6798x 21. 11. 2016 1 čtenář

První světová válka, Londýn: Německá vzducholoď bombarduje a rozbíjí hlavní město.

Vyhlásili poplach, několik letounů se vzneslo a letěly napadnout nepřátelské útočníky.

Spolu s obrovitým Zeppelinem, vidí britští letci na obloze také záhadný objekt.

„Jeden z letců ho popsal, že vypadal jako železniční vagón s obrácenými světly směrem dolů,“ říká Nigel Watson, který vyšetřoval sto let starou událost pozorování.

„Jeden pilot na něj začal střílet ze svého revolveru, ale objekt se vzdálil natolik, že se rázem ocitl z dostřelu:“

Podivný incident je jen jedním z mnoha zvláštnějších setkání popsaných v nejnovější knize autora Plymptona pod názvem UFOs Of The First World War (UFO první světové války).

Je jich mnohem více: při čtení Negelovy knihy mnozí přehodnotí své přesvědčení, že UFO – neidentifikovatelné létající objekty – přiletěly až po druhé světové válce, po roce 1945.

Pravdou je, že termín ‚létající talíř’ byl poprvé použit v roce 1947 (poté, co někdo popsal nevysvětlitelný objekt, který letěl ‚stejným způsobem, jakým by letěl talíř, který by po odhození poskakoval po vodě.’)

UFO lidé sledovali po celá staletí, ale jejich popis se časem měnil a dále vyvíjel.

„Říká se tomu ‚kulturní sledování’,“ dodává Nigel. „Lidé mají tendenci vidět na obloze věci, které jsou značně v předstihu před současnou technologií dané doby, ale stále se nacházejí v mezích důvěryhodnosti a možnostech dané doby.

„To co vidíme, je značně ovlivněno médii a kulturou.“

A proto během první světové války, která probíhala mezi lety 1914 – 18 to, co lidé viděli, se snažili vysvětlit a popsat z pohledu doby, ve které žili. Byla to doba vzducholodí a dvouplošníků.

Nigel (60), je odborníkem na historii UFO. Jeho poslední vydaná kniha je již čtvrtá v pořadí, která se zabývá touto tematikou.

Údaje pro svou práci získal ze složek válečné zpravodajské služby, které byly uloženy v kanceláři veřejných záznamů  – policie předala údaje o sledování vládnímu oddělení obviněného z řízení britských sil během konfliktu. Další údaje pro práci získal z tisku (který byl od roku 1915 přísně cenzurován).

„Funkcionáři vojenské rozvědky vyšetřovali pozorování,“ dodává Nigel. „Mnohá z nich, po několika telefonních hovorech, označili jako špatně identifikovaná. Jiná nevysvětlili vůbec.“

„V oblasti Lake District neboli Jezerní oblasti bylo mnoho pozorování UFO. Vyslali tedy vojsko, aby ve Skotsku hledali nepřátelskou leteckou základnu.“

„Nic nenašli, i když vypsali odměnu 100£ (pro některé tato částka odpovídala ročnímu platu) pro toho, kdo by přece jen něco našel.“

Oblast Ashburton byla dalším místem, kde byla pozorování. Podplukovníka W P Druryho, důstojníka vojenské jednotky v Plymouthu, vyslali v v červnu a červenci roku 1915, aby vyšetřil sérii hlášení o zvláštních vznášejících se světlech na obloze.

Důstojník se jednou sám stal svědkem výskytu světel a potvrdil, že další pozorování se objevila na linii mapy, která prochází přes Buckfast Abbey.

„Drželi tam některé německé vězně,“ říká Nigel.

„Domníval se, že světlo mohlo pocházet od nich, a že s jeho pomocí dávali signály (nepřátelům), ale v oblasti Dartmoor se mnoho válečných cílů nenacházelo.“

Nic z toho co nalezl, nepřesvědčilo Nigela o přítomnosti mimozemského života v souvislosti s pozorováními.

Sám říká, že nadále zůstává „optimistickým skeptikem.“

Podobné články

Napsat komentář